Politika ir teisė

Baltijos šalių premjerai kviečia Baltarusiją surengti laisvus ir sąžiningus prezidento rinkimus

Rugpjūčio 14–15 dienomis neformalioje Baltijos ministrų taryboje Tartu, Estijoje, Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Estijos ministras pirmininkas Jüri Ratas ir Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinš išreiškė didelį susirūpinimą dėl Baltarusijos valdžios panaudoto smurto prieš taikius protestų dalyvius ir politines represijas opozicijos atžvilgiu po įvykusių prezidento rinkimų, kurie nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi.

Baltijos šalių Ministrai pirmininkai paragino Baltarusijos valdžios institucijas susilaikyti nuo smurto prieš taikius protestų dalyvius, paleisti visus politinius kalinius ir tuos, kurie buvo sulaikyti protestų metu.

Ministrai pirmininkai ragina Baltarusiją suorganizuoti skaidrius ir laisvus bei sąžiningus prezidento rinkimus, kuriuose dalyvautų tarptautiniai stebėtojai.

Ministrai pirmininkai taip pat paragino ES rasti galimybių įvesti ribojančias priemones pareigūnams, atsakingiems už smurtą, taip pat nebaudžiant Baltarusijos žmonių už jų vadovybės veiksmus. Ministrai pirmininkai pabrėžė būtinybę ES rasti būdų ir priemonių, kurios padėtų Baltarusijos pilietinei visuomenei, siekiančiai atviros ir laisvos visuomenės.​

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą