Verslas

„DelfinGroup“ akcijų siūlyme dalyvavo daugiau nei 1000 investuotojų, pasirašyta akcijų už daugiau kaip 9 mln. eurų

Latvijos finansinių technologijų bendrovės „DelfinGroup“ akcijų viešas siūlymas sulaukė didelio investuotojų iš visų Baltijos šalių susidomėjimo. Siūlyme dalyvavo daugiau nei 1000 investuotojų, bendra paklausa siekė daugiau nei 9 mln. eurų.

Siūlymo laikotarpiu du pagrindiniai „AS DelfinGroup“ akcininkai – bendrovės „ALPPES Capital“ ir „Curiosity Capital“ – siūlė parduoti iki 8 985 000 „DelfinGroup“ akcijų, kurios sudaro 19,8% viso „DelfinGroup“ akcinio kapitalo. Iš viso 1046 investuotojai iš Baltijos šalių pasirašė 8 293 780 akcijų už bendrą 9 040 220 eurų sumą, kuri sudaro 92% siūlymo apimties.

Didžiausia paklausa buvo iš Latvijos investuotojų. Akcijų siūlymas sulaukė didelio mažmeninių investuotojų susidomėjimo, jame taip pat dalyvavo keli šeimos biurai bei stambūs Baltijos šalių investuotojai.

Visi investuotojai gaus tiek akcijų, kiek pasirašė siūlymo metu. Po paskirstymo atsiskaitymas už akcijas investuotojų sąskaitose bus baigtas 2024 m. birželio 6 d.

Po šio sandorio „DelfinGroup“ laisvai cirkuliuojančių (free float) akcijų dalis išaugs nuo 29,1% iki 47,4% ir bus viena didžiausių „Nasdaq“ Baltijos vertybinių popierių biržoje. Tai dar labiau padidins „DelfinGroup“ akcijų likvidumą.

„Šio akcijų siūlymo rezultatai rodo didelį investuotojų susidomėjimą augančiomis Baltijos šalių bendrovėmis, kurios užtikrina aukštą dividendinį pajamingumą. Šis siūlymas padidino bendrą „AS DelfinGroup“ akcininkų bazę bei akcijų likvidumą biržoje, o tai buvo vienas iš strateginių šio sandorio tikslų. Man, kaip vienam didžiausių ilgalaikių „AS DelfinGroup“ akcininkų, didelė garbė pakviesti naujuosius akcininkus prisijungti prie „AS DelfinGroup“ augimo istorijos“, – komentavo Aigaras Kesenfeldas (Aigars Kesenfelds), vienos iš parduodančių bendrovių savininkas.

„Nepaisant itin didelio konkuruojančių viešų obligacijų siūlymų skaičiaus, „DelfinGroup“ pavyko pritraukti didelį įvairių mūsų regiono investuotojų susidomėjimą. Be to, tai yra pirmasis viešas akcijų siūlymas Baltijos biržoje 2024 metais, ir tai dar kartą patvirtina, kad antriniai vieši akcijų siūlymai yra praktiškas būdas parduoti didesnį akcijų kiekį Baltijos šalių rinkoje, kad visi akcininkai gautų naudos iš didesnio likvidumo“, – teigė „LHV Pank“ investicinės bankininkystės vadovas ir pagrindinis akcijų siūlymo valdytojas Mihkelis Torimas (Mihkel Torim).

„Dėl šio sandorio ne tik didėja laisvai cirkuliuojančių akcijų skaičius, bet ir daugėja akcininkų. Investuotojai savo pinigais balsavo už „DelfinGroup“ vertybes ir misiją – skatinti finansinę įtrauktį ir tvarų vartojimą. Labai vertinu akcininkų atliktą darbą organizuojant šį siūlymą gana sudėtingu laikotarpiu ir pritraukiant tokį kiekį kapitalo iš kapitalo rinkų, įskaitant mažmeninius investuotojus“, – sakė Didzis Admidinšas (Didzis Ādmīdiņš), „DelfinGroup“ generalinis direktorius.

„Viešas siūlymas sulaukė didelio susidomėjimo ir pritraukė daugiau nei 1000 investuotojų. Tai didelis pripažinimas ir ženklas, kad investuotojai pasitiki biržoje kotiruojamomis bendrovėmis. Taip pat tai rodo, kad birža yra atvira ir saugi erdvė, kuria kiekvienas investuotojas gali naudotis kaip skaidria vieta prekiauti ir kurioje kiekviena bendrovė turi galimybę auginti savo verslą“, – sakė „Nasdaq Riga“ generalinė direktorė Liene Dubava.

„AS DelfinGroup“ yra 2009 m. įsteigta licencijuota finansinių technologijų bendrovė, veikianti su prekių ženklais „Banknote“ ir VIZIA. Nuo 2010 m. įmonė kasmet dirba pelningai. „DelfinGroup“ nuolat kuria ir siūlo vartojimo paskolas, lombardo paskolas, specialias paskolas vyresnio amžiaus žmonėms, „pirk dabar – mokėk vėliau“ produktus, taip pat parduoda naudotas ir beveik naujas prekes internetu bei daugiau nei 90 filialų Lietuvoje ir Latvijoje.

Per 2024 m. I ketvirtį bendrovės pajamos išaugo 26%, EBITDA – 28%, o pelnas prieš mokesčius 12%, palyginti su atitinkamu 2023 m. laikotarpiu.

„DelfinGroup“ dividendinis pajamingumas yra vienas didžiausių tarp „Nasdaq“ biržos Baltijos šalių bendrovių. Bendrovė dividendus moka stabiliai –  bent 4 kartus per metus.

Pranešimą paskelbė: Daiva Selickaitė, Salve Agency

Parašykite komentarą