Studijos

Diskusija „Tarp eilučių“ kvies aptarti kibernetinį saugumą kultūros įstaigose

Kultūros ministerija atnaujina diskusinių renginių ciklą „Tarp eilučių“, skirtą pažvelgti į įvairias kultūros sritis medijų ir informacinio raštingumo aspektu, ir gegužės 25 d. 15 val. kviečia į virtualų renginį, kuriame bus kalbama apie kibernetinį saugumą kultūros įstaigose. 

Kiekvienos šiuolaikinės sėkmingos kultūros įstaigos veikla jau neatsiejama nuo skaitmeninės erdvės. Pandemija šią sąsają tik dar labiau sustiprino. Galime džiaugtis išaugusia skaitmeninių paslaugų įvairove, kuri ateityje dar labiau plėsis. Su šia nauda ateina ne tik naujos galimybės, bet ir grėsmės, įstaigoms kyla didesnė atsakomybė užtikrinti savo ir lankytojų saugumą. Tai apima institucijos veiklai gyvybiškai svarbius ir jautrius su klientais susijusius duomenis, taip pat įvaizdį viešojoje erdvėje. Be to, įsilaužiant į interneto svetaines gali būti siekiama skleisti melagingą informaciją, taip pakenkiant valstybės interesams.

Nacionalinėje kibernetinio saugumo ataskaitoje nurodoma, kad pernai bendras kibernetinių incidentų skaičius Lietuvoje išaugo 25 proc., o incidentų, susijusių su kenkėjiškomis programomis, kiekis išaugo 49 proc. Pasak ekspertų, daugumos kibernetinių incidentų buvo galima išvengti, jei būtų laikomasi kibernetinio saugumo higienos reikalavimų, pavyzdžiui, laiku įdiegiami programinės įrangos atnaujinimai ar kritiškai vertinama el. laiškais gaunama informacija.

Kultūros ministerijos inicijuotame renginyje kultūros įstaigoms aktualius kibernetinio saugumo pagrindus, interneto svetainių saugumo, kibernetinių atakų, duomenų apsaugos aspektus pristatys Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto docentas ir šio fakulteto Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijos vadovas Linas Bukauskas. Pokalbį moderuos ir kultūros kontekstui aktualizuos kultūros žurnalistė, LRT Klasikos programos laidų vedėja Austėja Kuskienė.

Renginys bus transliuojamas Kultūros ministerijos „Facebook“ paskyroje, joje pranešėjui bus galima pateikti klausimus.

Pranešimą paskelbė: Agnė Grinevičiūtė, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Rekomenduojame
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą