Politika ir teisė

Buvę Vilniaus fabrikai virsta biurais: ruošiamasi „Lelijos“ rekonstrukcijai

Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves. 

Įrengs pėsčiųjų alėją

Šį kartą miestiečiams atsivers ir į miesto gyvenimą įsilies nemaža teritorija Naujamiestyje, Panerių g. 43, kurioje nuo 1948 m. veikė siuvimo fabrikas „Lelija“.

Didžioji dalis pastatų, tarp jų ir pirmasis siuvimo fabriko „Lelija“ pastatas, bus rekonstruojami ir pertvarkomi iš gamybinių į administracinius pastatus ar viešbutį (vėlesniuose etapuose). Keletas teritorijoje esančių gamybinių ir aptarnaujančių pastatų bus nugriauta. 

Statytojas UAB Project Liliumįsipareigoja sutvarkyti ir aplinką, todėl ilgai miestiečiams buvusi uždara teritorija bus atverta.

Komplekse projektuojama pėsčiųjų alėja, viešosios erdvės. Prie rekonstruojamo pastato formuojamas kiemas, kuriame pasodins naujų želdinių, įrengs poilsio vietas. Aplink pastatą bus tvarkomi šaligatviai, vejos. Gyventojai kviečiami susipažinti su buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ rekonstrukcijos projektiniais pasiūlymais, kuriuos rengė TEC Industry

Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Šalia – Grįžračio transformacija

Siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas Panerių gatve ribojasi su geležinkelio Grįžračio teritorija (Connect 2), kuri turėtų visiškai pasikeisti. 50 ha ploto daugiausia geležinkelių pramonės veiklai naudojama teritorija. 

Kol kas tai uždara teritorija ir miestiečiai į ją negali patekti. Tačiau net ir būdami už teritorijos ribų, galime atpažinti joje esančius objektus, gerai matomus nuo Naujininkų tilto: Vilniaus lokomotyvų remonto depą (grįžratį), vandens bokštą ir geležinkelio kelyną. 

Šiuo metu kuriama vizija, kaip ši istorinė ir industrinė miesto erdvė galėtų būti pritaikyta naujam gyvenimui. Į šį procesą įtraukiami ir gyventojai: daugiau nei mėnesį vyksta gyventojų apklausa dėl Grįžračio teritorijos pertvarkymo.

Į buvusius fabrikus atsikrausto technologijų įmonės

Ne vien ši teritorija keičiasi. Tvarkomi ir kiti Naujamiesčio gamybiniai pastatai. Vienas jų Smolensko gatvėje bus rekonstruojamas į viešbutį, gyvenamąsias ir administracines patalpas. Jau pritarta projektiniams pasiūlymams, vystytojas UAB Protingi verslo sprendimai“ rengia techninį projektą. 

Švitrigailos gatvėje, buvusioje „Spartos“ gamykloje, artėja į pabaigą technologijų miestelio Cyber City“  statybos. Beveik 2 ha sklype bus įrengta 35 tūkst. kv. m ploto biurų, bendradarbystės ir komercinių erdvių. Miestelyje siekiama sutelkti Lietuvos technologijų įmones. 

Pranešimą paskelbė: Eglė Vankevičė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą