Studijos

„Auksinė krivūlė“ už kultūros puoselėjimą skirta Jonavos rajonui

Šiandien kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuojamose iškilmėse „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą už kultūros puoselėjimą įteikė Jonavos rajono savivaldybei. 

„Neretai keliamas klausimas, kas yra kultūra mūsų valstybėje: prioritetas ar podukra? Pandemijos laikais šis klausimas taip pat skambėjo ne kartą. Kultūros sektoriui teko ir toliau tenka susidurti su išties nelengvais išbandymais. Kai manęs klausia, ar kultūra yra prioritetas, dažnai sakau, kad viską lemia mūsų pačių nuostatos, kiek kultūros, kiek meno, kiek grožio, kiek prasmės reikia mums patiems, kiek tai prioritetas mūsų pačių akyse ir širdyse. Manau, kad šie apdovanojimai kaip tik ir yra šio prioriteto įrodymas“, – kalbėjo M. Kvietkauskas. 

Prie kultūros puoselėjimo ir kūrimo Jonavos rajono savivaldybėje prisideda iniciatyvi kultūros ir meno žmonių komanda, kūrybingas jaunimas, aktyvios bendruomenės. Pernai 80-metį minėjusi Jonavos viešoji biblioteka laikoma viena inovatyviausiai dirbančių savivaldybių viešųjų bibliotekų Lietuvoje. Turėdama išplėtotą 16 filialų tinklą ji teikia rajono gyventojams ne tik prieigą prie kultūros, meno ir mokslo informacijos išteklių, bet ir erdvę mokymuisi, bendruomenės susitikimams, prasmingam ir turiningam laisvalaikiui. Biblioteka vykdo netradicines veiklas ir taiko inovatyvius metodus skaitymo skatinimo ir bendruomenės skaitymo raštingumo ugdymo srityje. 2016 m. bibliotekos kieme atidaryta Knygų terasa, pirmoji tokio pobūdžio edukacinė erdvė Lietuvoje. Nuo 2017 metų ši biblioteka organizuoja kasmetės Grigorijaus Kanovičiaus literatūrinės premijos konkursą. Biblioteka nuo 2015 metų leidžia Jonavos krašto kultūros ir istorijos metraštį „Taurosta“. 

Jonavos mieste veikia Jonavos kultūros centras, turintis aukščiausią kategoriją. 2019 m. centrui priklausė 10 filialų ir 3 skyriai, veikė 7 studijos ir 20 mėgėjų meno kolektyvų. Jonavos kultūros centras taip pat vykdo du tarptautinius ir penkis respublikinius projektus. Centras turi renovuotas, moderniai įrengtas koncertines erdves, aprūpintas nauja garso, šviesos, vaizdo aparatūra, tad stengiasi į kultūrinę veiklą įtraukti kuo platesnį bendruomenės ratą.

Jonavos kultūros centro krašto muziejus pastaraisiais metais išskirtinį dėmesį skiria kultūrinei edukacijai. Muziejus yra aktyvus Kultūros paso programos dalyvis – jame vykdomos net 22 edukacinės Kultūros paso programos skirtingo amžiaus grupėms. 

Vieni svarbiausių šalies savivaldos apdovanojimų – „Auksinės krivūlės“ – įteikti jau 15 kartą. Renginyje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai apdovanojo konkrečiose srityse nusipelniusias savivaldybes. Joms pirmą kartą įteikti autoriniai skulptoriaus Ramūno Almino kūriniai. Jonavos rajono savivaldybei tai jau ketvirtoji „Auksinė krivūlė“. 

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Parašykite komentarą