Ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje susiduriama su situacijomis, kai tėvai gyvena dešimtmečius neturėdami darbo. Atrodo, ir jų vaikai neturi perspektyvų. Tačiau tai tikrai galima pakeisti.
Būtent ši problema tiek Lietuvos prezidento sutuoktinei D.Nausėdienei, tiek Vokietijos pirmajai poniai E. Buedenbender atrodo labai svarbi.
Šiandienos susitikimo metu jos kalbėjosi apie iniciatyvas, kurios gali efektyviai mažinti socialinę atskirtį.
Profesinis orientavimas bei mokymas yra viena iš gerųjų Vokietijos patirčių, su kuria jau vakar detaliai susipažino D.Nausėdienė lankydamasi Vokietijos amatų rūmuose. Tai dualinio mokymo sistema, kuri padeda paruošti rinkai tiek ir tokių profesijų, kiek reikia, ir sprendžia jaunų žmonių nedarbo problemą.
Vokietijos prezidento žmona skiria ypatingą dėmesį šiai sistemai. Ji sakė nenorinti globoti daugybės iniciatyvų: „Man svarbu prisiliesti prie konkrečios problemos šaknų ir ją išspręsti“. Būtent todėl ji nutarė daugiausia dėmesio skirti švietimo problemoms.
„Siekiama suteikti jaunuoliams galimybę įgyti profesiją bei integruotis į darbo rinką nepriklausomai nuo tėvų pajamų bei socialinės padėties. Svarbu, kad jauni žmonės atrastų savo profesinį kelią, būtų pasitikintys savimi, mėgtų savo darbą“, – susitikimo metu kalbėjo pirmoji Vokietijos ponia.
Kai žmonės, iš kurių nieko nesitikima, ir vėl atsistoja ant kojų, yra pats prasmingiausias darbo rezultatas, nesvarbu, Lietuvoje, ar Vokietijoje.
„Ištraukti žmones iš užburto skurdo rato ir suteikti šansą kiekvienam vaikui – yra vienas svarbiausių mūsų uždavinių“, – apie vieną iš savo būsimos veiklos tikslų sakė D.Nausėdienė.
Todėl jai labai svarbu geroji kitų šalių patirtis, kuria labai mielai dalijosi E. Buedenbender.
Vokietijos prezidento žmona sakė su malonumu prisimenanti savo apsilankymus Lietuvoje ir pasidžiaugė, kad su D.Nausėdiene atrado daug bendrų temų.
Pranešimą paskelbė: Regina Statkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija