Studijos

Dalią Urbanavičienę siūloma skirti Etninės kultūros globos tarybos pirmininke

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen parlamentarams pristatė Dalios Urbanavičienės kandidatūrą į Etninės kultūros globos tarybos pirmininkus.

Nors Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatyme yra įvardytos devynios pagrindinės tarybos veiklos kryptys, kandidatė savo prisistatyme išskyrė ir aptarė keturias svarbiausias: etnokultūrinio ugdymo integravimą į švietimo sistemą, etninės kultūros specialistų rengimą ir etnokultūrinių tyrimų bazės stiprinimą; etninės kultūros integravimą į bendrąją kultūros politiką Lietuvoje; etninės kultūros sklaidos plėtojimą.

„Svarbiausias mano tikslas naujoje kadencijoje ypač daug dėmesio skirti atnaujintai etninės kultūros programai, kuriai projektą jau esame parengę, ir skatinti mokyklas rinktis etninės kultūros pasirenkamą dalyką, remiantis šia programa kelti mokytojų kvalifikaciją ir rengti pedagogus.

Kitas svarbiausias mano tikslas – parengti siūlymus dėl etninės kultūros specialisto apibrėžties, nes dabar ši pareigybė neretai priskiriama darbuotojams, neturintiems kompetencijos etninės kultūros srityje“, – sakė D. Urbanavičienė.

Kalbėdama apie etninės kultūros integravimą į bendrąją kultūros politiką Lietuvoje pretendentė pažymėjo, kad yra svarbu etnokultūrą integruoti į rengiamus naujus teisės aktus – Kultūros politikos pagrindų įstatymą, Kultūros centrų įstatymo naują redakciją ir kitus.

Pasak D. Urbanavičienės, ne mažiau svarbi kryptis – etninės kultūros sklaidos plėtojimas: „Tik per sklaidą galima gilinti etninės kultūros suvokimą visuomenėje. Būtina plėtoti bendradarbiavimą su LRT, taip pat svarbi regioninė žiniasklaida ir kitos žiniasklaidos priemonės.“

Po nutarimo „Dėl Etninės kultūros globos tarybos pirmininko patvirtinimo“ projekto Nr. XIVP-1289 pateikimo Seimo nariai pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskyrė Kultūros komitetą. Dėl D. Urbanavičienės kandidatūros Seimo posėdyje siūloma apsispręsti ketvirtadienį, sausio 20 d.

Dalios Urbanavičienės gyvenimo aprašymas.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą