Politika ir teisė

Baltijos valstybių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai išreikš paramą Moldovai

2021 m. spalio 26 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis kartu su Latvijos Respublikos Saeimos ir Estijos Respublikos Rygikogo užsienio reikalų komitetų pirmininkais dalyvaus susitikimuose su Moldovos Respublikos valdžios atstovais.

„Kartu su Baltijos valstybių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkais vykstame į šalis, kurioms labiausiai reikia mūsų pagalbos. Moldova gali tapti asocijuotų su Europos Sąjunga šalių lydere, tačiau akivaizdu, kad Maskva nuo pat pirmųjų provakarietiškos naujos Moldovos vyriausybės dienų daro viską, kad palaužtų Moldovos piliečių ryžtą ištrūkti iš Maskvos gniaužtų. Staiga keliamos dujų kainos, kitos spaudimo priemonės kategoriškai nėra priimtinos, tikiu, kad ne tik Baltijos šalys, bet ir visa Europos Sąjunga, kiti sąjungininkai Vakaruose – visos pasaulio demokratijos privalo šiuo metu padėti Moldovai, o Putinui turi būti aiškiai pasakyta, kad toks spaudimas Rusijai kainuos“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui komentuoja Ž. Pavilionis.

Vizito metu planuojama susitikti su Moldovos Parlamento Pirmininku Igoru Grosu (Igor Grosu), Užsienio reikalų ir Europos integracijos komiteto pirmininke Doina German (Doina Gherman), Nacionalinio saugumo, gynybos ir viešosios tvarkos komiteto pirmininku Lilianu Karpu (Lilian Carp), Moldovos Parlamento frakcijų vadovais, tarpparlamentinių ryšių grupių pirmininkais. Taip pat numatomas susitikimas su Moldovos Prezidente Maia Sandu, Ministre Pirmininke Natalia Gavrilita, užsienio reikalų ir integracijos ministru ir kitais Moldovos valdžios atstovais bei pareigūnais.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Ž. Pavilionį į Kišiniovą (Moldovos Respublika) Seimo valdyba komandiravo spalio 26–31 d.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą