Įvairenybės

Bandymas paslėpti įkalčius brakonieriui nepadėjo

Liepos pabaiga buvo ypač darbinga Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams. Tarp išaiškintų pažeidėjų – ir asmuo, žvejojęs užkabinamuoju būdu – kai žuvis gaudoma kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą.

Liepos 29 d., vykdydami gyvosios gamtos apsaugos reidą, Veisiejo ežere, Lazdijų r. sav., Alytaus aplinkosaugininkai sulaikė pažeidėją, žvejojantį draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais – statomaisiais tinklais. Asmuo naudojo tris tinklus ir sugavo tris lynus.

Apžiūrėjus pažeidėjo sodybą, rasti dar du draudžiami statomieji tinkai. Asmeniui surašytas administracinio nusižengimo  protokolas, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Be to, už sugautus tris lynus  teks atlyginti 180 eurų gamtai padarytą žalą.

Liepos 30 d. Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per reidą Nemuno upėje ties Birštonu sulaikė pažeidėją, žvejojantį draudžiamu užkabinamuoju būdu – kai žuvis gaudoma  kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą.

Brakonierius žuvų sugavęs neturėjo, bet spėjo peiliu nupjauti valą, taip bandydamas paslėpti įkalčius ir norėdamas įtikinti pareigūnus, kad žvejojo teisėtai. Pažeidėjui išsisukti nepavyko – buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, paimta meškerė ir valtis. Asmeniui gresia  bauda nuo 120 iki 300 eurų ir žvejyboje naudotos meškerės ir valties konfiskavimas.

AAD pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Aplinkos apsaugos departamento informacija

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą