Verslas

Didžiausia Lietuvoje šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonė UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ turi naują strateginį investuotoją

Bendrovę valdančios įmonės atstovai informavo, kad Italų koncernas SAPI S.p.a. įsigijo 15 % UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ ir SIA Reneta valdančios įmonės akcijų. Telšių apskrityje įsikūrusi didžiausia Lietuvoje šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonė ir Latvijoje veikianti žuvies atliekų perdirbimo įmonė taps tarptautinio koncerno dalimi.

„Tai tik pirmas žingsnis įmonių partnerystės kelyje ir bendroje veiklos perspektyvoje“ – teigia Piero Rinaldi, koncerno SAPI S.p.a. vadovas.

Sandoris yra reikšmingas abejoms šalims, nes bus didinamas jų konkurencingumas, investuojama į naujų produktų kūrimą ir technologijų plėtrą. Tuo pačiu tai ypatingai reikšmingas žingsnis visam regionui, nes bus užtikrinta ekporto rinkų plėtra, o į aukštesnės vertės produktų gamybos vystymo procesą įsitrauks ir kitos Lietuvos įmonės.

Italų koncernui Sapi S.p.a. tai pirma rimtesnė investicija Rytų Europoje, kurioje kartu su partneriu UAB “Imlitex Holdings” matomas didelis potencialas plėtrai.

„Džiaugiuosi, kad prie mūsų prisijungia toks stiprus partneris su savo tarptautine patirtimi ir žiniomis. Ši partnerystė svarbi, ne tik veiklos augimo prasme, bet ir ateities perpektyvoje tvarumo srityje, nes partneris turi stiprų know-how užtikrinant tvarų šalutinių gyvūninių produktų ir atliekų surinkimą ir perdirbimą“ – sako UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ vadovas Rimantas Smolskis.

Įtalų koncernas SAPI S.p.a. jau daugiau nei 50 metų yra vienas stipriausių rinkos lyderių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo srityje, valdantis 34 gamyklas Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Okeanijoje. Tai yra viena pirmųjų Italijos bendrovių, veikiančių šalutinių gyvūninių produktų ir atliekų perdirbimo sektoriuje, gavusi ISCC (Tarptautinė tvarumo ir anglies dioksido sertifikavimo sistema) akreditaciją, kuri apima visą tiekimo grandinę.

Pranešimą paskelbė: Živilė Blandytė, UAB „Imlitex Holdings”

Parašykite komentarą