Sveikata

Dantų implantacija be laboratorijos – neįsivaizduojama: dantį atkuria vos per valandą

Laiku suteiktas odontologinis gydymas gali pakeisti gyvenimą: grąžinti estetiką, sustiprinti pasitikėjimą savimi, pakylėti aukščiau kompleksų ir sveikatos iššūkių. Tai aktualu kas antram dirbančiam lietuviui: būtent tiek šalies gyventojų yra netekę bent vieno danties. „Laidente“ klinikos gydytoja odontologė-implantuojanti gydytoja Edita Kažemėkienė – apie laboratorijos svarbą atliekant dantų atkūrimą ir tai, kaip prarastus dantis susigrąžinti vos per valandą.

Išskirtiniai visame regione

Į Jurbarko ir Vilniaus miestuose įsikūrusią „Laidente“ kliniką pacientai atvyksta iš visos Lietuvos. Čia siūlomi naujausi dantų atkūrimo metodai, leidžiantys susigrąžinti visas prarastas dantų funkcijas: vieno, kelių ar visų dantų implantacija be pjūvio. Tai minimaliai invazyvi procedūra, po kurios pacientas jaučiasi puikiai ir gali sugrįžti prie įprastos veiklos.

Dar vienas klinikos išskirtinumas – nuosava dantų technikų laboratorija. Čia galima pagaminti viską, ko reikia dantų atkūrimui: nuo pavienių protezų dalių iki keramikinių dantų laminačių ar fiksuojamų protezų. Gydytoja E. Kažemėkienė teigia, kad implantacija ir dantų technikų laboratorija yra labai susiję. „Dantų atstatymas šiuo metodu tai ne tik šaknies pakaitalo implanto įsriegimas: gydymo procesą vainikuoja danties protezavimas. Čia laboratorija be galo svarbi: joje greitai pagaminamos mums reikalingos restauracijos. Jas tvirtiname ant implantų ir sėkmingai atkuriame dantis“. 

Pašnekovė pastebi, kad žmonių poreikiai auga: niekas nenori gydytojo kabineto palikti be šypsenos. Visi tikisi ne tik kokybiško, bet ir operatyvaus rezultato. Deja, dauguma dantų technikų laboratorijų Lietuvoje – centralizuotos ir gana toli nuo skirtingų odontologijos klinikų. Tai reiškia, kad reikia siųsti užsakymus, laukti eilėje, ilgiau derintis kiekvienu klausimu. O „Laidente“ pacientams pavyksta išvengti ilgo laukimo: viskas suteikiama vienoje vietoje.

Dirba visa šeima

Laboratorijoje dirbantys dantų technikai nepamainomi dantų atkūrimo procese. „Kalbant apie dantų protezus ir kitas restauracijas, gydytojas šiuo atveju yra užsakovas, jis turi medžiagą, nušlifuoja dantį. O dantų technikas įgyvendina visus lūkesčius ir suteikia galutinį produktą. Būtent nuo šio specialisto profesionalumo tiesiogiai priklauso būsimų dantų protezų estetika, funkcionalumas, kokybė“- pasakoja implantuojanti gydytoja.

Ji priduria, kad nepriekaištingus darbo vaisius užtikrina vieningos pastangos. „Laidente“ specialistai – daugiau nei kolegos. „Esame komanda darbe, šeima – gyvenime. Mano vyras dirba dantų techniku, todėl profesinis bendradarbiavimas vyksta gerokai sklandžiau. Abu žinome, ko norime, esame labai reiklūs vienas kitam ir stengiamės tol, kol suplanuotus darbus atliekame visu šimtu procentų“- šypsosi pašnekovė.

Darniai klinikos komandai visada pavyksta pasiekti užsibrėžtą tikslą – pacientams suteikti individualiai pagamintas, tobulai jų dantų ir burnos anatomiją atitinkančias restauracijas.

Naudoja ateities technologijas

Pasaulinio lygio kokybė neįsivaizduojama ir be itin pažangių technologijų. „Vieni pirmųjų visoje Lietuvoje įsigijome 3D spausdintuvą bei intraoralinį skenerį: tai reiškia, kad operatyviai galime atspausdinti itin tikslius dantų modelius, bruksizmo kapas, saugančias nuo griežimo dantimis, dantų vainikėlius. Taip pat turime frezavimo technologiją, kuri nepamainoma, kuriant dantų restauracijas iš cirkonio, stiklo keramikos“- vardija pašnekovė. 

Pirmasis žingsnis naujų dantų link – tikslus atspaudų nuėmimas. „Savo pacientams siūlome skaitmeninį dantų atpsaudų nuėmimą. Jis ypač dažnai naudojamas kuriant dantų laminates, dantų vainikėlius, protezuojant ant dantų implantų. Tai odontologinio gydymo ateitis. Pasitelkus skaitmeninę technologiją, dantų vaizdas gaunamas ypač greitai, nepatiriant jokio diskomforto, pykinimo jausmo“- pasakoja gydytoja. 

Gavus paciento dantų skanuotus modelius, įvertinus būklę, laukia antrasis etapas: rezultatai siunčiami dantų technikams. Turėdami reikiamus vaizdus kompiuteryje, šie specialistai gali tiksliai suplanuoti darbą ir išfrezuoti arba 3D spausdintuvu atspausdinti norimą gaminį: vainikėlį, plokštelę, laminates.

Naujas dantis – per valandą

Implantuojant prarastus dantis, į įprastą gyvenimą sugrįžti norisi kuo skubiau. Dažnu atveju tai pavyksta padaryti per valandą: „Įsriegus implantus, dantys gali būti iš karto atkuriami laikinais protezais. Tokiu atveju trunkame maždaug valandą: skaitmeniniu būdu gaunamas tikslus atspaudas, kompiuteriu sukuriamas būsimo danties vaizdas ir dantų technikas atspausdina tikslų protezą. Taigi, pacientą paleidžiame jau su atkurtu dantimi“. Anot gyd. odontologės-implantuojančios gydytojos E. Kažemėkienės, ilgiausiai gaminamų laikinų protezų tenka palaukti parą.  

Tinkamai prižiūrint, laboratorijoje pagamintos restauracijos gali tarnauti visą gyvenimą. Greitis ir precizika daugybei pacientų kasdien padeda įgyvendinti svajonę vėl nusišypsoti sveika ir estetiška šypsena.

Pranešimą paskelbė: Žygimantas Kvartūnas, RAKVA UAB

Parašykite komentarą