Transportas

BMW stende Frankfurto parodoje – ateities vairavimo technologijos

Rugsėjo 12 dieną duris atversiančioje tarptautinėje Frankfurto automobilių parodoje Vokietijos koncerno BMW stendas bus dedikuotas vairavimo malonumo ateičiai. Kokiais automobiliais važinėsime jau po kelerių metų ar po kelių dešimtmečių, kokios bus jų galimybės ir kokius naujus vairuotojų įpročius jie suformuos? Tokius klausimus BMW specialistai nagrinės didžiausiame Europos automobilių forume.

Šalia gausaus būrio šviežiausių kompanijos naujienų, BMW taip pat pristatys intriguojančius automobilių tyrimus ir technologijas, kurios turės esminį poveikį netolimoje ateityje.

Elektrinė lyderystė

Optimizavusi surinkimo pajėgumus „BMW Group“ tapo pirmaujančia elektrifikuotų modelių gamybos jėga Europoje. Šis vaidmuo įmonės strategijoje tik auga – elektros pavaros integracija palaipsniui apima visą BMW modelių gamą. Kompanija šiuo metu jau pirmauja Vokietijoje pagal naujų visiškai elektrinių arba iš tinklo įkraunamų hibridinių modelių registracijas, o visos Europos ir viso pasaulio mastu užima analogišką poziciją tarp „premium“ prekės ženklų.

Tokius rezultatus užtikrina naujosios kartos akumuliatoriai, kurie leido gerokai padidinti iš tinklo įkraunamų hibridinių 2, 3, 5, 7 serijų, „BMW X5“ bei „Mini Countryman“ modelių elektra nuvažiuojamą atstumą, taip pat ir „i“ serijos elektromobilių galimybes. Tokiu būdu koncernas išplečia klientų segmentų lauką, suteikdamas galimybę važiuoti naudojantis elektros energija didesniam skaičiui skirtingų poreikių turinčių žmonių.

Greta tobulėjančių technologinių sprendimų, BMW siūlo ir naujas paslaugas: „BMW eDrive Zone“ funkcija automatiškai nustatys žaliasias zonas miestuose, kuriose hibridinis automobilis turi persijungti į važiavimą naudojant tik elektros energiją, todėl vairuotojui net nereikės dėl to sukti galvos, o automobiliai su šia įranga smarkiai prisidės prie CO2 emisijų miestuose mažinimo.

Jau 2020 metais „BMW Group“ pasiūlys daugiau elektrifikuotų modelių: iš tinklo įkraunamus hibridinius „BMW X3“, „BMW X1“ ir 3 serijos universalą bei visiškai elektrinį „MINI Cooper SE“ – jis pirmą kartą bus viešai pristatytas plačiajai publikai būtent Frankfurte. Iki 2023 metų „BMW Group“ turės 25 skirtingus elektrifikuotus modelius.

Naujasis „BMW X6“ trauks unikalia spalva

Be „MINI Cooper SE“ Frankfurte oficialiai debiutuos trečiosios kartos „BMW X6“, kurio pirmtakas prieš 12 metų taip pat buvo pristatytas šioje parodoje, o vėliau inspiravo visą kupė visureigių automobilių rūšį. Žiūrovai išvys ir visiškai unikalią šio modelio versiją, padengtą „Vantablack VBx2“ nanodažais ir dar labiau paryškinančia automobilio charakterį bei sportišką dizaino kalbą.

Išskirtinį automobilį BMW paruošė bendradarbiaudama su „Surrey NanoSystems“ įmone, kuri ir išrado bei patentavo „Vantablack“ technologiją.

„BMW X6“ bus vienintelis taip nudažytas automobilis. „Esame atmetę daugybę skirtingų automobilių gamintojų pasiūlymų. Tačiau „BMW X6“ ir jo unikalus dizainas visiškai atitinka technologijos idėją“, – paaiškino „Surrey NanoSystems“ vienas įkūrėjų ir technikos vadovas Benas Jensenas.

„Vantablack VBx2“ nanodažai buvo sukurti naudoti mokslo bei architektūros eksperimentų tikslais, o technologijos ištakos glūdi kosmose naudojamų komponentų gamyboje. Šių dažų taip vadinama „super juoda“ danga sugeria daugiau nei 99 proc. šviesos, tad plika akimi stebimas automobilis itin išsiskiria iš aplinkos.

