Sveikata

Dantų protezavimas – populiari šiuolaikinė procedūra

Terminas „estetika“ odontologijos srityje yra naudojamas ypač dažnai. Ir tai yra lengvai suprantama – rūpindamiesi savo dantų higiena ir tinkama jų būkle, mes kartu prisidedame prie savo išvaizdos puoselėjimo ir suteikiame sau daugiau pasitikėjimo. Žmogaus jaučiamas pasitenkinimas, džiugesys ir puikus estetinis rezultatas yra tai, ko siekia kiekvienas odontologas. Todėl ypatingai svarbu, kad šiuolaikinis dantų protezavimas visapusiškai atitiktų pacientų lūkesčius, suteikiant jiems pasitenkinimą savo nauja gražia šypsena.

Natūralus ir estetiškas danties vaizdas

Dantų technikai visuomet siekia sukurti dantų protezus, kurie tobulai atitiktų natūralią dantų išvaizdą – ir tai tikrai nėra lengva užduotis. Kiekvienas dantis yra labai skirtingas, todėl skiriasi ir dantų sluoksnių atspalviai. Be to, reikia suprasti, kad dviem skirtingiems pacientams niekuomet netiks tokio paties modelio protezas. Tai reiškia, kad kiekvienas atvejis yra unikalus. Dantų protezų paskirtis yra ne tik išspręsti prarasto danties problemą, tačiau taip pat užtikrinti, kad naujas protezas puikiai derės prie kitų natūralių dantų.

Tvirtų dantų protezų gamyba

Taip pat visuomet būtina užtikrinti, kad dantų protezas būtų tvirtas, ilgaamžis ir patogus. Juk nėra jokios prasmės turėti danties protezą, kuris atrodo estetiškai, tačiau nėra patogus. Danties emalis yra unikali medžiaga ir turi didžiulę reikšmę dantų būklei bei jų išvaizdai, tačiau dantų protezų nėra galimybės pagaminti iš emalio. Dėl šios priežasties yra pasirenkamos atitinkamos medžiagos, kurios padeda sukurti analogiškus rezultatus.

Estetiškai gražių medžiagų pasirinkimas

Dantų protezų gamybos laboratorijose yra naudojamos medžiagos, kurių pagalba siekiama užtikrinti optimalų balansą tarp estetinio vaizdo ir tvirtumo. Per pastaruosius metus dantų protezų rinka patyrė didelį technologinį progresą, kurio dėka dantų technikams pavyko sėkmingai atkurti natūralių dantų išvaizdą, išsaugant jų tvirtumą ir funkcionalumą.

Kodėl dantų protezai yra efektyvus sprendimas?

  • Jie atrodo taip pat kaip ir natūralūs dantys
  • Atstatoma prarastų dantų funkcija
  • Šiuolaikiniai dantų protezai yra ilgaamžiai
  • Dantų protezai pasižymi nesudėtinga priežiūra

Svarbūs faktai apie dantų protezus

Šiandien dantų protezavimo srityje pacientai turi kelis pasirinkimus – fiksuotus arba išimamus dantų protezus. Įprastai fiksuoti dantų protezai būna kelių skirtingų rūšių, pvz., dantų tiltai, mikroprotezai, ant pažeisto danties arba implantų tvirtinami vainikėliai. Nuolatiniai dantų protezai yra gaminami iš cirkonio, keramikos, aukso, metalo keramikos, chrom-kobalto ir kt. Taip pat dantų protezavimas yra galimas ir naudojant plastiką, tačiau jis yra skirtas laikinų dantų vainikėlių arba tiltų protezavimui. Pastaruoju atveju nusidėvėjimas būna labai greitas, todėl pasirinkus plastiką, protezą rekomenduojama keisti kas 4-6 mėn. Taigi, dažniausiai dantų protezavimui yra naudojama metalo ir bemetalė keramika.

Kokia yra dantų protezavimo kaina?

Kaina dažniausiai vaidina labai svarbų vaidmenį, kai yra kalbama apie pacientų sprendimą pasirinkti konkretų gydymo planą. Tačiau dantų protezavimo kainos visuomet gali labai skirtis, atsižvelgiant į individualų atvejį. Įprastai preliminarias dantų protezavimo kainas galima surasti pasirinktos odontologijos klinikos tinklalapyje. Tuo tarpu tikslią dantų protezavimo kainą pacientai gali sužinoti konsultacijos metu.

Kaip pasiruošti dantų protezavimo procedūrai?

Laimei, dantų protezavimo procedūra nereikalauja jokio specialaus pasiruošimo. Kadangi gydymo planas kiekvieno paciento atveju gali būti skirtingas, optimaliausia visus šiuos klausimus iš anksto aptarti su dantų protezuotoju. Todėl visų pirma pacientas turėtų pasirinkti odontologijos kliniką ir užsiregistruoti pirmajam vizitui, kurio metu dantų protezuotojai įvertins paciento dantų būklę ir konkretų atvejį, kartu pasiūlant jam efektyviausius dantų protezavimo sprendimus.

One Comment

  • Patricija

    Protezavimo kaina prieinamesnė nei dantų implantavimas. Ir tai tikrai pakankamai geras būdas atstatyti prarastus dantis

Parašykite komentarą