Verslas

„Credital verslui“ tampa „Noviti finance“ ir meta iššūkį smulkųjį verslą finansuojantiems rinkos senbuviams

Lietuvos banko atliktas įmonių tyrimas skelbia apie verslui didėjantį išorinių finansavimo šaltinių poreikį. Tačiau dėl griežtėjančių bankų skolinimosi sąlygų daugiau nei 50 proc. smulkaus ir vidutinio verslo atstovų negali gauti paskolų verslo plėtrai. Dar viena opi šalies verslo problema – augančios įmonių skolos viena kitai. Net 48 proc. smulkiojo verslo atstovų susiduria su vėluojančiais mokėjimais iš kitų įmonių. Be to, Lietuvos bankų asociacijos tyrimo duomenimis, daugiau nei pusei Lietuvos žmonių trūksta finansinio raštingumo žinių.

Atsižvelgęs į rinkos situaciją, „FinTech“ startuolis „Credital verslui“ keičia pavadinimą į „Noviti finance“ ir meta iššūkį finansavimo rinkos senbuviams.  

„Dažnas kredituotojas yra tik pinigų pardavėjas. Mūsų tikslas didesnis – skatinti smulkiojo verslo augimą Lietuvoje ir pasiūlyti įmonėms dar efektyvesnius bei lankstesnius finansavimo sprendimus, pritaikytus konkretiems jų verslo poreikiams“, – teigia „Noviti finance“ vadovas Linas Armalys. 

Pavyzdžiui, siekdamas padėti verslui sumažinti vėluojančių atsiskaitymų problemą, alternatyvus finansuotojas šalia verslo paskolų pasiūlė ir visišką alternatyvą joms – mokėjimo atidėjimo garantiją. Ši nauja paslauga padės nedidelėms šalies įmonėms gauti joms taip reikalingus mokėjimo atidėjimus pas kitus prekybininkus visiškai nemokamai.  

„Mažiems, jauniems ir smulkiems verslams gauti mokėjimo atidėjimus praktiškai neįmanoma, nors būtent jiems jų labiausiai reikia. Negalėdami gauti prekių su mokėjimo atidėjimu, jie priversti imti paskolas ir mokėti už pirkinius avansu. Mes, kaip „Noviti finance“, norime pasiūlyti galimybę patiems verslininkams pasirinkti, ko jiems iš tiesų reikia – galbūt mokėjimo atidėjimo, o galbūt paskolos ar faktoringo“, – sako „Noviti finance“ vadovas.  

Finansinių paslaugų smulkiam ir vidutiniam verslui apklausa atskleidė faktą, kad jauni verslai pasigenda žinių ir lankstumo ieškodami finansavimo savo verslo plėtrai. Todėl tvarų verslą skatinantis finansuotojas daug dėmesio skirs ir profesionalioms nemokamoms finansinėms konsultacijoms.

„Kasdien bendraudami su šalies verslininkais pastebime, kad nemaža dalis jų vis dar neturi pakankamai žinių apie finansavimo galimybes, o jų šiuo metu išties yra“, – teigia L. Armalys.

Dar viena „Noviti finance“ naujovė – trijų tipų verslo paskolos, pritaikytos skirtingiems verslo poreikiams. Pavyzdžiui, paskola su atidėtu grąžinimu yra pritaikyta sezoninio verslo poreikiams, kai paskola pradedama grąžinti vėliau – gavus pajamas po pasibaigusio sezono.

„Noviti finance“ teikia finansavimą įmonėms nuo pat pirmos jų veiklos dienos. Bendradarbiaujant su UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) verslams sudaromos galimybės susigrąžinti dalį palūkanų. 

Pasak „Noviti finance“ vadovo L. Armalio, naujasis įmonės pavadinimas gerai atspindi bendrovės vertybes ir požiūrį: „Siekiame būti kuo arčiau verslininko ir suteikti jam geriausius finansavimo sprendimus. Būsime tie, kurie skatins teigiamus pokyčius verslo finansavimo rinkoje“.

„Credital verslui“ įsteigta 2016 metais. Per  šį laikotarpį finansuota arti 1000 įmonių. Joms suteikta paskolų už daugiau nei 10 mln. eurų. Per paskutinius metus įmonės paskolų portfelis paaugo 46 proc. Šiuo metu įmonės paslaugomis naudojasi per 400 įmonių. 

Artimiausiu metu „Noviti finance“ ketina įžengti ir į Latvijos rinką.

Kontaktinis asmuo: Ernesta Vinevičiūtė
ernesta@noviti.lt

Pranešimą paskelbė: Daiva Paškauskaitė, MB „Rinkos studija”

Parašykite komentarą