Verslas

Dovanos ir nuolaidos darbuotojams – kodėl tai svarbu

Kiekvienas verslo savininkas, kuris yra suinteresuotas savo verslo sėkme, kartu privalo skirti pakankamai daug dėmesio ir savo darbuotojams. Būtų labai klaidinga ir neteisinga nuvertinti savo darbuotojų svarbą įmonės sėkmei. Įmonių savininkai, kurie nepakankamai dėmesio skiria savo darbuotojų poreikiams ir nuomonei, susiduria su daug dažnesne darbuotojų kaita ir prastesniais verslo rezultatais. Todėl jei jūs taip pat turite nuosavą verslą ir jūsų komandą sudaro ne vienas žmogus, turėtumėte užtikrinti, kad kiekvienas iš jų sulauktų deramo jūsų dėmesio ir įvertinimo.

Žinoma, jei jūs neturite pakankamai daug parties verslo vystyme, šią akimirką galite savęs klausti, kaipgi galėtumėte parodyti, jog jūs vertinate savo darbuotojus ir jų didžiulį indėlį į jūsų verslo vystymą? Laimei, būdų, kaip galėtumėte tai padaryti šiandien yra pakankamai daug ir įvairių.

Visų pirma jūs turėtumėte peržiūrėti darbuotojams mokamą darbo užmokestį ir atsižvelgiant į jų išdirbtą laikotarpį jūsų įmonėje bei pasiektus rezultatus pagalvoti apie galimybę pakelti atlyginimą. Didžioji dauguma darbuotojų nurodo, kad reguliarus atlyginimo didėjimas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kuris motyvuoja juos pasilikti darbovietėje ir siekti dar geresnių rezultatų.

Kita vertus, visiškai suprantama, kad kartais galite neturėti galimybės vos kas pusmetį ar kas metus kiekvienam darbuotojui pakelti jam mokamą darbo užmokestį. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog dėl to jūs prarasite galimybę motyvuoti darbuotojus ir parodyti, kad jūs vertinate jų pastangas ir darbą.

Taigi, siekdami, kad jūsų darbuotojai darbe jaustųsi komfortiškai, būtų pripažinti ir vertinami, taip pat neturėtumėte pamiršti, jog dovanos ir nuolaidos darbuotojams gali būti labai puikios priemonės, kurios neliks deramai neįvertintos. Tiesą sakant, darbuotojai, kurie savo darbovietėje gauna dovanas, jaučiasi daug geriau įvertinti ir pasižymi didesne motyvacija siekti dar geresnių rezultatų.

Nei vienas darbdavys darbuotojams dovanojamų dovanų ir taikomų nuolaidų niekuomet neturėtų vertinti kaip papildomų verslo kaštų. Tai yra kur kas panašiau į investiciją, kuri atneša ilgalaikius rezultatus. Jei jūs parodysite savo darbuotojams, kad jie jums yra svarbūs ir jūs juos branginate, labai tikėtina, kad padidinsite jų pasitenkinimą savo darbu ir jie bus labiau linkę ilgiau pasilikti jūsų įmonėje. Mažesnė darbuotojų kaita ir didesnė motyvacija padės jūsų verslui pasiekti kur kas geresnių rezultatų.

Bet kuriuo atveju, niekuomet nepamirškite skirti laiko kiekvienam savo darbuotojui – net jei manote esantys labai užimti. Jei akis į akį kartas nuo karto pabendrausite su savo darbuotojais, kartu išklausydami jų poreikius ir nuomonę, galite būti tikri, kad jie ims labiau jumis pasitikėti ir žinos, kad prireikus gali į jus kreiptis. Tai turi labai didelės įtakos darbuotojų pasitikėjimui savo jėgomis ir pasitenkinimui savo darbo vieta.

Parašykite komentarą