Verslas

„Dahlgera“ pristato naujoves, kurios santechnikų darbą daro našesnį ir mažiau rizikingą

Santechnikai ieško būdų, kaip greičiau ir su minimaliomis rizikomis sumontuoti priešgaisrines sistemas. Gamintojas „Victaulic“, kurio atstovai Lietuvoje yra UAB „Dahlgera“, pasiūlė efektyvias ir inovatyvias vamzdynų sujungimo movas 009n ir 109 su patentuota technologija „Installation-ready™“.

Netinkamai sumontuotos sistemos gresia dideliais nuostoliais ir brangia eksploatacija arba nesumokėta draudimo išmoka įvykus gaisrui. Mažėjant darbuotojų su pakankama kvalifikacija, santechninių ir gesinimo sistemų montavimas kelia nemažai iššūkių. Siekiant išvengti klaidų. „Victaulic“ pasiūlė sprendimą – sukūrė gaminius, kurie montavimą pagreitinta, daro paprastesnį ir patikimesnį. Tai yra patentuota technologija „Installation-Ready™“.

Inovacijos didina našumą ir sistemų patikimumą

„Šie gaminiai sukurti taip, kad montuotojas galėtų sujungti vamzdžius ar jungiamąsias detales paprasčiausiai užstumdamas greito jungimo movas ant vamzdžių su valcuotais grioveliais ir užtvirtindamas veržles, – inovaciją pristato „Dahlgera“, kuri priklauso „Saint-Gobain“ grupei, generalinis direktorius Audronis Juodis. – Ši sistema yra ir patikimesnė: kai movos korpuso padukai liečiasi vienas su kitu – metalas prie metalo, – užtikrinamas sandarus montavimas, nebereikia taikyti konkrečių sukimo momento reikalavimų ir galime vizualiai įvertinti, ar sujungimas yra teisingas ir patikimas.“

Netinkamai sumontuotas sprinkleris gali pridaryti didelių problemų. Todėl „Victaulic“ sukūrė sprinklerį taip pat su naujos technologijos mova „Style V9™“, pritaikyta IGS™ technologija valcuotam vamzdžiui. Technologija leidžia geriau kontroliuoti darbą, optimizuoti darbuotojų skaičių. Naujasis sprinkleris su valcuotais grioveliais ir jau pridėta V9™ mova sukurti taip, kad juos būtų galima sumontuoti greičiau ir patikimiau už srieginius sprinklerius.

IGS™ – technologija, pakeičianti sriegimą

Užsakovai suinteresuoti tiek kokybe, tiek kuo greitesniu projekto įgyvendinimu, tad santechnikams svarbu turėti našias darbo priemones, kad patenkintų užsakovų poreikius.

„Viena tokių darbo priemonių – sprendimas 25 mm vamzdžius sujungti, naudojant inovatyvią valcavimo sistemą – „FireLock® Innovative Groove System“ (IGS™). Ši sistema leidžia prijungti vamzdį kartais greičiau nei srieginėmis jungtimis, net nebereikia vamzdinių raktų, – pasakoja A.Juodis. – Ji ne tik greitesnė, aplinka tampa švaresnė, nes nebereikia naudoti alyvos ir nelieka drožlių, įprastai susidarančių sriegiant, santechnikai dabar gali turėti lengvai transportuojamas valcavimo stakles bet kurioje vietoje, nesirūpindami, kad baigus darbą reikės išsivalyti tepalo dėmes ir metalo drožles. Išauga bendras produktyvumas, nes nebelieka laiko sąnaudas didinančių veiksnių ir išvengiama laiko vaikštant pirmyn ir atgal pamatuoti, jei sriegimo staklės būna kažkur toli“.

Valcuojamas griovelis ant vamzdžio nenusriegia metalo ir nesuplonina vamzdžio sienelės storio, tad galima naudoti ir plonasienius vamzdžius, kurių sienelės storis – nuo 2,8 mm iki 3,6 mm. Taip sumažinamas vamzdžio svoris, kaina ir pagerinamas jo atsparumas korozijai, nebelieka sriegimo vijų, kurios gali trūkti ir per kurias keliauja drėgmė. Kaip ir dauguma „Victaulic“ movų, vizualiai matomi movos padukai leidžia patikrinti, kad jungtys sumontuotos teisingai ir sandariai.

Šioje linijoje taip pat yra lanksčių sprinklerių žarnų su sukabinimo movomis – „VicFlexTM“ AH1-CC serija ir AH2-CC serija. Naudodami ankstesnius modelius, vamzdžių montuotojai turėdavo sriegius apsukti sandarinimo juosta, silikoniniu siūlu arba ištepti pasta ir juos įsukti
vamzdžių raktu. Su AH2-CC serijos modeliais vamzdžių montuotojų darbas palengvėja: nebereikia naudoti vamzdžių rakto, o tai trumpina montavimo laiką ir mažina montuotojų traumų riziką.

Taigi „FireLock® Innovative Groove System“ (IGS) reiškia greitą, saugų ir patikimą būdą montuoti DN25 vamzdžius – be netvarkos ar sunkumų sujungiant visus sistemos komponentus ir atsisakant senos sriegimo praktikos.

