Laisvalaikis

Druskininkų „Sūrių festivalio“ nugalėjas/a vyks į „Slow Cheese“ Italijoje!

Šeštasis Druskininkų „Sūrių festivalis“ sulaukė svarbaus tarptautinio pripažinimo. Festivalio rengėjai gavo žinią iš Italijos: geriausių sūrininkų konkurso nugalėtojas/a bus pakviestas/a į vieną reikšmingiausią pasaulio nepramoninių sūrių gamintojų renginį „Slow Cheese 2019“. Jis vyks Italijoje, Bra mieste rugsėjo 20-23 dienomis.

Dvyliktą kartą organizuojamą pasaulio sūrininkų suvažiavimą rengia garsus tarptautinis gastronomijos judėjimas „Slow Food“ (Lėtas maistas), kurio veikloje dalyvauja 150 pasaulio valstybių.

„Slow Cheese 2019” susiburs daugiau kaip 300 sūrių gamintojų iš viso pasaulio, renginio metu vyks ne tik unikalių sūrių degustacijos, bet ir sūrininkų konferencijos, diskusijos gamybinėmis temomis, susitikimai su gastronomijos žiniasklaida.

Idėja susieti „Slow Cheese“ tarptautinį sūrininkų susibūrimą su Druskininkų „Sūrių festivaliu“ kilo žurnalistui, gastronomijos apžvalgininkui Pauliui Jurkevičiui. „Slow Food“ – lėto maisto judėjimo veikla jau seniai domina kone viso pasaulio maistui neabejingus žmones – tiek gamintojus, tiek valgytojus. Man buvo keista, kad „Slow Food“ veikloje dalyvauja mūsų kaimynai – lenkai, latviai, baltarusiai, Skandinavijos šalys, o mūsų šalies lėto maisto idėjos kažkodėl nepasiekdavo“ – sako P.Jurkevičius. „Geriausias Druskininkų „Sūrių festivalio“ sūrininkas ar sūrininkė turės progos apsilankyti Bra mieste Pjemonto regione, dalyvauti „Slow Cheese“ veikloje, pabendrauti su garsiais sūrininkais, pasidalinti patirtimi. Turiu vilties, kad šis bendradarbiavimas stiprės ir artimiausiu metu Lietuvoje turėsime stiprią „Slow Food“ grupę“.

Šeštasis „Sūrių festivalis“ vyks Druskininkų Pramogų aikštėje rugpjūčio 17 dieną 11-19 val. Jame dalyvaus kaip niekad gausi sūrininkų bendruomenė – virš 20 smulkių sūrininkų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos. Renginio metu vyks sūrininkų mugė, sūrio gamybos demonstravimas, vaikų kūrybinės dirbtuvės, degustacijos.

Lankytojai galės paragauti ne tik sūrių, tačiau ir patiekalų su jais. Druskininkų restoranas „Velvetti“ kartu su kviestiniais kitų Lietuvos restoranų šefais keletą iš anksto atrinktų ūkininkų sūrių pavers įmantriais patiekalais. Lietuviškus sūrius į savo receptus renginio proga įtrauks ir maisto furgonas „Cask outside“.

„Sūrių Festivalio 2019“ programa:

11:00 Atidarymas
11:00 – 19:00 Sūrininkų mugė, vaikų kūrybinės dirbtuvės, edukacinės programos, sūrio gamyba
11:00 – 15:00 Sūrių konkurso finalas, populiariausio publikos sūrio rinkimai
11:00 – 18:00 Degustacijos (su išankstiniais bilietais)
15:00 Apdovanojimai, koncertas

Degustacijos:

11:30 – 12:30 Unikalūs sūrių brandinimo eksperimentai. 4 sūriai iš Italijos: su tabako lapais, Marsala desertiniu vynu, gervuogių konfitiūru, kavos pupelėmis, Schiopettino vynu. Paulius Jurkevičius – sūrių konkurso komisijos narys, 15min gastronomijos apžvalgininkas (Roma)
12:45 – 13:45 Sūriai, pripažinti geriausiais savo kategorijose pernykščiame sūrių konkurse. Audrius Jokubauskas – sūrininkas, Sūrių Festivalio organizatorius
14:00 – 15:00 Degustacija rusų kalba. Geriausi Lietuvos ūkininkų sūriai. Laima Stankeviča – sūrininkė, Sūrių Festivalio organizatorė
16:00 – 17:00 Klasikiniai Vakarų Europos sūriai. Vytautas Vaga – sūrio ekspertas iš specializuoto sūrio parduotuvių tinklo SAY CHEESE, sūrių konkurso komisijos narys
17:15 – 18:15 Pietų Prancūzijos avių ir ožkų sūriai. Hubert Hiron – ilgametis sūrius gaminančių ūkininkų konsultantas, sūrių konkurso komisijos narys (Prancūzija)

Sūrių konkurso komisija:

Mindaugas Vizgaitis – sūrių gamybos technologas
Hubert Hiron – sūrių gamybos ūkiuose konsultantas, veterinarijos gydytojas homeopatas, “Zone Verte” narys
Paulius Jurkevičius – portalo 15min.lt gastronomijos apžvalgininkas (Roma)
Vytautas Vaga – sūrio ekspertas iš specializuoto sūrio parduotuvių tinklo „Say Cheese“
Remigijus Žižys – Sūrių Festivalio idėjos autorius, restorano „Velvetti“ šeimininkas
Marco Loguercio – sūrių gamybos technologas, išsilavinimą įgijęs Danijoje, 35 metus kosultuoja sūrių gamintojus visame pasaulyje
Mirek Sienkiewicz – Lenkijos sūrių festivalio „Czas na Ser“ organizatorius, sūrių gamybos technologas
Arūnas Starkus – „Vyno Žurnalo“ redaktorius, „Vyno klubo“ įkūrėjas

Registracija į degustacijas, į sūrininkų mugę bei sūrių konkursą (gamintojams) el. paštu audrius.jokubauskas@gmail.com arba telefonu 8 676 02967.

Pranešimą paskelbė: Audrius Jokubauskas, Sūrininkų Asociacija

Parašykite komentarą