Ateities technologijos – „Vision Next“ modeliuose

Frankfurte taip pat bus pristatytas naujasis 1 serijos BMW, ketverių durelių prabangus 8 serijos „Gran Coupe“, sportiškas 3 serijos „BMW 3 series Touring“ universalas bei atnaujintas „BMW X1“. Žiūrovų akis neabejotinai patrauks įspūdingas „BMW X5 Protection VR6 Security Vehicle“ – specializuotas padidinto saugumo automobilis, o labai progresyvus hibridinis sportinis „BMW Vision M Next“ parodoje perteiks gamintojo viziją apie emocijas sužadinantį ateities dizainą ir pionieriškas vairavimo technologijas.

Frankfurto parodoje jis bus demonstruojamas kartu su kitu koncepciniu elektromobiliu „BMW Vision i NEXT“. Abu modeliai reprezentuoja netolimą ateitį ir jos elektromobilumo segmentus: „Vision i NEXT“ demonstruos EASE koncepciją, iliustruojančią, kaip automobilių autonomiškumas pakeis mūsų įpročius jų viduje, o „Vision M NEXT“ atstovauja BOOST koncepcijai, kurios ašis – emociškai įtraukiančio vairavimo patirtys.

Šis modelis – progresyvus iš tinklo įkraunamas sportinis automobilis, išvystantis 441 kW/600 AG galią ir suteikiantis galimybę rinktis tarp elektrinės visų varomų ratų sistemos ir viso sukimo momento perdavimo iš elektrinio arba keturių cilindrų turbobenzininio variklio tik galinei ašiai.

Iki 100 km/val. greičio automobilis įsibėgės per vos tris sekundes. Vien elektra šis modelis galės nuvažiuoti 100 km. Salone inovatyvios technologijos sutelkia vairuotojo dėmesį ties svarbiausiais dalykais, o augant greičiui skaitmeniniame prietaisų skydelyje savaime keičiasi informacija, svarbiausiems parodymams iškylant į vairuotojo regos centrą.

Stende – visos šviežiausios naujienos

Frankfurto stende BMW pristatys pirmą kartą 1 serijos modelio istorijoje montuojamą sofistikuotą priekinių varomų ratų platformą, leidusią gerokai padidinti automobilio erdvę ir užtikrinti geriausią klasėje vikrumą bei dinamiškumą. Automobilis nuo pat prekybos rugsėjį pradžios bus siūlomas ir su išmania visų varomų ratų „xDrive“ sistema, o galingiausia „BMW M135i xDrive“ versija išsiskirs net 225 kW/306 AG galia.

Parodoje pristatoma „Gran Coupe“ versija – jau trečiasis BMW 8 serijos modelis, praplečiantis prabangių sportiškų automobilių gamą gerokai erdvesne versija. Papildomi 20 centimetrų tarp ašių leido padidinti važiavimo komfortą, o gale sėdintys keleiviai gavo patogesnę erdvę ilgoms kelionėms. Tuo pačiu automobilis išsaugojo visus 8 serijos kupė modelio sportiškumo genus.

Greta stende išsirikiuos ir sportiškiausieji 8 serijos atstovai – kupė „BMW M8 Coupe“ bei kabrioletas „BMW M8 Convertible“, kuriuose montuojamas V8 konstrukcijos variklis su „M TwinPower“ turbinų technologija leidžia pasiekti iki 460 kW/625 AG galią. Šiuos pajėgumus paversti saugiu ir efektyviu vairavimu padeda aštuonių laipsnių „M Steptronic“ pavarų dėžė su „Drivelogic“ technologija, taip pat išmani „M xDrive“ visų varomų ratų sistema bei aktyvus „M“ diferencialas. Be sportiškiesiems BMW modeliams įprastų variklio, transmisijos, pakabos ir vairo valdymo sistemų, gamintojai pirmą kartą siūlo ir reguliuojamus stabdžius.

Frankfurte pristatydami charakteringai sportišką ir funkcionalų naujos kartos „BMW 3 series Touring“ modelį gamintojai anonsuos ir kitų metų vasarą debiutuosiantį iš tinklo įkraunamą hibridinį 3 serijos BMW universaliu kėbulu. Panaši informacija pasieks ir atnaujintą „BMW X1“ apžiūrėsiančius parodos lankytojus – 2020 metų pavasarį pasirodys ir iš tinklo įkraunama hibridinė šio modelio versija.

Parašykite komentarą