Verslas

„BaltCap“ pasirašė Rygos biokuro jėgainės pardavimo sutartį su Šiaurės Europos šilumos tiekimo bendrove „Gren“

Didžiausios Baltijos šalyse fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) Šiaurės Europos žaliosios energetikos bendrovei „Gren“ parduoda „Energia Verde“, kuri valdo šalia Rygos esančią biokuro jėgainę. Sandoriui dar turės pritarti atitinkamos rinkos reguliavimo institucijos. 

Didžiąją dalį „Energia Verde“ akcijų BInF įsigijo 2018 metais, praėjus maždaug 12 mėnesių nuo jėgainės veiklos pradžios. Medžio skiedromis kūrenamoje jėgainėje sumontuotas 18 MW galios „HoSt Bio-Energy Installations“ aukšto slėgio garo katilas ir 3,98 MW galios garo turbina. Jėgainė gamina elektrą ir tiekia šilumą Rygos mikrorajonui.

„Pastaruosius trejetą metų „Energia Verde“ tiekė pigiausią šilumos energiją Rygos šildymo tinklui. Tai buvo labai svarbus socialinės atsakomybės faktorius, ypač turint galvoje, kad šis aktyvas yra beveik neutralus CO2 emisijų požiūriu. „Energia Verde“ produkcijos prieinamumas, be kita ko, buvo užtikrinamas ir nuoseklia reguliavimo institucijų parama atsinaujinančios energetikos sektoriui, ypač šilumos ir energijos gamybai“, – pažymėjo „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis. 

Jėgainę perkanti bendrovė „Gren“ specializuojasi tvarios energetikos srityje – pirmiausia, centrinio šildymo segmente, kur ji naudoja atsinaujinančius ir vietos resursus, siekdama užtikrinti bendruomenės poreikius ir mažinti poveikį aplinkai. „Energia Verde“ įsigijimas atitinka „Gren“ strategiją plėtoti verslą tiek plyno lauko investicijomis, tiek strateginiais įsigyjamais. „Gren“ taip pat siekia plėsti valdomus šilumos tinklus ir kurti naujus šildymo ir vėsos sprendimus pramonės ir verslo klientams.

Apie „BaltCap“

„BaltCap“ yra didžiausias ir seniausiai veikiantis investicinių fondų valdytojas Baltijos šalyse, investuojantis į išpirkimo, augimo, rizikos ir infrastruktūros sektoriaus sandorius. Nuo 1995 metų „BaltCap“ investavo į daugiau nei 100 bendrovių, veikiančių įvairiuose sektoriuose ir pritraukė daugiau nei 700 mln. eurų kapitalo. „BaltCap“ komandoje Taline, Rygoje, Vilniuje, Varšuvoje, Helsinkyje ir Stokholme dirba 35 investavimo profesionalai. „BaltCap Infrastructure Fund“ startavo 2017 metų liepą.

Apie „Gren“

„Gren“ yra Šiaurės Europos žaliosios energetikos bendrovė, kurianti ir tiekianti tvarios energijos sprendimus, kuriais siekiama užtikrinti bendruomenės poreikius ir mažinti poveikį aplinkai. „Gren“, po „Fortum“ šildymo ir vėsos verslo Baltijos šalyse įsigijimo sandorio 2021 metais, įkūrė pirmaujanti globali privataus kapitalo firma „Partners Group“, veikdama savo klientų naudai.

Apie „Partners Group“

„Partners Group“ yra pirmaujanti globali privataus kapitalo firma. Nuo 1996 ji investavo daugiau nei 145 mlrd. JAV dolerių į privačių bendrovių akcijas, nekilnojamojo turto objektus, privačios skolos vertybinius popierius, privačią infrastruktūrą savo klientų naudai visame pasaulyje.  „Partners Group“ siekia didelės grąžos kapitalizuodama atskirų sektorių augimą ir transformuodama patrauklius verslus bei turtą į pasaulinius lyderius. „Partners Group“ yra atsakingas investuotojas, siekiantis kurti tvarią grąžą, užtikrinančią ilgalaikę naudą visiems susijusiems asmenims. 2020 metų gruodį jos valdomas turtas sudarė 109 mlrd. JAV dolerių. „Partners Group“ teikia inovatyvių, klientams pritaikytų sprendimų rinkinį instituciniams investuotojams, valstybių investiciniams fondams, šeimos biurams ir privatiems asmenims visame pasaulyje. Firmoje dirba daugiau nei 1500 įvairios specializacijos profesionalų daugiau nei 20 biurų ir regioninių būstinių Bar-Cuge, Šveicarijoje, Denveryje, JAV ir Singapūre. Jos akcijomis prekiaujama „SIX Swiss Exchange“ nuo 2006 ( PGHN). Daugiau informacijos ieškokite www.partnersgroup.com  taip pat  LinkedIn  ar Twitter.

 

Daugiau informacijos:

Šarūnas Stepukonis

sarunas.stepukonis@baltcap.com

 Tel.: +37068666201

 

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą