Įvairenybės

Buitinės technikos prietaisų priežiūros ir naudojimo patarimai

Buitinės technikos prietaisai pavertė mūsų gyvenimą gerokai lengvesniu. Nei vienas negalime paneigti komforto ir patogumo, kurį mums suteikia šiuolaikinė buitinė technika. Diena be tokių efektyvių pagalbinių priemonių tampa pakankamai sudėtinga ir nevykusi. Tačiau dažnas buitinės technikos prietaisų naudojimas arba netinkamas jų naudojimas ir nereguliari priežiūra gali sutrikdyti jų veikimą ir sumažinti našumą.

Gera ir teisinga buitinės technikos prietaisų priežiūra bei tinkamas jų naudojimas gali prailginti jų tarnavimo laiką. Todėl žemiau pateikiame jums ne vieną praktišką ir svarbų patarimą, kuris turėtų ne tik palengvinti naudojimąsi buitine technika, tačiau taip pat ilgiau išsaugoti kokybiškai ir našiai veikiančius buitinės technikos prietaisus.

Šaldytuvas

  • Niekuomet neperkraukite savo šaldytuvo įvairiais maisto produktais. Šaldytuvo perkrovimas maisto produktais priverčia kompresorių intensyviau dirbti tam, kad produktai išliktų šalti ir švieži. Be to, nepamirškite, kur šaldytuve turėtų būti laikomi konkretūs maisto produktai.
  • Jei jūs užtikrinsite, kad jūsų šaldytuvo durelių tarpinės visuomet būtų švarios, tuomet šaldytuvo durelės tinkamai užsidarys ir tokiu būdu prisidės prie šaldytuvo tarnavimo laiko prailginimo. Tačiau jei jūs leisite, kad įvairūs lipnūs maisto produktai, tokie kaip sirupas ar medus, liktų ant durelių tarpinių, jie jas paprasčiausiai užpildys ir galiausiai nuolatinis durelių varstymas stengiantis jas tinkamai uždaryti, tarpines nepataisomai pažeis, todėl visą tai teks keisti. Be to, jei šaldytuvo durys tinkamai neužsidarys, gali sugesti ir šaldytuve laikomi maisto produktai. Norėdami nuo to apsisaugoti, turėtumėte reguliariai nuvalyti tarpines su kempinėle ir šiltu vandeniu. Nenaudokite valiklių, kadangi jie gali pažeisti tarpines.
  • Pernelyg dažnai neatidarinėkite šaldytuvo durelių. Kai yra atidaromos šaldytuvo durelės, į šaldytuvo vidų patenka šiltas oras, o iš jo išeina šaltas oras. Šis procesas gali „pakoreguoti“ temperatūrą 5 ar net 10 laipsnių. Be to, jei šaldytuvo durelės yra varstomos labai dažnai arba atidarytos paliekamos ilgesniam laikui, šaldytuvo kompresorius dirba dar intensyviau tam, kad galėtų šaldytuvo viduje išlaikyti tinkamą temperatūrą.
  • Aplink savo šaldytuvą palikite apytiksliai 2,5-5 cm erdvės. Tokiu būdu sutaupysite daugiau elektros energijos.
  • Reguliariai valykite šaldytuvo išorę ir jo vidų. Taip pat būtinai atsikratykite supuvusio ar pasibaigusio galiojimo maisto produktų, tokiu būdu apsaugodami kitą šaldytuve esantį maistą nuo sugedimo.
  • Jūsų šaldytuve turėtų būti nustatyta 2-4 laipsnių temperatūra. Tai užtikrintų šaldytuve laikomų produktų šviežumą ir ilgesnį galiojimą.
  • Optimaliausia įsigyti šaldytuvą, kuris turėtų temperatūros sensorių arba monitorių. Tuomet galėtumėte lengviau suprasti, kokia temperatūra yra šaldytuvo viduje.
  • Niekuomet karšto maisto nedėkite tiesiai į šaldytuvą. Pirmiausia palaikykite jį kambario temperatūroje ir tik tuomet, kai jis atvės, įdėkite į šaldytuvą.

Indaplovė

  • Kai jūsų kasdienėje buityje reguliariai naudojama indaplovė tinkamai nebeišplauna indų, įprastai viso to kaltininkas būna užsikimšęs indaplovės filtras. Jei jis yra užsikimšęs, vanduo negali per jį pratekėti, o tai reiškia, kad indai nebūna kokybiškai išplaunami ir kartu indaplovėje lieka nemažai vandens. Norint šią problemą išspręsti, galima rankiniu būdu išimti filtrą (prieš tai peržiūrėjus savo indaplovės instrukcijoje pateikiamą informaciją) ir jį išvalyti. Jei tai padarius, problema pasikartoja, tuomet vertėtų kreiptis į buitinės technikos remonto paslaugų teikėjus.

