Verslas

DPD pradeda teikti „SameDay“ pristatymo paslaugą

Netikėtai pasaulį užklupusi koronaviruso (COVID-19) pandemija lėmė ne tik ryškų e. komercijos šuolį, bet ir ženkliai pakeitė vartotojų pirkimo įpročius. Žmonės ėmė užsisakyti keliskart daugiau ir įvairesnio pobūdžio prekių, o jų pristatymo laikas bei vieta tapo dar aktualesni. Atsižvelgdami į pakitusius e. parduotuvių pirkėjų įpročius, „DPD Lietuva“ pristato tos pačios dienos siuntų pristatymo paslaugą, kuri pradeda veikti Vilniuje. Artimiausiu metu paslaugą planuojama išplėsti į dar keturis didžiuosius Lietuvos miestus.

„Nors karantinas mūsų šalyje baigėsi prieš tris mėnesius, siuntų srautai ir toliau nemažėja, kadangi didelė dalis vartotojų įprato užsisakinėti internetu. Prie to prisidėjo ir dalies mažmenininkų persiorientavimas į internetinę prekybą, taip pat pirkėjų noras vengti susibūrimo vietų, ypač prekybos centruose. E. komercijai ir toliau klestint, matome poreikį siuntas vartotojams pristatyti dar greičiau ir efektyviau, todėl pradėjome „SameDay“ pristatymus, kurie padės įgyvendinti šiuos tikslus“, – teigia „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Anot jo, išsipildžius prognozėms dėl antrosios koronaviruso bangos, „SameDay“ pristatymas galėtų būti dar naudingesnis – siuntos vartotojus pasiektų greičiau nei įprastai, o tai ypač svarbu užsisakant pirmojo būtinumo prekes. Siuntos, perduotos iki 14 val., Vilniuje pirkėjus pasieks dar tą pačią dieną. 

Pandemijos metu vartotojai pradėjo užsisakyti dar įvairesnio pobūdžio prekes, kurias anksčiau buvo linkę įsigyti fizinėse parduotuvėse, todėl šiandien visiems pirkėjams reikalingas tiek didesnis lankstumas, tiek greitesnio pristatymo galimybė.

Itin svarbu tai, jog renkantis „SameDay“ pristatymą, naujai paslaugai nebus taikomas antkainis, tad galutinė pristatymo kaina bus lygi įprastai siuntos pristatymo paslaugos kainai.

„DPD „SameDay“ pristatymo paslauga kol kas bus teikiama tik Vilniaus mieste, o siuntų surinkimas galimas tiek iš Vilniuje, tiek iš Kaune įsikūrusių klientų sandėlių“, – priduria G. Bilevičius.

„SameDay“ pristatymas – katalizatorius e. prekybai

„Šiuo metu prognozuojama antroji pandemijos banga ir įvairių saugumo priemonių taikymas sukuria dar didesnį stimulą fizinėms parduotuvėms perkelti savo veiklą į internetinę erdvę, jeigu to jos nepadarė karantino metu. Ir toliau sparčiai augant e. prekybai, „SameDay“ pristatymo paslauga tampa unikalia galimybe pardavėjams sukurti dar didesnį artėjančių švenčių periodo pardavimų spurtą, suteikiant naujas galimybes norintiems kuo greičiau gauti užsakymą“, – sako G. Bilevičius.

Taip pat tyrimai rodo, kad didelė dalis žmonių apsipirkinėja internetu antroje dienos pusėje, itin dažnai – po darbo valandų. Tokius užsakymus elektroninė parduotuvė įprastai pradeda ruošti išsiuntimui sekančią darbo dieną, tuomet tos dienos vakare prekės būna perduodamos siuntų bendrovei, kuri dar sekančią dieną pristato jas pirkėjams.

G. Bilevičiaus teigimu, remiantis e. komercijos ekspertų „Invespo“ tyrimais, jau dabar 49 proc. pirkėjų teigia, jog prekės pristatymas tą pačią dieną paskatina juos pirkti internetu, o net 56 proc. vartotojų, patenkančių į 18-34 metų amžiaus grupę, tikisi, kad siunta bus pristatyta tą pačią dieną.

Apie „DPD Lietuva“:

UAB „DPD Lietuva“ yra tarptautinės siuntų pristatymo grupės „DPDgroup“ dalis. Įmonė yra siuntų pristatymo / kurjerių verslo Lietuvoje lyderė. „DPD Lietuva“ paslaugos – siuntų pristatymas į 220 pasaulio valstybių ir nuolat plečiamas „Pickup“ savitarnos terminalų tinklas. „DPD Lietuva“ tinkle šiuo metu dirba per 850 darbuotojų.

Apie „DPDgroup“:

„DPDgroup“ yra antras didžiausias tarptautinis siuntų pristatymo tinklas Europoje. Grupėje dirba per 77 000 siuntų pristatymo ekspertų, yra įrengta daugiau kaip 46 000 „Pickup“ siuntų taškų. Kasdien „DPDgroup“ į 230 šalių pristato 5,3 milijonus siuntų. Per 2019 metus buvo pristatyta per 1,3 mlrd. siuntų visame pasaulyje. „DPDgroup“ turi tris prekės ženklus visoje Europoje: DPD, „Chronopost“ ir SEUR.

„DPDgroup“ priklauso „GeoPost“, kurios pajamos 2019 metais siekė 7,8 mlrd. Eur. „GeoPost“ yra kontroliuojančioji kompanija, kurią valdo „Le Groupe La Poste“.

Pranešimą paskelbė: Rita Rauluševičiūtė, UAB „Gravitas Partners”

Parašykite komentarą