Sportas

B.Vanagui Dakare kelią rodys pasaulio taurės etapo nugalėtojas

Lenktynininkas Benediktas Vanagas Dakare startuos su nauju šturmanu iš Baltarusijos Andrei Rudnitski. Ralio maratonų pasaulio taurės etapo Lenkijoje laimėtojas prisidėjo ir prie šiemetinės Dakaro nugalėtojų komandos.
„Esame laimingi, pristatydami naują komandos „General Financing – Autopaslauga“ šturmaną. Andrei turi daug patirties ralio maratonų varžybose kaip šturmanas bei komandos vadovas ir strategas. Džiaugiamės komandą pasipildžius pasaulinio lygio profesionalu su neįkainojama patirtimi“, – kalbėjo B. Vanagas.
49-ių metų Andrei Rudnitski profesionaliame automobiliu sporte jau 20 metų. Pastaruosius 10 metų jis Dakaro trečios vietos laimėtojo Leonid Novitskiy, šiemet atstovavusio „Monster Energy X-Raid“ komandą, vadybininkas. Prieš mėnesį Andrei Rudnitski su Rusijos ralio čempionu Aleksandr Želudov laimėjo pasaulio ralio maratonų taurės „FIA Cross Country Rally World Cup“ etapą Lenkijoje „Baja Poland“. Spalio pabaigoje A.Rudnitski su A.Želudov startuoja ir paskutiniąjame šių metų pasaulio ralio maratonų taurės etape Portugalijoje.
Andrei Rudnitski, paklausus, kokią vietą galėtų prognozuoti jo ir Benedikto Vanago tandemui Dakaro finiše, vertina labai atsargiai.
„Šių metų Dakaras tikrai bus labai sudėtingas ir įtemptas. Teks sunkiai kovoti dėl kiekvienos pozicijos, bet lenktynės bus įdomios. Varžysimės su begale gamyklinių komandų, kurių tiek daug Dakare nebuvo nuo 2009 metų. Tačiau mane labai žavi Benedikto atsidavimas bei noras siekti maksimalaus rezultato visose srityse. O kaip klostysis mūsų bendras darbas Dakare, pamatysime sausio mėnesį“, – kalbėjo A. Rudnitski apie artėjančias žymiausias planetos lenktynes.
Paskutinius penkerius metus su B.Vanagu ralio maratonuose startavęs bei šių metų Dakare 64-tą vietą užėmęs šturmanas Saulius Jurgelėnas 2014 metų Dakare nestartuos dėl laiko skiriamo pasiruošimui stokos. Šturmanas nusprendė padaryti pertrauką savo sportinėje karjeroje. „Su Sauliumi pradėjau savo, ralio maratonų piloto karjerą. Esu dėkingas jam už visas kartu įveiktas lenktynes bei drauge sukauptą patirtį. Esu pažadėjęs siekti rezultatų Dakare penkerius metus, tad tesiu savo kelią“, – sakė B.Vanagas.
Oficialus Dakaro puslapis www.dakar.com. Daugiau informacijos apie lenktynininką Benediktą Vanagą galima rasti oficialiame jo puslapyje www.benediktasvanagas.lt arba „Facebook“ puslapio profilyje „Benediktas Vanagas“.

Parašykite komentarą