Transportas

Danijos kariuomenė pasirinko „General Dynamics“ gaminamus „Eagle 4×4“ visureigius

Šveicarijoje įsikūrusi karinės technikos ir sistemų gamintoja „General Dynamics European Land Systems“ (GDELS) su Danijos kariuomene pasirašė sutartį dėl naujų šarvuotų patrulinių visureigių tiekimo. Pasibaigus itin konkurencingam viešajam pirkimui, kuriame svarbų vaidmenį atliko visureigių bandymai poligone, Danijos gynybos pirkimų ir logistikos organizacija (DALO) pasirinko GDELS ir „Mowag“ gaminamą „Eagle 4×4“ visureigių platformą. 
Pirmoji visureigių partija, kurią sudarys 36 šarvuotos patrulinės mašinos, Danijos kariuomenei bus pristatyta iki 2018 metų. Šalių pasirašyta sutartis numato galimybę praplėsti pirkimą, užsisakant ir kitokiems tikslams pritaikytus „Eagle“ – kibernetinio karo veiksmams, medicininės pagalbos ar žvalgybai skirtus visureigius. Naujieji visureigiai papildys Danijos jau turimą „Eagle“ šarvuotų transporto priemonių arsenalą. 
„Pasirašyti šį sutarimą po tokio didelio tarptautinio konkurso mums yra didelė garbė. Tai, kad Danijos kariuomenė pasirinko „Eagle“, rodo aukštą šios šalies kariuomenės pasitikėjimą mūsų produkcija ir įrodo, kad „Eagle 4×4“ šarvuoti patruliniai visureigiai užima aukščiausią poziciją lengvų ir labai gerai apsaugotų karinių visureigių segmente“, – sako bendrovės „General Dynamics European Land Systems“ tarptautinio verslo ir paslaugų padalinio vadovas Thomas Lattmannas. 
Danijos kariuomenė sutartį dėl „Eagle 4×4“ visureigių tiekimo pasirašė 2017 metų birželio 15 dieną. Sutartis buvo pasirašyta su Šveicarijoje įsikūrusia „General Dynamics European Land Systems“ antrine įmone „General Dynamics European Land Systems – Mowag“. 
Apie „Eagle 4×4“ 
„Eagle 4×4“ yra viena pažangiausių karinių lengvai šarvuotų, ratinių transporto priemonių, kuri savo galimybes daugybę kartų įrodė karinių misijų metu. Milžiniškos „Eagle“ modifikavimo galimybės bei galios rezervai Danijos karinėms pajėgoms leis įveikti ne tik šiandienos, bet ir ateities iššūkius. „Eagle“ suteikiamos galimybės šią transporto priemonę pritaikyti konkretiems poreikiams leidžia jų naudotojams sėkmingai susidoroti su įvairiomis užduotimis. Šias transporto priemones įvairioms reikmėms šiandien jau naudoja ne tik Danijos karinės pajėgos, bet ir Vokietijos bei Šveicarijos armijos. Šiandien „Eagle 4×4“ savo segmente siūlo ne tik aukščiausią apsaugos lygį, bet ir leidžia gabenti didesnius krovinius bei talpina didesnę įgulą nei ankstesnės visureigio versijos. Unikali „Eagle 4×4“ važiuoklė ir transmisijos sistema šiandien yra būtent tai, kas šioje transporto priemonių klasėje nustato mobilumo ir manevringumo standartus. 
Apie „General Dynamics European Land Systems“ 
Bendrovės būstinė įsikūrusi Madride, Ispanijoje. GDELS yra JAV koncerno „General Dynamics“ (NYSE: GD) padalinys, veikiantis penkiuose Europos operacijų skyriuose Ispanijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir Čekijoje. Bendrovėje dirba apie 1800 aukštos kvalifikacijos specialistų, kurie projektuoja, gamina ir visame pasaulyje parduoda kovos laukui skirtas sistemas, įskaitant ratines, vikšrines mašinas bei amfibijas, tiltų sistemas, ginkluotę, amuniciją. Daugiau informacijos: www.gdels.com.

Pranešimą paskelbė: Dominykas Dimavičius, UAB „Publicum“

Parašykite komentarą