Verslas

„BaltCap“ perka automatizavimo paslaugų įmonės „Hansab“ daugumos paketą

Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas susitarė dėl 70 proc. pirmaujančios Baltijos šalių ir Suomijos rinkoje automatizavimo paslaugų  teikėjos „Hansab Group“ akcijų. „Hansab“ užima tvirtas pozicijas  regione, o padedama „BaltCap“ patirties bei investicijų įmonė planuoja plėstis už Baltijos šalių ribų ir papildyti savo paslaugų portfelį. 

„Hansab“ nuo 1991 metų kuria ir savo klientams logistikos, finansų, viešojo, prekybos bei kituose sektoriuose teikia apsaugos, grynųjų pinigų tvarkymo, pardavimo taškų, siuntų gabenimo, eilių valdymo, automobilių stovėjimo aikštelių ir kitų veiklų automatizavimo paslaugas bei sprendimus. Bendrovė  veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje, iš viso 18-oje biurų bei aptarnavimo taškų šiame regione.

 „Hansab“ yra gerai žinomas rinkoje žaidėjas, išplėtojęs aukštos kokybės bei labai efektyvų aptarnavimo modelį sparčiai augančioje automatizavimo srityje, – komentavo „BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis, – Mes matome daug galimybių augti toliau, išnaudojant „BaltCap“ patirtį išvedant Baltijos šalių įmones į tarptautinę areną“.   

Aigaras Urva, „Hansab Group“ įkūrėjas bei vadovas pridūrė: „32 metus mes organiškai auginome bendrovę. Atėjo metas pagreitinti jos plėtrą ir išplėsti jos veiklą naujose srityse bei naujose teritorijose.      Džiaugiamės, galėdami sujungti savo pajėgas su finansiškai stipriu bei efektyviai veikiančiu „BaltCap“, kuris padės mums įgyvendinti įmonės augimo strategiją“.

 Sandorį ketinama užbaigti per artimiausius mėnesius gavus konkurencijos ir kitų reguliavimo institucijų leidimus Baltijos šalyse.   

Užbaigus sandorį Aigaras Urva taps stebėtojų tarybos nariu, o „Hansab Group“ vadovu taps dabartinis AS „Hansab Estonia“ vadovas Janno Kallikormas. 

Sandorio patarėjais buvo „Cobalt Legal“ ir „Sorainen“. Sandorio vertė ir kitos detalės neatskleidžiamos šalių susitarimu.   

Apie „Hansab“

„Hansab“ yra pirmaujantis automatizavimo paslaugų ir sprendimų tiekėjas Baltijos šalyse. Jo paslaugų portfelyje yra sprendimai apsaugos, siuntų gabenimo, bankomatų, grynųjų pinigų gabenimo ir aptarnavimo, identifikavimo dokumentų, pardavimo taškų,  eilių valdymo, automobilio stovėjimo ir automatizavimo srityse. Bendrovė siūlo automatizuotą transporto srautų valdymo sistemą „Entringo Traffic“ ir išmaniąją automobilių stovėjimo valdymo sistemą „Entringo Parking“ tarptautinėse rinkose.  „Hansab“ paslaugų šerdis – tvarūs verslo sprendimai ir pagalba verslui iš naujo atrandant veiklas bei darant teigiamą poveikį žmonėms ir planetai. 2022 metais bendrovė gavo 40 mln. EUR pajamų, daugiau nei pusę jų generavo paslaugos. „Hansab“ dirba 316 profesionalų 7 bendrovėse Baltijos šalyse ir Suomijoje.  www.hansab.lt

 Apie „BaltCap“

„BaltCap“ – privataus kapitalo investuotojas, pritraukęs 700 mln. eurų į 4 skirtingų strategijų fondus, orientuotus į įmonių įsigijimą, infrastruktūros investicijas, plėtros ir rizikos kapitalą. Nuo pat įsteigimo 1995 metais, „BaltCap“ jau atliko daugiau nei 100 investicijų ir pardavė daugiau nei 60 įmonių. „BaltCap“ yra didžiausias privataus kapitalo fondų valdytojas regione. „BaltCap“ turi biurus Taline, Rygoje, Vilniuje, Helsinkyje, Stokholme ir Varšuvoje. „BaltCap“ 2008 metais yra pasirašęs JT Atsakingo investavimo principų dokumentą.   www.baltcap.com

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, Publicum Financial Communications, UAB

Parašykite komentarą