Transportas

BMW Ženevos parodoje: daugiau „elektrinių“ kilometrų ir dangus automobilyje

Šią savaitę prasidedančioje Ženevos tarptautinėje automobilių parodoje Vokietijos koncernas BMW pristatys svarbias gamintojo veiklos kryptis išryškinančias naujienas. Oficialioje parodoje pirmą kartą bus demonstruojamas naujasis 7 serijos BMW ir iš tinklo įkraunamos hibridinės jo versijos, taip pat ir analogišką jėgos pavarą turintis „BMW X5 xDrive45e“ modelis bei ką tik Lietuvoje pristatyto 3 serijos BMW sedano elektrifikuotoji versija „BMW 330e“. Už spindesį parodos stende bus atsakingas dar nematytas „BMW Individual M850i Night Sky“ modelis.

„Šios stendo naujienos atspindi gamintojo viziją: plėsti pasiūlą prabangos segmente ir didinti elektrifikuotų modelių liniją. Pavyzdžiui, naująjį 7 serijos BMW viešumoje išvysime pirmą kartą, praėjus tik keletui savaičių po jo atskleidimo, tačiau jau iškart bus pademonstruota šio automobilio iš tinklo įkraunama hibridinė versija, kuri taip pat reprezentuos visą „Plug-In-Hybrid“ tipo pavarų naująją kartą“, – BMW stendą Ženevoje apžvelgia prekės ženklo Lietuvoje vadovas Martynas Daujotas.

Daugiau „elektrinių“ kilometrų

Galingesnis, išmanesnis, saugesnis ir komfortiškesnis – taip atnaujintą 7 serijos BMW apibūdina jo kūrėjai, o visi šie būdvardžiai geriausiai tinkami kalbant apie prabangius hibridinius sedanus. Juose dabar montuojami talpesni akumuliatoriai leido padidinti vien elektra įveikiamą atstumą ir taip sumažinti bendras degalų sąnaudas.

Parodoje bus demonstruojami „BMW 745e“, 14 cm ilgesnis „BMW 745Le“ ir „BMW 745Le xDrive“. Šiuose automobiliuose sumontuota iš tinklo įkraunama „Plug-In-Hybrid“ hibridinė galios sistema derina 3 litrų darbinio tūrio 6 cilindrų benzininį motorą su elektriniu varikliu ir generuoja 290 kW/394 AG galią bei išvysto 600 Nm sukimo momentą. Nuo 0 iki 100 km/val. greičio solidus sedanas įsibėgėja tik per 5,1-5,3 sek., priklausomai nuo jo versijos. Vidutinės degalų sąnaudos gali siekti 2,1-2,6 litro benzino šimtui kilometrų, o naudojantis vien elektros resursu, kaupiamu 12 kWh akumuliatoriuje, galima įveikti 50-58 kilometrus.

Tokia pati galios sistema sumontuota į stende pirmą kartą stovėsiantį naująjį SUV modelį „BMW X5 xDrive45e“ leis šiam visureigiui nuvažiuojant 100 km išsiversti tik su 2,1 litro benzino. Automobilis po starto 100 km/val. greičiui pasiekti sugaiš 5,6 sek.

Didžiausias šio modelio privalumas – jo universalumas, suteikiant galimybę vien elektra įveikti 80 kilometrų, ko turėtų pakakti kiekvienos dienos poreikiams mieste. Atsižvelgiant į faktus, kad „BMW X5 xDrive45e“ taip pat sumontuotas 69 litrų benzino bakas, o automobilio gale galima sutalpinti nuo 500 iki 1716 litrų bagažo, šis SUV neabejotinai tinkamas ir ilgoms šeimos kelionėms.

Iš tinklo įkraunama hibridinė X5 versija rinkose pasirodys rugpjūčio mėnesį.

Taip pat pristatomas iš tinklo įkraunamas hibridinis „BMW 330e“ sedanas, kuriame derinamas 2 litrų darbinio tūrio 4 cilindrų benzininis motoras, elektrinis variklis ir minėtas naujausios kartos 12 kWh ličio jonų akumuliatorius. Bendra sistemos 185 kW/252 AG galia ir maksimalus 420 Nm sukimo momentas suteikia galimybę automobiliu nuo 0 iki 100 km/val. pagreitėti per 6 sek. Aktyvavus „XtraBoost“ funkciją, jėgos sistemos galią trumpam galima padidinti papildomais 30 kW/41 AG.

Nesinaudojant vidaus degimo varikliu, šiuo automobiliu bus galima įveikti 60 kilometrų arba beveik 50 proc. daugiau nei pirmtaku ir išvystyti 110 km/val. (vietoje 80 km/val.), o vidutinės benzino sąnaudos 100 kilometrų sieks 1,7 l. „BMW 330 e“ rinkose pasirodys šių metų liepą.

Elektrinis mobilumas yra vienas iš keturių pagrindinių BMW ateities tikslų. 2018 metai kompanijai buvo rekordiniai parduodant elektrinius ir iš tinklo įkraunamus hibridinius modelius – savo klientus pasiekė per 140 000 tokių BMW automobilių, o kompanija išliko tarp sėkmingiausių elektrifikuotų transporto priemonių gamintojų Europoje. Vykdydama savo įsipareigojimą plėsti elektrifikuotų modelių liniją, „BMW Group“ užsibrėžusi per šiuos metus realizuoti virš pusės milijono tokių automobilių.

Norintiems unikalumo – nakties dangus

Svarbus kiekvienos Ženevos parodos akcentas – išskirtiniai superautomobiliai. Šioje kategorijoje bavarai demonstruos „BMW Individual Manufaktur“ automobilių personalizavimo padalinio sukurtą naujojo prabangaus sportinio 8 serijos BMW modelio versiją. „BMW Individual M850i Night Sky“ sportiškąsias superautomobilio savybes derina su tiesiogine prasme ne šio pasaulio elementais.

„Individual Manufaktur“ specialistai centrinę automobilio prietaisų valdymo bloko dalį, V8 variklio užvedimo/išjungimo mygtuką, 8 laipsnių pavarų dėžės perjungimo svirtį, liečiamąjį „iDrive“ sistemos valdiklį ir durelių slenksčių apvadus papuošė meteorito uolienos medžiaga.

„BMW Individual M850i Night Sky“ lubos, centrinė konsolė, stabdžių diskai, šoninių veidrodėlių laikikliai ir daugybė kitų eksterjero elementų taip pat atspindi nežemiškos kilmės dizaino sprendimus, atkartodami griežtas geometrines struktūras, būdingas meteoritinės kilmės medžiagai.

Superautomobilio savininkas galės pasigirti ir bioninio dizaino vienetinėmis aliumininėmis stabdžių apkabomis, kurias 3D spausdintuvais atspausdino jas sukūrę „BMW Motorsport“ padalinio specialistai.

Ženevos automobilių parodos durys lankytojams bus atvertos kovo 7-17 dienomis.

Parašykite komentarą