Sprinkleriai ir movos paruošti montuoti

Neseniai Europos rinkai „Victaulic“ pristatė „Style 109 FireLock™ Installation-Ready™“ sujungimo movas, kurios praplečia vieno varžto „Installation-Ready“ technologijos taikymą, esant DN32–DN100 dydžiams. Anksčiau juos buvo galima naudoti tik DN25 dydžiui su Style 108 mova. Šiam vieno varžto movos dizainui būdingas didesnis priešgaisrinių sistemų montavimo produktyvumas, saugumas ir vertė. Su mova, kuri atlaiko spaudimą iki 25 bar ir kuriai nereikia matuoti veržlės užveržimo jėgos, galima prijungti bent 6 kartus greičiau nei įprastas sujungimo ar seno stiliaus movas. Ją galima vizualiai patikrinti ir tai suteikia pasitikėjimo, kad sumontuota patikimai, o technologija su vienu varžtu užtikrina, kad tarpinė nebus pažeista užveržiant. Dviejų dalių korpusas lengvai montuojamas dideliuose aukščiuose virš galvos, o vienas varžtas pagreitina užveržimą, nes nereikia keisti pusių veržiant ir galima procesą iš karto atlikti iki galo.

„FireLock™“ IGS valcuoti sprinkleriai sukurti taip, kad pakeistų tiek sprinklerių išeinamųjų angų, tiek pačių sprinklerių sriegius. „Sprinkleris ir sukabinimo mova pristatomi iš anksto surinkti, tad jų nereikia niekaip paruošti prieš montuojant, – naujovę pristato A.Juodis. – Daugiausia laiko sutaupo ir daugiausia naudos darbo procesui turi tai, kad sprinklerių nereikia paruošti apklijuojant juosta ir užtepant pasta.“

Mechaninė mova leidžia montuotojui, pasitelkiant elektrinį veržimo įrankį, tiesiogiai montuoti sprinklerį prie sistemos vamzdyno atšakos ir taip sumažinti nesandarumo riziką. Dar vienas pranašumas – nereikia sudėtingų mokymų ar įrankių. Kadangi galima vizualiai matyti, ar sumontuota teisingai, ir nereikia naudoti dinamometrinio veržliarakčio, montavimas tampa paprastesnis ir greitesnis.

Geriausios inovacijos gimsta, bendraujant tiesiogiai

Santechninių sistemų montavimo įmonėms trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, o tai didina darbų riziką ir gali tapti netinkamai sumontuotų sistemų priežastimi. Dėl to gali tekti ne tik daugiau laiko praleisti statybų aikštelėje, bet ir sulaukti pakartotinių iškvietimų pataisyti netinkamai sumontuotas sistemas. Visa tai turi įtakos galutinei statybos kainai.

Minėtas naujoves „Victaulic“ siūlo gerai susipažinę su realia situacija.

„Mūsų Lietuvoje atstovaujama kompanija „Victaulic“ inovacijas laiko viena iš pamatinių savo vertybių, todėl skiria daug išteklių tam, kad išsiaiškintų, kas vyksta rinkoje. Kompanijos nuostata – gamintojo vaidmuo, sprendžiant klientų problemas, gali būti svarbus. Todėl inovacijos kuriamos ne užsidarius laboratorijose, o lankantis statybų aikštelėse, objektuose ir kalbantis su montuotojais bei inžinieriais, aiškinantis, su kokiomis problemomis jie susiduria, kur daugiausia sugaišta laiko“, – pasakoja A.Juodis, aiškindamas, kaip gimsta inovacijos ir kodėl jos yra patikimos, sprendžiant sektoriaus problemas.

Todėl „Victaulic“ inovacijos atliepia rinkos poreikius, o santechninių sistemų montuotojų darbą daro našesnį ir paprastesnį. Dažniausiai pusę statybos darbų kainos sudaro darbo-montavimo sąnaudos, t. y. darbo laikas, už kurį mokamas atlyginimas darbuotojams. Naudojant „Victaulic“ produktus, šį laiką galima sutrumpinti žymiai labiau. Taip darbai atliekami greičiau ir pigiau. Montuotojai, naudodami šiuos produktus, įgytų konkurencinį pranašumą prieš kitus rinkos dalyvius.

„Victaulic“ į sektoriaus problemas žiūri kompleksiškai: galima prikurti daug inovacijų, tačiau jos bus nieko vertos, jeigu specialistai nesugebės iš jų gauti pačios didžiausios vertės, kuri, kaip pastebi „Dahlgera“ vadovas, apčiuopiama tampa ne tik naudojant inovacijas, bet ir apmokant montuotojus statybų aikštelėse ar mokymo centruose.

Reaguojant į pasaulinius pandemijos ribojimus, „Victaulic“ įkūrė universitetą – lyderio pozicijas užimančią sektoriaus mokymosi internetu įstaigą. Per šią platformą buvo pravesta šimtai gyvų pamokų tiesiai iš gamyklos, pritraukiant tūkstančius virtualių mokinių iš skirtingų šalių visame pasaulyje. Nors nuotoliniu mokymusi domisi vis daugiau žmonių, „Victaulic“, kurie sukūrė šią valcavimo technologiją prieš daugiau nei 100 metų, plečia mokymų turinį ir jau netrukus pasiūlys montuotojams bei klientams susitikti gyvai, nemokamai praeiti gamintojo mokymus ir išlaikius testą tapti atestuotais montuotojais, kad rizikų dar labiau sumažėtų o sistemų patikimumas išaugtų. 

„Victaulic“ nuotr.

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Parašykite komentarą