Verslas

Bendri krovininio transporto patikrinimai pasienyje – sėkminga kova su šešėliu

Siekiant užkirsti kelią nelegaliam, nedeklaruotinam  darbui, prekybai žmonėmis ir jų išnaudojimui darbo rinkoje, tarp Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) 2022 m. pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas. Pagal šį susitarimą VSAT Varėnos pasienio rinktinės Migracijos skyriaus pareigūnai kartu su VDI Vilniaus skyriaus inspektoriais vykdo neplanines akcijas VSAT Varėnos pasienio rinktinės veiklos teritorijoje esančiose pasienio kontrolės punktuose. Jų metu tikrinami krovininio transporto priemonių vairuotojai.

„Bendri patikrinimai labai pasiteisino, nes suvienijus jėgas yra atskleidžiamos plačios nelegalaus darbo schemos. Tokiuose patikrinimuose galima nustatyti ne tik kontrabandos atvejus, bet ir atidžiau išsiaiškinti, ar vairuotojų pateiktos darbo sutartys nėra fiktyvios. Pavyzdžiui, nustatyta, kad vienoje transporto įmonėje nelegaliai dirbo net 88 asmenys“, – teigia Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius.

Organizuotos bendros prevencinės akcijos metu Šalčininkų pasienio kontrolės poste, Pamūrinės k., Gerviškių sen., Šalčininkų r. sav VSAT ir VDI pareigūnai patikrino 12 Lietuvos įmonių vairuotojų  ir tik 2 iš jų įdarbinti nepažeidžiant įdarbinimo tvarkų.  

VDI ir VSAT bendradarbiauja ne tik rengdami bendras akcijas, bet ir tirdami VSAT surinktus duomenis per kasdienius patikrinimus. Tokiu būdu nustatyti net 164 nelegalaus darbo atvejai, už juos įmonėms bendrai baudų skirta už beveik 150 tūkst. eurų. Vienai įmonei skirta net 76 384 eurų bauda.

„Nelegalus darbas daro didžiulę žalą tiek valstybei, tiek dirbančiam žmogui. Dirbantysis atsiduria vergo padėtyje, nes praranda teisę į socialines garantijas, sąžiningi verslai dalyvauja nesąžiningoje konkurencijoje, valstybei nėra sumokami mokesčiai, taigi didėja korupcija, krinta piliečių pasitikėjimas. Taigi VDI ir mūsų kolegų VSAT požiūris į šią situaciją yra bekompromisis“, – komentuoja Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius.

Spalio 5 d. už bendradarbiavimą vykdant nelegalaus darbo prevenciją VDI vadovas Jonas Gricius įteikė padėkos raštą VSAT Varėnos pasienio rinktinės Migracijos skyriaus viršininkei Boženai Voitkevič.

Bendri VDI ir VSAT patikrinimai bus tęsiami ir toliau.

Nuotraukose: 

Lietuvos Respublikos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius;

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės vado pavaduotojas Egidijus Pupšys;

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Migracijos skyriaus viršininkė Božena Voitkevič;

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Vilniaus teritorinio skyriaus vedėjas-vyriausiasis darbo inspektorius Ramūnas Rakauskas.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Bielskienė, Valstybinė darbo inspekcija

Parašykite komentarą