Sveikata

Bekontaktis termometras kūdikiams

Kūdikį auginantys tėvai dažnai susiduria su įvairiomis situacijomis, kai prireikia pamatuoti temperatūrą. Kūdikiai dar nemoka kalbėti ir negali nusakyti savo savijautos, todėl stebėti mažylio temperatūrą yra itin svarbu. Vis dėlto kartais ir pats temperatūros matavimas gali tapti tikrai rimtu iššūkiu: prastos savijautos mažylis būna neramus, jam sudėtinga ilgiau išlikti vienoje pozicijoje. Tokiais atvejais bekontaktis termometras kūdikiui yra pati geriausia išeitis. Siūlome daugiau sužinoti apie šį modernų termometrą ir kuo jis gali praversti auginant mažylį. O jei susidomėjote, platų šių termometrų asortimentą rasite čia.

Kuo ypatingas bekontaktis termometras?

Šie termometrai yra gerokai pranašesni už stiklinius ar elektroninius savo tikslumu ir matavimo greičiu. Be to, matavimui atlikti nereikia kontakto, tad tokie termometrai yra ne tik visiškai saugūs, bet ir labai higieniški.

Bekontaktis termometras kūdikiui temperatūrą matuoja maždaug vieną sekundę, tad vaikas net nespės suvokti, kas nutiko. Termometrą reikia pridėti kaktos zonoje ir paspausti mygtuką – paprasta ir greita. Taigi, net ir kūdikio temperatūrą su tokiu termometru bus lengva stebėti. Be to, vaiko nepažadinant galima matuoti temperatūrą ir naktį – kūdikiams skirti bekontakčiai termometrai paprastai turi garso išjungimo funkciją.

Patogu ir tai, kad bekontakčiai termometrai turi atmintį. Taigi, jei stebite temperatūrą, termometras pats įsimins paskutinius matavimus automatiškai. Taip galėsite lengvai pastebėti, kada mažylio temperatūra pakilo, o kada nukrito.

Kitas svarbus tokio tipo termometrų privalumas yra tas, kad jais galima matuoti ne tik kūno, bet ir skysčių ar kitų objektų paviršiaus temperatūrą. Taip, atliekant tokius matavimus, termometro taip pat nereikia niekur priliesti! Tai labai patogu auginant mažylį: visada lengvai įsitikinsite, ar mišinukas yra pakankamai šiltas, o maistelis nėra per karštas, taip pat pamatuosite vandens temperatūrą maudymosi vonelėje ir kt.

Dar viena funkcija, kuria pasižymi bekontakčiai termometrai kūdikiams, – aplinkos temperatūros fiksavimas. Galėsite greitai ir tyliai pamatuoti kūdikio kambario temperatūrą ir pasirūpinti papildoma šiluma ar praverti langą. Bekontaktis termometras neabejotinai pravers auginant mažylį ir leis geriausiai užtikrinti jo poreikius be didesnių pastangų.

Kaip naudojamas bekontaktis termometras kūdikiui?

Reikia žinoti, kad tokie termometrai veikia itin tiksliai ir jų rodmenimis galima pasitikėti, jei tik laikysitės rekomendacijų. Matuokite kūdikiui temperatūrą tik namuose, kai vaikas patalpoje išbuvo bent pusvalandį. Nematuokite temperatūros ką tik grįžus iš lauko, jei mažylis dėvėjo kepurę ar yra suprakaitavęs. Reikėtų luktelėti 10–30 min., kad matavimas būtų tikslus.

Prieš matuojant temperatūrą, nelaikykite savo rankos ant vaiko kaktos, nes tai suvienodins šilumą ir iškreips termometro duomenis. Taip pat venkite matavimą atlikti po aktyvios veiklos, kūdikį maitinant ar iš karto pavalgius.

Jutiklio stenkitės niekada neliesti, o esant poreikiui nuvalykite jį sterilia vienkartine šluoste. Taip pat prisiminkite, kad bekontaktis termometras kūdikiui matuoja tiksliai, o normali kūdikio temperatūra yra apie 36,5–36,8 °C.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

Parašykite komentarą