Studijos

„Cooltūristės“ tarptautiniame fotografijos festivalyje Izraelyje

Lapkričio 23 d. prasidėjo dešimtasis tarptautinis fotografijos festivalis „Photo Israel“. Kasmet Tel Avive vykstančiame festivalyje Lietuva dalyvauja jau ketvirtą kartą. Šiųmetinio festivalio tema – veiksmas: organizatoriai siekia paskatinti lankytoją kelti klausimą, kaip žmogaus veiksmai gali daryti įtaką vyraujančiam diskursui ir kaip individualus veiksmas gali paveikti visuomenę nepaisant konteksto – nesvarbu, ar kalbama apie meną, kariuomenę, visuomeninį judėjimą, ar ką nors kita.

Menininkių kolektyvas „Cooltūristės“ festivalio parodoje „Woman Photo Woman“ pristatys du kūrinius – „Emancipacijos vėliava – balkonas“ (2018) ir „Moterys Mėnulyje“ (2019). Abu darbai taikliai kvestionuoja ir lyg perkuria du svarbius istorinius įvykius – 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės Akto paskelbimą ir 1969 m. erdvėlaivio „Apollo“ nusileidimą Mėnulyje. Į vyrų dominuojamų įvykių naratyvą „grąžinamos“ moterys. Šimtmečiui praėjus nuo istorinio akto, 2018 m. paskelbiama Vasario 17-osios deklaracija. O netrukus „Emancipacijos vėliava – balkonas“ suplevėsuoja Mėnulyje.

Menininkės ir kolektyvo narės Laima Kreivytė ir Ineta Armanavičiūtė lapkričio 26 d. taip pat dalyvaus festivalyje organizuojamoje diskusijoje apie įkvėpimą ir fotografiją. Be „Cooltūrisčių“, į pokalbį pakviesti menininkai Colin Delfosse (Belgija), Haider Khan (Indija), Matilde Simas (JAV), Viktoria Sorochinski (Ukraina / Izraelis), Daniel Taveira Bruno (Brazilija). Diskusiją moderuos „Sony“ ambasadorius Izraelyje Natan Dvir.

„Photo Israel“ erdvė tampa vieta užsienio ir vietos fotografijos profesionalams, pritraukiančia dešimtis tūkstančių smalsių lankytojų. Renginys išlieka atviras Izraelio publikai, kuri gali mėgautis fotografija ir aplankyti net penkiasdešimt parodų bei daugybę su jomis susijusių garso ir performanso renginių, turų bei paskaitų. Praėjus dešimčiai dienų Tel Avive dalis festivalio parodų keliaus po kitus Izraelio miestus, taip atliepdamos kitą festivalio tikslą –  šiuolaikinį fotomeną padaryti prieinamą kuo daugiau Izraelio bendruomenių. 

Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu, Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Lietuvos kultūros atašė Izraelyje.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą