Politika ir teisė

Bendras moterų lyderių kreipimasis dėl mergaičių ir moterų teisių Afganistane

Slovakijos Prezidentė Zuzana Čaputova ir Islandijos Ministrė Pirmininkė Katrín Jakobsdóttir inicijavo bendrą moterų politinių lyderių kreipimąsi į dabartinius ir būsimus Afganistano valdžią turinčius asmenis, ragindamos susilaikyti nuo smurto prieš moteris ir palaikyti bei stiprinti mergaičių ir moterų teises Afganistane.

Po karinių pajėgų išvedimo iš Afganistano „toliau atidžiai stebėsime įvykius ir įsiklausysime į Afganistano moterų ir mergaičių balsus“, – teigiama moterų lyderių kreipimesi, kuriuo tarptautinė bendruomenė raginama atidžiai stebėti padėtį ir teises tų, kurie šiuo metu yra pažeidžiamiausi Afganistane.

Prie šio kreipimosi prisijungė Danijos Ministrė Pirmininkė Mette Frederiksen, Estijos Ministrė Pirmininkė Kaja Kallas, Suomijos Ministrė Pirmininkė Sanna Marin, Gruzijos Prezidentė Salome Zourabichvili, Graikijos Prezidentė Katerina Sakellaropoulou, Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Moldovos Prezidentė Maia Sandu, Naujosios Zelandijos Ministrė Pirmininkė Jacinda Ardern ir Norvegijos Ministrė Pirmininkė Erna Solberg.

KREIPIMOSI TEKSTAS

Bendras moterų lyderių kreipimasis, kuriuo raginama remti ir toliau stiprinti mergaičių ir moterų lygias teises ir galimybes Afganistane

Esame labai susirūpinusios dėl dabartinių įvykių Afganistane, taip pat ir dėl daugybės pranešimų apie mergaičių ir moterų teisių pažeidimus daugelyje šalies regionų.

Raginame dabartinės ir būsimos Afganistano valdžios atstovus gerbti moterų ir mergaičių teises ir susilaikyti nuo bet kokių veiksmų, kurie varžytų jų teises tokiose srityse kaip užimtumas, švietimas, galimybė naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, kultūra ar valstybinių pareigų vykdymas. Ypač raginame Afganistano valdžią užkirsti kelią bet kokios formos smurtui prieš moteris ir mergaites.

Nepaisant mūsų skirtumų, vyrai ir moterys yra lygūs, o jų teisės yra neatimamos ir neginčijamos.

Mes, moterys lyderės, norime patikinti Afganistano moteris ir mergaites, kad atidžiai stebėsime įvykius jų šalyje, įsiklausysime į jų balsus ir toliau remsime jų teises ir galimybes.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą