Teisėsauga, kriminalai

Dėl Palangos vilos „Auska“ turto – rekomendacijos savivaldybei ir Turto bankui imtis veiksmų galimai žalai atlyginti

2021 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Antikorupcijos komisija rekomendavo Palangos miesto savivaldybei ir valstybės įmonei Turto bankui nustatyti, ar padaryta turtinė žala Palangoje esančiai vilai „Auska“, kuri nuo 2011 m. buvo išnuomota privačiai bendrovei. Prireikus, siūloma imtis būtinų veiksmų dėl žalos atlyginimo.

Komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis atkreipė dėmesį į tai, kad pastebimas galimas ilgalaikis neatsakingas institucijų darbas, kuomet 10 metų išnuomotas, valstybei priklausantis vilos „Auska“ turtas nebuvo tinkamai prižiūrimas ir apskaitomas, todėl galbūt galėjo būti padaryta didelė žala valstybei.

„Palangos miesto savivaldybė teigia, kad perėmusi vilos pastatų kompleksą, pasigedo daug įvairių kilnojamų daiktų – baldų, kilimų, šviestuvų ir kito turto, o nekilnojamojo turto ­­– statinių ir patalpų būklė yra apgailėtina, nes dėl netinkamos priežiūros pastatai yra apgriuvę, patalpos viduje išgriautos, o įranga išardyta“, – sako A. Stončaitis.

Antikorupcijos komisijos posėdyje išklausyta valstybės įmonės Turto banko, Palangos miesto savivaldybės, prokuratūros ir kitų institucijų informacija.

Palangos miesto savivaldybės ir Turto banko atstovai skirtingai vertino sudarytų sutarčių ir kitų dokumentų nuostatas. Todėl komisija, atsižvelgdama į tai, kad Klaipėdos apygardos prokuratūroje yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo turto pasisavinimo ir sugadinimo, rekomendavo Palangos miesto savivaldybei ir Turto bankui nustatyti, ar po 2011 m. sudarytos nuomos sutarties buvo padaryta žala išnuomotam valstybės turtui, ir prireikus imtis būtinų veiksmų dėl žalos atlyginimo.

Prieš dešimtmetį išnuomotas vilos „Auska“ nekilnojamasis ir kilnojamasis turtas nuo 2012 m. patikėjimo teise valdyti buvo perduotas Turto bakui, o 2020 m. lapkričio 11 d. Vyriausybė nutarimu visą šį turtą perdavė Palangos miesto savivaldybės nuosavybėn.

 

Komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis,

tel. (8 5) 239 6648, el. p. algirdas.stoncaitis@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaip serviruoti stalą šventėms?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma

Parašykite komentarą