Darbas ir karjera

Darbas Vokietijoje ir tai, ką turėtume žinoti, jei planuojate emigruoti

Kiekvienas norime gyventi orų ir pilnavertį gyvenimą, nejausdami asmeninių finansų stygiaus ir baimės ar galėsime išgyventi iki būsimo atlyginimo. Deja, bet ne kiekvienam tautiečiui pavyksta surasti gerai apmokamą darbo vietą ir susikurti puikų bei saugų rytojų. Todėl nemenka dalis mūsų tautiečių reguliariai vyksta į įvairias užsienio šalis, kuriose siekia daugiau užsidirbti ir susikurti geresnį gyvenimą.

Vieni emigruodami turi ilgalaikių tikslų, o kiti į užsienį vyksta tik trumpam laikui. Taip pat skiriasi ir tautiečių pasirinkamos užsienio šalys, tačiau jau ne vienerius metus nemenką dalį emigruojančių lietuvių sudomina pelningas, pastovumu ir geromis sąlygomis pasižymintis darbas Vokietijoje, todėl jei jūs taip pat svarstote apie šią Europos Sąjungai priklausiančią šalį, būtų naudinga sužinoti nemažai praktiškos informacijos.

Ar būtina mokėti vokiečių kalbą?

Suprantama, kad kiekvienos šalies gyventojai puoselėja savo kalbą ir stengiasi ją išsaugoti, labai vertindami tuos žmones, kurie taip pat vadovaujasi tokiu pačiu požiūriu ir stengiasi ją tinkamai išmokti. Todėl nereikėtų stebėtis, kad vokiečiai labai vertina vokiečių kalbą ir anaiptol ne visuomet su dideliu malonumu ją „iškeičia“ į anglų – nors didelė dalis vokiečių (lyginant su kai kuriomis kitomis ES šalimis) anglų kalbą moka kuo puikiausiai.

Taigi, jei jūs nemokate vokiečių kalbos, tačiau emigracijai nusprendėte pasirinkti Vokietiją, dar būdami Lietuvoje galite kibti į darbo paieškas, ieškodami darbo, kuriame nėra būtinybės mokėti vokiečių kalbą. Jei jums patiems darbo Vokietijoje paieškos eisis pakankamai lėtai, visuomet galite kreiptis į ir įdarbinimo agentūras.

Ar lengva išspręsti apgyvendinimo klausimą?

Darbo ir būsto paieškos – tai du patys svarbiausi klausimai, kuriuos būtina išspręsti vykstant į Vokietiją. Jei jūs jau suradote darbo vietą, jums teks antroji ne ką mažiau svarbi užduotis – surasti būstą, kuriame apsistosite, kai nuvyksite į Vokietiją.

Turite suprasti, kad jei jūsų darbas bus didžiuosiuose Vokietijos miestuose, tokiuose kaip Berlynas, Frankfurtas, Miunchenas ar Hamburgas, būstą surasti gali sektis kur kas sunkiau, kadangi pastaruosiuose miestuose yra bene didžiausias gyventojų skaičius.

Tačiau jei darbo dar neradote arba jums yra sudėtinga surasti būstą, galite pasidairyti darbo Vokietijoje su apgyvendinimu. Tai leistų jums nuo savo pečių nusimesti daugybę papildomų rūpesčių, nes „vienu šūviu nušautumėte du zuikius“.

Darbo ieškoti tiesiogiai ar per tarpininkus

Iš pirmo žvilgsnio daugumai žmonių atrodo, kad geriausia darbo Vokietijoje ieškoti tiesiogiai, nesikreipiant į tarpininkus, tokius kaip įdarbinimo agentūros. Tačiau iš tiesų toks požiūris nėra teisingas. Žinoma, jei jūs gavote asmeninį kvietimą iš tam tikros Vokietijos kompanijos, kuri nori, kad jūs jiems dirbtumėte, belieka jus tik pasveikinti – jūsų laukia puiki ateitis! Tačiau jei jūs norite emigruoti ir dar nė nežinote, kokį darbą dirbsite nuvykę į Vokietiją, nepamirškite, kad nemenka dalis Vokietijos įmonių yra sudariusios sutartis su įvairiomis įdarbinimo agentūromis, o tai reiškia, kad jos emigrantus yra linkusios samdyti būtent per jas. Be to, tai labai naudinga, jei jūs nemokate vokiečių kalbos ir ieškote nekvalifikuoto darbo. Todėl darbo Vokietijoje paieškų atveju tarpininkų tikrai nereikėtų vengti. Jų pagalba jūs galite sutaupyti daugybę savo laiko ir išvengti begalės įvairių sunkumų, kurie dažnai užklumpa, kai visus šiuos darbus imatės spręsti patys.

Kokie darbai Vokietijoje yra populiarūs tautiečių tarpe?

Vokietijoje darbų pasirinkimas yra labai platus, tačiau pastebima, kad mūsų tautiečiai į Vokietiją labai dažnai vyksta ieškodami darbo slaugos (pvz., senelių priežiūros) paslaugų srityje, valymo paslaugų (pvz., namų tvarkymo) sferoje, taip pat įvairiuose fabrikuose (mėsos, šokolado ar kt.), žemės ūkiuose, sandėliuose, statybų sektoriuje ir kt. Be to, nereikėtų pamiršti ir auklių darbo, dažytojų paslaugų bei daugybės kitų darbų, kurie Vokietijoje yra labai gerai apmokami. Žinoma, Vokietija yra labai populiarus pasirinkimas ir vairuotojų darbą dirbančių lietuvių tarpe. Neretai žmonės, turintys B ir/arba C kategorijos vairuotojo pažymėjimą, Vokietijoje labai lengvai suranda gerai apmokamą ir geromis sąlygomis pasižymintį darbą.

Taigi, jei jūs nusprendėte vykti į Vokietiją ir kurį laiką joje padirbėti, prieš išvykdami pasistenkite surasti darbą ir išspręskite apgyvendinimo klausimą. Taip pat būtų naudinga iš arčiau susipažinti su kultūra, papročiais, žmonių mentalitetu, įpročiais ir kitais gyvenimui Vokietijoje svarbiais aspektais. O tam, kad tai padaryti jums būtų paprasčiau, pabaigai pateiksime jums 10 įdomių faktų apie Vokietiją.

  1. Vokietijoje gyvena apytiksliai 83 mln. gyventojų.
  2. Vieną trečiąją Vokietijos vis dar sudaro miškai ir miškingos vietovės.
  3. 65% Vokietijos greitkelių (autobanų) neturi greičio apribojimų.
  4. Studijos universitete yra nemokamos (net ir ne vokiečiams).
  5. Vokietijoje yra daugiau nei 2100 pilių.
  6. Vokietijoje yra daugiau nei 1500 skirtingų alaus rūšių.
  7. Vokietija yra septinta pagal dydį Europos šalis.
  8. Berlyne yra pati didžiausia traukinių stotis Europoje.
  9. Berlynas yra 9 kartus didesnis už Paryžių ir turi daugiau tiltų nei Venecija.
  10. Vokietija yra viena tankiausiai apgyvendintų šalių pasaulyje.

One Comment

Parašykite komentarą