Verslas

Balandį šilumos kaina Kaune – tarp mažiausių Lietuvoje

Palyginus su kovo mėnesiu, balandį AB „Kauno energija“ aptarnaujamiems vartotojams šilumos kaina mažėjo 11,82 proc., skelbia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija savo 2018-04-10 pranešime. Pagal komisijos paskelbtą balandžio mėnesio šilumos kainų statistiką, šilumos kaina Kaune – ketvirtoji pagal mažumą Lietuvoje. Bendrovės Valdybai priėmus sprendimą kompensuoti faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kuro įsigijimo ir suvartojimo bei šilumos įsigijimo kainų skirtumą, nuo  2018 m. gegužės 1 d. šiluma kauniečiams dar labiau pigs.

Nuo š. m. balandžio 1 d. šilumos kaina Kaune, palyginus su kovu, sumažėjo 11,82 proc. Vietoje kovą galiojusios 5,81 ct/kWh su PVM centralizuotai tiekiamos šilumos kainos, nuo š. m. balandžio 1 d. įsigaliojo 5,12 ct/kWh su PVM vartotojams tiekiamos šilumos kaina. Šilumos kaina Kaune mažėja jau trečias mėnuo iš eilės.

Komisijos duomenimis, tarp penkių didžiųjų miestų balandžio mėn. už šilumą mažiausiai moka Šiaulių, daugiausiai – Panevėžio gyventojai. AB „Kauno energija” aptarnaujami vartotojai dėl sumažėjusių palyginamųjų šilumos gamybos sąnaudų ir pigiau pirktos šilumos, balandį, palyginus su kovu, už šilumą moka 11,82 proc. (0,63 ct/kWh be PVM) mažiau.

Grafike pateikiamas centralizuotai tiekiamos šilumos kainų palyginimas pagal Komisijos licencijuojamus šilumos tiekėjus.

Balandžio mėn. mažiausia šilumos kaina yra Utenoje (4,46 ct/kWh su PVM), didžiausia – Biržų rajone (9,68 ct/kWh su PVM).

Šiuo metu, kaip numato šilumos tiekimo veiklos reguliavimo aplinka, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija perskaičiuoja AB „Kauno energija“ bazinę šilumos kainą, kuri yra pagrindas galutinei šilumos kainai suskaičiuoti. Jos perskaičiavimas, „Kauno energijos“ atveju, vykdomas pasibaigus esamos bazinės kainos galiojimo laikotarpiui. Preliminariais vertinimais, po šių metų perskaičiavimo nauja bazinė kaina Kaune sekančiam laikotarpiui sumažės daugiau, nei 10 proc. Atitinkamai sumažės ir šilumos kaina AB „Kauno energija“ vartotojams.

Numatomas ne mažesnis kaip 10 proc. sumažėjimas – tai AB „Kauno energija“ per pastaruosius ketverius metus įvykdytų investicijų ir pasiekto geresnio veiklos efektyvumo bei rinkos plėtros rezultatas.

Mažesnė bazinė kaina lems tai, kad ateinančius kelis metus tokiu pat dydžiu bus mažesnė ir galutinė šilumos kaina vartotojams. Be abejo, galutinė kaina vartotojams svyruos priklausomai nuo kuro ir perkamos šilumos kainų, tačiau ji visą minėtą laikotarpį bus apie 10 proc. mažesnė, nei galėtų būti, jei būtų neperskaičiuota bazinė kaina. Kaip numato sektoriui galiojanti tvarka, šilumos kaina vartotojams perskaičiuojama kiekvieną mėnesį.

Tikimasi, kad nauja perskaičiuota bazinė šilumos kaina įsigalios šių metų liepos mėnesį ir galios ateinančius tris ar ketverius metus. Tai reiškia, kad ir ne tik šiuo vasaros periodu, bet ateinančių šildymo sezonų metu galutinė šilumos kaina vartotojams bus pigesnė, nei galėtų būti, jei nebūtų perskaičiuota bazinė kaina.

Bazinės kainos perskaičiavimas numatytas Šilumos kainų nustatymo metodikoje, patvirtintoje Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2013 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. O3-73 ir buvo inicijuotas bendrovės.

Be to, siekdama, kad jau artimiausiu metu vartotojams galėtų būti taikoma mažesnė šilumos kaina, bendrovės valdyba šių metų kovo 23 d. priėmė sprendimą, kad bendrovės papildomai gautos pajamos, dėl faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kuro įsigijimo ir suvartojimo bei šilumos įsigijimo kainų skirtumo, susidariusios 2015 m. sausio 1 d. – 2015 m. gruodžio 31 d. laikotarpiu, būtų paskirstytos 12 mėnesių baziniam realizuotam šilumos kiekiui. Ši dedamoji šilumos kainą vartotojams mažins 0,62 ct/kWh (be PVM) nuo  2018 m. gegužės 1 d. ir galios iki Komisijos bazinės šilumos kainos dedamųjų nustatymo.

Prognozuojama, kad AB „Kauno energija“ vartotojams tiekiamos šilumos kaina stabiliai įsitvirtins tarp mažiausių kainų Lietuvoje.

Visą informaciją apie kainas, kainų dedamąsias, name suvartotą šilumą, vidutinius mokėjimus ir kitus duomenis galite rasti bendrovės interneto svetainėje www.kaunoenergija.lt.

Pranešimą paskelbė : Ūdrys Staselka, AB „Kauno energija”

Parašykite komentarą