Skalbimo mašina

  • Vienas iš pačių paprasčiausių, tačiau bene svarbiausių patarimų naudojantis skalbimo mašina yra mažesnio kiekio drabužių skalbimas. Skalbimo mašinos perkrovimas drabužiais (ar kitais audiniais) gali gerokai sutrumpinti skalbimo mašinos veikimo laiką. Taip pat neturėtumėte savo skalbimo mašinoje skalbti didelių kilimų ir guminių kilimėlių.
  • Bent kartą per savaitę su drėgnu skudurėliu nuvalykite skalbimo mašinos vidų. Tokiu būdu galėsite pašalinti bet kokius nešvarumus ir apnašas, atsiradusias nuo skalbiamų audinių.
  • Kai skalbimo mašina baigia skalbti ir iš jos išimate išskalbtus drabužius, praverkite skalbimo mašinos dureles, kad greičiau išgaruotų joje esanti drėgmė.
  • Jei jūs esate pratę greitai ir su didele jėga užtrenkti skalbimo mašinos dureles (tiek viršutines, tiek ir šonines – atsižvelgiant į skalbimo mašinos modelį), galiausiai jūs sulaužysite durelių užraktą. Tuomet skalbimo mašinos remontas bus neišvengiamas. Siekiant to išvengti, skalbimo mašinos dureles reikėtų atidaryti ir uždaryti labai atsargiai bei palengva.
  • Skalbyklės ir džiovyklės įprastai veikia pakankamai garsiai (ypač senesnių modelių arba tos, kurias vertėtų parodyti buitinės technikos remonto specialistams), o tai sukelia nemenką diskomfortą ir triukšmą namuose. Norint skleidžiamą vibraciją ir didelį triukšmą sumažinti, po skalbykle ir/ar džiovykle galima padėti guminius antivibracinius padus (pastaruosius lengviausia surasti elektroninėse parduotuvėse).

Mikrobangų krosnelė

  • Į mikrobangų krosnelę niekuomet nedėkite jokių metalinių daiktų. Be to, niekuomet nepamirškite prieš dėdami maistą į mikrobangų krosnelę, nuo jo nuimti aliuminio foliją, kad apsisaugotumėte nuo ugnies pavojaus.
  • Niekuomet mikrobangų krosnelėje nešildykite jokių degių maisto produktų ir gėrimų, tokiu būdu išvengdami ugnies ir sprogimo pavojaus.
  • Niekada nešildykite jokių uždarytų maisto produktų dėžučių ar supakuoto maisto ir gėrimų. Visuomet prieš šildydami maistą ar gėrimus, nuo jų nuimkite viršutinę dengiamąją dalį. Be to, įsitikinkite, kad produktai, kuriuos norite šildyti mikrobangų krosnelėje, yra pakuotėse, kurios yra pritaikytos šildymui mikrobangų krosnelėse.
  • Kai naudojatės mikrobangų krosnele, niekuomet neuždenkite jos viršaus.
  • Reguliariai išvalykite mikrobangų krosnelės vidų, pašalindami riebalus ir kitus nuo šildomų maisto produktų atsirandančius nešvarumus. Tai padės išvengti nemalonių kvapų ir prailgins mikrobangų krosnelės tarnavimo laiką.

Dujinė arba elektrinė viryklė

  • Jei jūsų dujinės arba elektrinės viryklės kaitvietės nebeužsidega, tikėtina, kad tokios problemos pagrindinis kaltininkas yra ant jų išsiliejęs maistas. Pasitelkite nebenaudojamą šepetėlį ar kitą panašią valymui tinkančią priemonę, kurios pagalba galėsite lengviau pašalinti nešvarumus nuo kaitviečių uždegiklių. Žinoma, kiekviena dujinė arba elektrinė viryklė yra skirtinga, tačiau įprastai kaitviečių valymui tinka lygiai tokios pačios priemonės. Siekiant, kad jums netektų susidurti su tokiais nepatogumais, turėtumėte reguliariai prižiūrėti savo dujinę arba elektrinę viryklę, ją kruopščiai nuvalydami – ypač, jei gaminate daug ir dažnai.

Orkaitė

  • Jei jūsų orkaitėje temperatūra atrodo gerokai sumažėjusi arba jūsų naujoji orkaitė šildo gerokai prasčiau nei jūsų senoji, jūs galite pakoreguoti orkaitės temperatūros nustatymus. Tam turėtumėte pasinaudoti savo orkaitės naudojimosi instrukcija arba internetu, atsisiųsdami skaitmeninę orkaitės instrukcijos versiją (pasitelkus savo orkaitės modelio numerį). Naudodamiesi instrukcija, temperatūros nustatymus galėsite sureguliuoti kur kas paprasčiau.

Taigi, vos kelios minutės jūsų laiko reguliariai prižiūrint savo buityje naudojamus buitinės technikos prietaisus gali padėti apsisaugoti nuo daugybės minėtų problemų, kartu prailginant ir jūsų naudojamos buitinės technikos tarnavimo laiką.

Žinoma, kartais neišvengiamai tenka susidurti su situacijomis, kuomet būtina kreiptis dėl papildomos pagalbos į buitinės technikos remonto profesionalus. Anaiptol ne kiekvienas buitinės technikos prietaisų gedimas gali būti pašalintas savo pačių rankomis ir taip pat ne kiekvienas atsirandantis techninis gedimas būna įtakotas netinkamos priežiūros ar neatsakingo naudojimo. Todėl iškilus tokiems sunkumams, gali pagelbėti https://www.vilniausmeistrai.eu/ buitinės technikos remonto specialistai, siūlantys plataus spektro profesionalias remonto paslaugas.

One Comment

  • gerdunka222

    jei yra daikto pardavimas, vadinasi bus ir remontas. man labai patinka įmonės, kurios ne tik parduoda, bet ir remontuoja. nusiperki ir nereikia sukt galvos ką reikės daryt, kai suges, ir daugiau informacijos suteiks, nereiks ieškot

Parašykite komentarą