Įvairenybės

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: frakcija „Vardan Lietuvos“ pokalbio kviečia ministrą Simoną Gentvilą

2021 m. rugsėjo 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Trečiadienį, rugsėjo 29 d., Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ Seime susitiks su aplinkos ministru Simonu Gentvilu. Pasak frakcijos atstovų, šiuo metu atrodo, kad visą atsakomybę dėl klimato kaitos bandoma perkelti paprastiems vartotojams, pasigendama realių aplinkosaugos pokyčių viešajame sektoriuje.

„Lietuvoje esant ne vienai krizei, taip pat jaučiant įtampas visuomenėje, Vyriausybė ketina imtis didelių mokestinių pakeitimų aplinkosaugos srityje. Kyla klausimų, ar pavyks įgyvendinti šios srities reformas ir kaip tai ketinama padaryti“, – teigia frakcijos seniūnas Saulius Skvernelis.

Parlamentarams taip pat kelia abejonių Seime svarstomas aplinkosaugos pareigūnų darbo reguliavimas, kuriam aplinkos ministras asmeniškai pateikė pasiūlymą, smarkiai plečiantį jo kaip ministro įgaliojimus.

„Seimo narių vertinimu, toks reguliavimas yra ydingas, didina korupcijos riziką ir mažina visuomenės pasitikėjimą aplinkosaugos sistema“, – pažymi Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas.

Susitikimo metu planuojama pateikti ir daugiau klausimų – dėl automobilių taršos mokesčio, aplinką tausojančios infrastruktūros, žaliųjų pirkimų, valstybės tarnautojų ir vietos politikų kompetencijų aplinkosaugos srityje.

Susitikimas su ministru S. Gentvilu vyks 15 val. Seimo Sveikatos reikalų komiteto salėje Nr. 108 (III rūmai, 1 aukštas). Planuojama susitikimą transliuoti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą