Teisėsauga, kriminalai

Darbuotojų saugos ir sveikatos dieną minint

  Jau 20 metų balandžio 28-ąją minime Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną. Ši data tai dar viena puiki proga persvarstyti atsakomybę, kurią prisiimame kiekvienas iš mūsų, t.y. darbo vietas kuriantis darbdavys, darbuotojas, profsąjungos, šią sritį reguliuojančios institucijos. Pagrindinis Tarptautinės Darbo organizacijos ( TDO ) tikslas minint šią dieną ir yra saugių, sveikų ir tinkamų darbo sąlygų kūrimas.

  Deja, statistika rodo ir ši diena mums primena kiek daug dar turime pasiekti. Kasmet Europos Sąjungoje apie 164 tūkst. gyventojų miršta darbe dėl su darbu susijusių priežasčių. Lietuvoje darbe žūsta beveik 2 kartus daugiau žmonių negu vidutiniškai kitose Europos Sąjungos šalyse.

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos, visuomenėje ir darbo santykiuose įvyko kardinalūs pokyčiai. Įprastinėmis sąlygomis jie būtų trukę dešimtmetį. Visi buvome priversti perkainoti savo vertybes. Dar kartą peržiūrėti darbo santykius ir iš naujo įvertinti kokio saugumo darbo vietose norime ir kaip jį užtikrinti. Tai padaryti ragina ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, nuolat telkdamas bendradarbiauti profsąjungų ir darbdavių atstovus.  

  Vis dėlto per keturis šių metų mėnesius darbe žuvo 14 darbuotojų. Manau, kad šių žūčių išvengti buvo galima. Statistiniai duomenys rodo, kad daugelis darbuotojų ir darbdavių vis dar nežino, su kokia rizika susiduria ir kaip ją valdyti. Pasak Valstybinės darbo inspekcijos, tiriant įvykius nustatyta, kad 43 proc. ištirtų mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe įvyko dėl netinkamo darbų organizavimo bei nepakankamos saugos ir sveikatos darbe vidinės kontrolės.

  Profsąjunga „Sandrauga” dirba siekdama kurti prevencijos kultūrą darbovietėse. Tai ne visada lengva. Kartais to neįmanoma įsprausti į įstatymų, taisyklių ar nuostatų rėmus. Todėl sveikindamas Jus su Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena, noriu pakviesti visus iškelti tikslą „nulis žuvusiųjų darbe” ir jį pasiekti. Manau, kad šiandien yra pati tinkamiausia diena surasti būdus, kurie užtikrins, kad Lietuvoje darbo vietos būtų saugios, sveikesnės ir tvaresnės. Surasti priemonės, kurios padės įmonėms ir organizacijoms apsaugoti savo darbuotojus ne tik pandemijos metu, tačiau pakels ir iš naujo nustatys aukštus darbuotojų saugos ir sveikatos standartus.

LPS „Sandrauga“

Pirmininkas Kęstutis Juknis

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą