Studijos

„Axioma“ įmonių grupės vadovas: šilumos rinka tapo didele industrija ir inovacijų kūrėjais

„Šilumos pramonė – visuomet reikalinga, o joje veikiančioms įmonėms nuolat reikia specialistų, juolab dabar, kai šilumos srityje verslas ir valstybė vykdo vis ambicingesnius projektus“, – įsitikinęs Remigijus Baltrušaitis, „Axioma“ įmonių grupės vadovas. Anot jo, dėl šios priežasties šilumos energetikos ir technologijų mokslai jaunuoliams gali atverti plačias galimybes ne vien Lietuvoje, bet ir tarptautinėje rinkoje.

Apie studijas, jų svarbą, šilumos energetiką, nuolat besivystančias technologijas ir inovacijas, itin svarbias šiandieniniame pasaulyje, pasikalbėjome su R. Baltrušaičiu plačiau.

– Kaip nusprendėte pasirinkti Šilumos energetikos ir technologijų studijas?, – paklausėme R. Baltrušaičio.

– Studijas pasirinkau, kai šilumos energetikos ir technologijų mokslai dar nebuvo populiari kryptis. Apie šią specialybę mintis atėjo natūraliai: gyvendamas Jurbarke pro langus matydavau Jurbarko katilinę, kuri man nuolat primindavo, kad šilumos reikės visada, kad tai yra būtinybė.

Studijuodamas Kauno technologijos universitete (KTU) įgijau itin geros patirties, pati studijų programa buvo motyvuojanti ir vertinga. Įsiliejau ir į studentų bendruomenę: inžinerijos studentų atstovybėje patirti įspūdžiai taip pat suteikė naudingų potyrių.

– Kuo ši studijų kryptis apskritai svarbi?

– Inžinierių profesionalų ruošimas skatina verslo plėtrą, sukuria traukos efektą, siekiant sulaukti investicijų iš užsienio. Svarbu tai, kad studijos Lietuvoje leidžia studentui kurti savo paties ir šalies ateitį, prisidėti prie Lietuvos, kaip profesionalų šalies, įvaizdžio kūrimo.

– Kokios perspektyvos studentams, kurie renkasi studijuoti šilumos energetiką ir technologijas?

– Šilumos pramonė bus reikalinga visuomet, o  įmonėms visada reikės jaunų specialistų. Lietuvoje dabar vyksta šilumos sistemų modernizacija, be to, privatūs verslai ir viešasis sektorius vykdo ambicingus projektus.

Per pastaruosius 20 metų šios pramonės verslai sparčiai augo ir vystėsi, todėl dabar yra labai konkurencingi ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėse rinkose, nes savo inovatyvią produkciją eksportuoja. Aš matau didelę perspektyvą šios srities specialistams, kadangi energetikos ūkis sparčiai auga ir modernizuojasi visame pasaulyje.

– Kokia Jūsų sėkmės istorija? Verslui, kuriam vadovaujate, jau daugiau nei 20 metų, be to, kuriate inovacijas, o produkciją parduodate ne tik Lietuvoje. 

– Aš neišvažiavau iš Lietuvos, kai daugelis kitų ieškojo laimės svetur. Manau, kad tai yra viena iš mano sėkmės dalių. Po studijų dirbau privačiame versle šilumos pramonėje, kuri Lietuvoje smarkiai augo ir progresavo. Per 20 metų iš kelių smulkių kompanijų, šilumos rinka tapo didele industrija, inovacijų kūrėjais.

Įmonių grupė „Axioma“ jungia kelias bendroves,  viena iš jų – „Axioma Metering“ – kuria ir gamina šilumos, vandens ir nuotekų apskaitos prietaisus: mechaninius, elektromagnetinius, ultragarsinius. Taip pat kuriame duomenų iš apskaitos prietaisų surinkimo sistemas.

Savo srityje mes pirmaujame Lietuvos energetikos ūkyje ir džiaugiamės, kad Lietuva  modernizavosi mūsų produktų ir sprendinių pagalba. Nuolat investuojame į inovacijas, geriname savo produktus, juos eksportuojame jau į 40 šalių, todėl prisidedame ir prie tarptautinio šios ūkio šakos vystymosi.

– Kuo svarbios šilumos inžinerijos inovacijos žmonėms?

– Šiluma yra brangi paslauga: ji brangi žmonėms, kurie moka už šilumą, tuo tarpu valstybei brangu teikti paslaugas. Inovacijos yra labai svarbios, nes jos padeda palengvinti žmonių gyvenimą, padaryti paslaugų tiekimą efektyvesnį, pigesnį.

Dėl inovacijų žmonės nebeprisimena laikų, kai vasarą nebūdavo šilto vandens, kai žiemą įjungdavo šildymą labai vėlai. Šiandien net nebebūtina tikrinti skaitiklių duomenų mokant už paslaugas – jie gali būti perduodami automatiškai.

Svarbu tai, kad šilumos paslaugos dabar teikiamos pigiau ir patogiau. Kaip verslininkui, man džiugu teikti pasiūlymus, kurie padeda didinti efektyvumą ir greitina paslaugos teikimą. Tai naudinga visiems.

Kauno technologijos universitetas kviečia išsamiau susipažinti su šilumos ir energetikos technologijų specialybės programa.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą