Sveikata

Bausmių vykdymo sistemos pareigūnai – kraujo donorai

Vis daugiau pareigūnų supranta kraujo donorystės svarbą ir aktyviai prisideda ne tik propaguodami donorystės idėjas, bet ir patys tapdami kraujo donorais.

Šių metų vasario 20 dieną pirmą kartą pareigūnų iniciatyva kraujo donorystės akcija surengta Laisvės atėmimo vietų ligoninėje, kurios metu ligoninės darbuotojai nusprendė padovanoti kraujo.

Pasak Nacionalinio kraujo centro ryšių su visuomene specialistės Jūratės Vaidelienės, labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių suprastų, jog padėti sunkiai sergantiems yra kiekvieno sveiko ir sąmoningo žmogaus pareiga. Daugelis svarsto, kad taptų kraujo donorais, jei artimąjį ištiktų nelaimė, tačiau tuomet kraujo duoti jau per vėlu. Padėti reikia šiandien. „Džiugu, kad Nacionalinio kraujo centro paraginimą išgirdo bausmių vykdymo sistemos pareigūnai ir savo iniciatyva organizuoja kraujo dovanojimo akcijas „, – teigia J. Vaidelienė.

Kalėjimų departamento duomenimis, sausio pradžioje Lukiškių tardymo izoliatoriuje- kalėjime vyko dvi kraujo donorystės akcijos, kurių metų kraujo donorais tapo 24 pareigūnai. Vasario 19 dieną Alytaus pataisos namuose kraujo dovanojo 19 darbuotojų.

Kalėjimų departamento direktorius Saulius Vitkūnas džiaugiasi, kad vis daugiau Kalėjimų departamento bei jam pavaldžių įstaigų pareigūnų įsitraukia į šią geranorišką akciją. „Pareigūnai yra geros sveikatos, sveiko organizmo, sportuojantys, – tad tikimės, jog jų kraujas bus tinkamas padėti ligos ar nelaimės ištiktam žmogui”, – teigia S. Vitkūnas.

Papildoma Nacionalinio kraujo centro informacija

Kasdien Lietuvoje kraujo reikia daugiau nei 120 žmonių. Kraujo ir jo komponentų poreikio užtikrinimui būtina, kad į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų. Vien sostinėje, kad ligoninės nejaustų kraujo stygiaus, reikia 150 donorų kraujo.

Parašykite komentarą