Ko gero, nemažai daliai žmonių ar verslo yra tekę atsisakyti pradinių minčių įsigyti automobilį iš užsienio ar kitą pirkinį, būgštaujant, jog pardavėjas gali pavesti. Daugiau pasitikėjimo tarp pirkėjo ir pardavėjo sukurs „Paysera LT“ sutarties šalims atidaroma sąlyginio deponavimo sąskaita.
Sąlyginimis lėšų deponavimas (angl. escrow) gana įprasta praktika Vakarų šalyse, kai pirkėjas su pardavėju ar tiekėju yra nepažįstami.
„Šios sąskaitos pritaikymo pavyzdžių gali būti daug, o bene dažniausias – įsigyjant automobilį, nekilnojamą turtą ar jau kažkam priklausantį interneto adreso vardą, – sako Vytenis Morkūnas, „Paysera LT“ generalinis direktorius. – Sąlyginio deponavimo sąskaita yra alternatyva avansui, kurį mokėdamas pirkėjas ne visada gali jaustus saugus. Pasitikėjimą tarp sandorio šalių mes sukuriame atidarydami bendrą sąskaitą, į kurią pirkėjas perveda pinigus. Abi šalys pinigus sąskaitoje mato, bet naudotis negali, kol neįvykdo sutartyje numatytų sąlygų. Kai pirkėjas mums patvirtina, kad automobilis pristatytas ar suteikta kita paslauga, lėšos pardavėjui „atšildomos“ – prekybininkas gali persivesti pinigus į savo sąskaitą“, – paaiškina V. Morkūnas.
V. Morkūno teigimu, tikimasi, kad šios rūšies sąskaita atras savo naudotojus pirmiausia Lietuvoje bei Latvijoje – šalyse, kurioje dažnas perka užsienyje važinėtą automobilį. 2019 m. sąlyginio deponavimo sąskaitos galimybė atsirado automobilių prekybos platformoje „eBay Motors“. Tokią paslaugą teikia ir didžiausi Lietuvos bankai, tačiau ji nėra populiari.
Paslaugos pritaikymo pavyzdžių gali būti ir daugiau.
„Tarkim, perkate būstą ar pastatą, kuriame šiuo metu gyvena žmonės ar veikia įmonės. Kartais nutinka, jog net turėdami pakankamai laiko išsikelti iš parduodamų patalpų, nuomininkai tai daro paskutinėmis dienomis. Todėl sudarydami sąlyginio deponavimo sąskaitos sutartį, galite nurodyti patalpų ir teisių perdavimo datą, kurią pardavėjas privalo patenkinti prieš gaudamas jūsų užmokestį“, – pavyzdžiu iliustruoja V. Morkūnas.
Sąlyginio deponavimo sąskaita šiuo metu atidaroma kreipusis kontaktais „Paysera LT“ interneto svetainėje arba per mobiliają programėlę. Ateityje visus deponavimo žingsnius pirkėjas su pardavėju galės atlikti, prisijungęs prie „Paysera“ internetinės bankininkystės arba mobiliosios programėlės.
Apie „Paysera“
Lietuvos banko duomenimis, „Paysera LT“ yra didžiausia elektroninių pinigų įstaiga (EMI) Lietuvoje. Bendrovė teikia pinigų surinkimo, pervedimų, valiutos konvertavimo, bilietų platinimo ir kitus mokėjimo sprendimus. Bendrovės įmokų surinkimo sprendimais naudojasi apie 90 proc. el. parduotuvių Lietuvoje. Per metus „Paysera” mokėjimų sistemoje ir mobilioje programėlėje atliekama 6 mlrd. EUR operacijų, tai 16 mln. Eur operacijų kasdien. Pinigų perlaidos vyksta 23-imis valiutomis ir pasiekia 180 pasaulio šalių. „Paysera“ įmonės Lietuvoje ir Kosove tapo pirmosiomis, kurioms suteiktos EMI licencijos šiose šalyse.
Pranešimą paskelbė: Rūta Baliukevičiūtė, Paysera LT, UAB