Verslas

Balandį Valstybinių miškų urėdijos išlaidas didino miškasodis

Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija 2018 m. balandį gavo 15,8 mln. eurų pajamų, beveik 10 proc. arba 1,41 mln. eurų daugiau, nei pernai tuo pačiu metu.

„Pasiekti rezultatai rodo, kad urėdijų veikla išliko stabili, jos svyravimai, kaip ir anksčiau, šiek tiek priklauso nuo oro sąlygų“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Iš žaliavinės medienos pardavimo, pagrindinio Valstybinių miškų urėdijos pajamų šaltinio, š. m. balandį uždirbta 12,76 mln. eurų, 17 proc. mažiau nei š. m. kovą, kai buvo gauta 15,36 mln. eurų. Dėl vėlai prasidėjusios žiemos, š. m. kovą buvo gautos didžiausios pajamos iš žaliavinės medienos pardavimų.

Valstybinių miškų urėdijos veiklos sąnaudos balandį siekė beveik 7,5 mln. eurų ir buvo 1,2 mln. didesnės nei kovą. „Veiklos sąnaudos išaugo į balandį sukoncentravus miško sodinimo darbus. Jei paprastai miškasodis vyksta kovą-gegužę, šiemet dėl gamtinių sąlygų didžiąją dalį darbų teko atlikti balandį ir tik šiek tiek nusikėlė į gegužę“, – teigė M. Pulkauninkas.

Nepaisant to, administracinės Valstybinių miškų urėdijos išlaidos balandį, lyginant su tuo pačiu periodu pernai, sumažėjo 21 proc., nuo 739 tūkst. eurų 586 tūkst. eurų. Pagal šį rodiklį galima teigti, kad vykdoma miškų ūkio reforma padėjo optimizuoti administracines išlaidas.

Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

„Įgyvendinama Valstybinių miškų urėdijų reforma – didelis iššūkis visiems, dirbantiems Lietuvos miškuose. Matome, kad veiklos rezultatai yra gerame lygyje, ir tikimės, kad naujai ateisiantiems regioninių padalinių vadovams pavyks sklandžiai ir efektyviai pasiekti keliamus ekonominius veiklos rezultatus, išlaikyti kokybišką ekologinių ir socialinių tikslų balansą, o Valstybinių miškų urėdija taps šiuolaikiška, profesionalia, skaidriai valdoma ir efektyviai veikiančia įmone,“ – sakė M. Pulkauninkas.

Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.

Pranešimą paskelbė: Jolita Macelytė, UAB „Publicum”

Parašykite komentarą