Laisvalaikis

Dėl geriausio Baltijos šalių šefo titulo kovojusiam septyniolikmečiui lietuviui žadama stulbinanti karjera

Kelis mėnesius trukęs Samsung Galaxy šou „Svajonių šefas“ pasiekė finišo tiesiąją. Išskirtinio projekto finale dėl geriausio Baltijos šalių virėjo vardo susigrūmė trys šefai – lietuvis Mantvydas Riškus, Latvijos atstovė Monta Meiere ir estė Helene Pihl. Nors projekto nugalėtoja tapo ir 1500 eurų piniginiu prizu džiaugėsi estė, tačiau finale iki pat paskutinės sekundės kovojusiam septyniolikmečiui Mantvydui projekto vedėjai negailėjo pagyrų ir tvirtino, kad jauno vaikino laukia stulbinanti karjera.

Į finalą trys laimingieji pateko nugalėję priešininkus praėjusios savaitės pusfinalyje. Tai suteikė jiems savo šalies Svajonių šefo titulą, po 1500 eurų piniginį prizą ir galimybę susirungti dėl Baltijos šalių Svajonių šefo titulo.

Kulinarinio šou finale dalyviams teko pademonstruoti visus savo sugebėjimus ir kompetentingai komisijai įrodyti, kad kiekvienas jų yra vertas nugalėti. Tad paskutinis projekto iššūkis – pagaminti tris patiekalus iš vietinių Baltijos šalių gėrybių – privertė visus finalininkus pasukti galvas. Užmerktomis akimis išsirinkę Baltijos jūros gelmių žuvis, per pusantros valandos jie turėjo paruošti šias jūros gėrybes ir panaudoti net tokius išskirtinius ingredientus kaip ramunėlės, griežtis bei pušų spygliai.

Baltijos šalių geriausio šefo titulą iškovojusi estė Helene viso projekto metu buvo viena santūriausių dalyvių. Tačiau tai nesutrukdė jai tapti šio kulinarinio šou nugalėtoja. Paklaustas, kaip merginai pavyko nurungti savo konkurentus, projekto ambasadorius Lietuvoje ir vienas „VMG Akademijos“ įkūrėjų Linas Ginaitis atskleidė, kad komisija vertino ne vien finale pristatytus patiekalus, tačiau ir dalyvių tobulėjimą.

„Helene mus stebino viso projekto metu, nes ji vos pateko į šį šou. Tačiau pastebėjome, kad mergina labai greitai įsisavina naują informaciją ir atrodė, kad ji tobulėja ne dienomis, o valandomis. Taip pat patiekalai, kuriuos Helene pristatė finale, neturėjo jokių trūkumų, tad visi šie aspektai ir padėjo jai laimėti“, – pagyrų nugalėtojai nestokojo L. Ginaitis.

Pati Halene net ir po laimėjimo išliko kukli ir pripažino, kad jai padėjo ne turimas žinių bagažas, o gebėjimas pajausti, ko trūksta patiekalui. „Džiaugiuosi, kad šiame projekte nebuvo būtina visko žinoti, – sakė nugalėtoja. – Aš pasiklioviau savo skoniu ir, svarbiausia, nuojauta. Kai labai stengiesi, gali viską.“

Šou finale iki pat paskutinės minutės kovojusiam ir įspūdingas kulinarines žinias demonstravusiam septyniolikmečiui Mantvydui iki nugalėtojo vardo trūko itin nedaug. L. Ginaitis pripažino buvęs sužavėtas moksleivio gabumais.

„Jis turi daug kulinarinio potencialo – kūrybingas ir nuostabus jaunas šefas. Neklysčiau sakydamas, kad šis vaikinas – būsimas virtuvės genijus. Nuo pat pirmųjų atrankų pastebėjau, kad Mantvydas išskirtinai gerai jaučia skonius, geba juos derinti ir puikiai sukasi virtuvėje, tad nebuvo abejonių, kad šis vaikinas daug pasieks“, – po finalo kalbėjo Samsung Galaxy šou „Svajonių šefas“ ambasadorius Lietuvoje.

Pats Mantvydas, nors ir kuklindamasis, prisipažino, kad šis šou jį paskatino pasitikėti savo jėgomis: „Ėjau į šį projektą norėdamas išmokti kažko naujo, susipažinti su bendraminčiais. Tačiau dalyvavimas šiame šou buvo tikras pastūmėjimas, kuris įkvėpė pasitikėjimo savimi ir tikrai mąstau sieti savo ateitį su kulinarija.“

Kokie patiekalai buvo verti nugalėtojo titulo ir kaip finalininkams pavyko apjungti išskirtinius Baltijos šalių produktus savo šedevruose sužinosite pažiūrėję paskutinę realybės šou „Svajonių šefas“ seriją TV3 Play portale arba sekmadienį 10 val. 30 min. įsijungę TV6.

Parašykite komentarą