Politika ir teisė

Baltijos šalių premjerai Berlyne aptarė pagalbos Ukrainai ir energetikos klausimus

Baltijos šalių premjerai Berlyne aptarė pagalbos Ukrainai ir energetikos klausimus

Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė rugsėjo 4-ąją Berlyne susitiko su Estijos Ministre Pirmininke Kaja Kallas ir Latvijos Ministru Pirmininku Krišjaniu Kariniu. Baltijos šalių premjerų susitikime daugiausiai dėmesio skirta pagalbos Ukrainai, energetikos išteklių kainų klausimams.

„Šiandien kaip niekada akivaizdu, kad Kremlius, nesugebėjęs palaužti ukrainiečių tautos valios gintis, energetiniu šantažu tikisi palaužti Ukrainos sąjungininkų europiečių valią. Lietuvos Vyriausybė puikiai supranta žmonių bei verslo nerimą dėl augančių energetikos kainų. Todėl dedame visas pastangas, siekdami palengvinti naštą vartotojams. Tam būtinas ir glaudus Baltijos šalių, regiono valstybių ir visų ES šalių narių bendradarbiavimas“, – pabrėžė premjerė.

Lietuvos premjerė ragina nepamiršti tikrųjų kylančių energetikos kainų priežasčių – Rusijos agresijos prieš Ukrainą ir Rusijos sąmoningų sprendimų naudoti energetinį šantažą prieš Vakarus.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad vis dėlto pagrindinis karo prieš Europą frontas yra ne energetikos kainos, o mūšio laukas Ukrainoje, tad Baltijos šalių premjerai aptarė, kaip bendromis pastangomis telkti tolesnę paramą Ukrainai. Premjerai pabrėžė, kad ypač svarbu nepasiduoti Rusijos propagandai esą Europos sankcijos neveikia.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą