Verslas

„BaltCap“ pardavė „Fitek Holding“ Belgijos „UnifiedPost Group“

Didžiausio privataus kapitalo fondų valdytojo Baltijos šalyse „BaltCap“ fondas „BaltCap Private Equity Fund II“ (PEF II) užbaigė sandorį dėl 95 proc. automatizuotų verslo procesų bei dokumentų tvarkymo paslaugų bendrovės „Fitek Holding“ akcijų pardavimo Belgijoje įsikūrusiai finansinių technologijų bendrovių grupei „UnifiedPost Group“.

„Fitek“ yra verslo procesų automatizavimo paslaugų rinkos lyderis, veikiantis Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Slovakijoje, Čekijoje, Serbijoje ir Bosnijoje ir Hercegovinoje. „BaltCap“ fondas PEF II bendrovę, kuri tuo metu vadinosi „OpusCapita“, iš Suomijos „Posti Group“ įsigijo 2015 metais. Nuo to laiko „Fitek“ gerokai išplėtė savo veikimo geografiją bei verslo apimtis, o darbuotojų skaičius išaugo nuo 107 iki 270. Baltijos šalių vyriausybių bei Europos investicijų banko (EIF) remiamas fondų fondas „Baltic Innovation Fund“ (BIF) yra reikšmingas fondo PEF II investuotojas. Tiek PEF II, tiek BIF „Fitek“ yra pirmoji realizuota investicijų portfelio įmonė.   

„Fitek Group“ yra tikra bendrovės komandos ir investicijų sėkmės istorija. Ir tai vienas sparčiausiai įgyvendintų „BaltCap“ projektų – įmonės įsigijimo, verslo konsolidavimo ir vertės realizavimo ciklas užtruko vos kiek daugiau nei trejus metus. Ir sveikinimai „Fitek“ komandai – šis strateginis žingsnis bendrovei leidžia tikėtis dar spartesnės plėtros“, – pažymėjo „BaltCap“ vadovaujantis partneris Simonas Gustainis.

„Sutelktos pajėgos reiškia ne tik vieno iš stambiųjų Europos fintech‘o rinkos žaidėjų sukūrimą – tai puikus sandoris mūsų klientams. Jiems pasiūlysime platesnį paslaugų pasirinkimą, padėsiantį realizuoti elektroninių sąskaitų bei mokėjimų poreikius“, – sakė „Fitek“ vadovas Maitas Sooaru.

Tuo tarpu „UnifiedPost Group“ vadovas Hansas Leybaertas pažymėjo, kad sandoris leidžia realizuoti grupės ambicijas tapti tarptautiniu žaidėjus ir stiprinti pozicijas fintech rinkoje. „Susijungimas ne tik išplečia mūsų veiklos geografiją – stipri „Fitek“ komanda mums užtikrina prielaidas sparčiai augimo strategijai įgyvendinti“, – pridūrė jis.

„Fitek“ vadovai Maitas Sooaru ir Kauris Lohkas lieka bendrovės akcininkais ir toliau vadovaus įmonei.

Pardavėjo teisės patarėjas buvo COBALT.

„BaltCap Private Equity Fund II“ (PEF II) įkurtas 2014 metais. Jo taikiniai – inovatyvios Baltijos šalių bendrovės, o investavimo strategija pagrįsta investavimo ir auginimo principu. Fondas buvo įkurtas bendradarbiaujant su Europos investicijų fondu (EIF), dalyvaujančiu „Baltic Innovation Fund“ (BIF) projekte. BIF yra bendra Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių bei EIF iniciatyva.

„BaltCap“ yra didžiausias privataus kapitalo fondų valdytojas Baltijos šalyse, veikiantis nuo 1995 metų. „BaltCap“ yra investavęs į daugiau nei 70 Baltijos šalyse įsikūrusių įmonių.  

Daugiau informacijos:

Vaidotas Vyšniauskas

Publicum FComm

 v.vysniauskas@publicum.lt

 Tel.: +37061273474

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum“

Parašykite komentarą