Transportas

BTA: po eismo įvykių dažniausiai remontuoja automobilių bamperius bei žibintus

Ne gyvybės draudimo bendrovė BTA per šių metų dešimt mėnesių išmokėjo daugiau kaip 63 mln. litų išmokų eismo įvykių nuostoliams kompensuoti. Iš jų 8 mln. litų skirta sveikatos žaloms padengti, kita dalis – automobilių remontui ar suniokoto turto atstatymui. Remiantis draudimo bendrovės duomenimis, per mėnesį bendrovėje fiksuojama apie du tūkstančius transporto priemonių žalų.
„Mūsų bendrovė vidutiniškai per mėnesį išmoka apie 5,5 mln. litų automobilių vairuotojų sukeltai turtinei žalai padengti. O dabar, artėjant šalčiams ir ledui padengus kelius, prognozuojame, kad išlaidų dar padaugės. Manome, jog dar daugiau klientų kreipsis dėl apgadintų automobilių ypač dėl apdaužytų bamperių bei apgadintų žibintų atstatymo. Atėjo itin pavojingas vairuotojams metas – pirmosios šalnos, tad norime automobilių savininkus dar kartą įspėti, kad nepervertintų savo galimybių ir vairuotų saugiai“, – teigia BTA Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Marek Ernest Goliančik.
Pasak specialisto, didžioji dalis BTA klientų (apie 92 proc.) savo automobilius po eismo įvykio remontuoja draudimo bendrovės partnerių autoservisuose. Todėl specialistai, remdamiesi ekspertiniais „Audatex Baltics“, kurie gelbėja administruodami minėtas žalas, duomenimis, gali gana tiksliai pasakyti, kokios išlaidos tenka dažymo medžiagoms, keičiamoms detalėms, remonto ar dažymo darbams.
Ekspertų pateikti duomenys atskleidė, jog didžiąją dalį, t.y. 45 proc. visų remonto sąnaudų, sudaro keičiamos automobilių dalys. Jų išrinkimo, surinkimo ir bei kitiems kėbulo remonto darbams tenka 37 proc. išlaidų. Likusią dalį sudaro dažymo darbų kaštai bei išlaidos pagalbinėms medžiagoms.
„Audatex Baltics“ duomenimis, dažniausiai avarijos metu apgadinami automobilių priekiniai ir galiniai automobilių bamperiai. Minėtų automobilių detalių keitimas sudaro 16 proc. remonto atvejų. Taip pat dažnai keičiami automobilių žibintai (12 proc. atvejų). Kiek rečiau atliekami automobilio apdailos bei grotelių keitimo darbai. Dar rečiau keičiamos automobilių durys, tokių remonto darbų dažnai prireikia po šoninio automobilio susidūrimo su kliūtimi. Nors minėti atvejai yra gan reti (iki 7 proc.), tačiau jų nuostoliai yra pastebimai didesni, o remontas brangesnis. Vidutiniškai vienų automobilio durų keitimo kaštai siekia 734 litus.
M. E. Goliančik pastebi, kad eismo įvykio metu dažnai dūžta stiklai bei nukenčia kitos automobilių dalys. Tokie apgadinimai yra susidūrimo pasekmės arba vagių bei vandalų išpuolių rezultatas. Kaip tvirtina specialistas, reikėtų saugotis ne tik vandalizmo, bet ir vagysčių. Ilgapirščiai ne taip dažnai nuvaro automobilius, kiek išplėšia jų detales, ypač veidrodžius, automobilines garso ar navigacines sistemas.
Kaip teigia Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas, verta turėti omenyje, kad kasko draudimas gali padėti greičiau sutvarkyti didžiąją dalį, net ir labai smulkių, nesklandumų. Jis yra itin naudingas, jei prireikia techninės pagalbos kelyje. Tokiu atveju nereikia skambinti draugams ar artimiesiems, nes sulauksite profesionalaus ir kvalifikuoto problemų sprendimo. Dažniausiai vairuotojams kelyje prireikia pagalbos, kai neužsiveda automobilio variklis, išsikrauna akumuliatorius, nuleidžia padangą, pasibaigia degalai.
„BTA Insurance Company“ SE filialas pernai pasirašė virš 186 mln. litų įmokų, o tai yra 17 proc. daugiau nei 2012 m. Bendrovės draudimo portfelyje daugiausiai augo KASKO draudimo rūšis (56 proc.), antroje vietoje – bendrosios civilinės atsakomybės draudimas (45,5 proc.), trečioje – nelaimingų atsitikimų draudimas (37,6 proc.). Ne gyvybės draudimo bendrovė pernai klientams Lietuvoje atlygino 89,83 mln. litų, o šiuo metu kas valandą išmoka daugiau kaip 34 tūkstančius litų draudimo išmokų, kas 3 minutes užregistruoja po naują įvykį, per mėnesį pradeda 3100 naujų bylų. BTA filialas Lietuvoje klientų laukia naujai pastatytame A klasės energetinio efektyvumo biurų pastate „Grand Office“, kuris yra šalia Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio, Viršuliškių skg. 34.

Parašykite komentarą