Politika ir teisė

Daugiabučių gyventojai renkasi atsinaujinančius energijos šaltinius

Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šalies gyventojai, nusprendę renovuoti savo daugiabutį, vis dažniau renkasi alternatyvios energijos šaltinius. Nuo 2013 m. pradžios parengta ir patvirtinta apie 30 daugiabučių atnaujinimo projektų, kuriuose numatytas alternatyvios energijos šaltinių diegimas.

„Nors atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą daugiabučiuose namuose valstybė remia jau penkerius metus, aktyvesnis gyventojų susidomėjimas šia priemone juntamas tik pastaruosius keletą metų. Jei iki 2013 m. buvo įgyvendinti vos keli tokio tipo projektai didžiuosiuose šalies miestuose, tai šiandien ir mažesniųjų savivaldybių gyventojai ryžtąsi išbandyti naujoves“, – tvirtina BETA direktorius Valius Serbenta.

Pasak V. Serbentos, investijų projektai, kuriuose numatyti alternatyvios energijos šaltiniai, patvirtinti ir dalis iš jų jau įgyvendinami Anykščių, Druskininkų, Ignalinos, Raseinių, Alytaus raj. ir kitose mažesnėse Lietuvos savivaldybėse. Pavieniai tokio tipo projektai jau anksčiau yra įgyvendinti Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Varėnoje.

Nors valstybės remiamų atsinaujinančių energijos šaltinių sąrašas gan ilgas, tačiau didžioji dalis daugiabučių namų gyventojų, nusprendusių investuoti į alternatyvią energiją, dažniausiai renkasi saulės kolektorius šiltam vandeniui pašildyti ir geoterminį šildymą.

„Iš tiesų, džiugu, jog vis didesnei daliai šalies gyventojų rūpi ne tik namo renovacija, bet ir inovatyvūs energijos taupymo sprendimai. Atnaujinus šildymo sistemą bei įrengus geoterminį šildymą, galima sutaupyti net iki 50 proc. išlaidų šilumos energijai“, – tvirtina BETA direktorius.

Alternatyvios energijos panaudojimas dažniausiai pasiteisina tik įgyvendinant kompleksinį namo atnaujinimą – jei daugiabutis kiauras, atsinaujinančios energijos šaltiniai tik nežymiai gali sumažinti gyventojų išlaidas šildymui.

Parašykite komentarą