Laisvalaikis

Augalų „žavadienis“: lietuvių namuose ir kiemuose gausėja gėlių

Šiandien, gegužės 18 dieną, yra minima Tarptautinė žavėjimosi augalais diena. Šventę prieš septynerius metus inicijavo Europos augalų tyrimų asociacija, o Lietuvoje ją globoja botanikos sodai. Minėtinos dienos tikslas yra pagerbti žemėje augančias augalų rūšis, kurių mokslininkai suskaičiuoja daugiau nei 250 tūkst. skirtingų rūšių. Šalies gėlių augintojai sako, kad žydinčių augalų paklausa auga, todėl investuoja į šiltnamių modernizavimą, kur gėlės pražysta ir žiemą, o didžiausiame prekybos tinkle „Maxima“ tiek skintos, tiek vazonėliuose augančios gėlės paklausios yra ištisus metus.

„Pastebime, kad mūsų pirkėjai noriai renkasi ne tik skintas ar kambarines gėles vazonuose, bet vis dažniau pirmenybę teikia lauko ar balkono augalams. Džiugu tai, kad šiandieninės sąlygos ir modernios technologijos leidžia pasirūpinti plačia pasiūla ištisus metus – jau nieko nestebina viduržiemį pasirodantys tulpių žiedai ar vazonėlyje žydintis hiacintas dar nesulaukus pirmųjų pavasario spindulių“, – sako „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

2017 metais „Maximos“ asortimente buvo daugiau kaip 1300 skirtingų augalų rūšių, iš kurių – 725 sudarė lauko augalai, daugiau kaip 450 – vazoninės gėlės, o virš 120 – skintos gėlės.

Nors želdiniai yra paklausūs ištisus metus, tačiau daugiausia augalų yra nuperkama per balandį ir gegužę. Atsižvelgiant į klientų poreikius, pavasarį „Maximos“ parduotuvėse yra siūlomas gausiausias gėlių asortimentas. Įdomu tai, kad 2017 metais „Maximos“ pirkėjai itin daug augalų pirko rudenį – rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Pardavimų duomenys rodo, kad želdinių paklausa auga nuolatos – per pastaruosius 5 metus pardavimai išaugo dvigubai. Vien pernai įvairių augalų „Maximoje“ buvo parduota 16 proc. daugiau negu 2016-aisiais.

Perkamiausios – vazoninės gėlės

Vazoninės gėlės yra populiarios ištisus metus, tačiau perkamiausios – kovo–balandžio ir spalio mėnesiais. Pirkėjams pasirinkimas išties platus – vidutiniškai asortimentą sudaro daugiau kaip 450 rūšių įvairių gėlių.

Per metus „Maximos“ pirkėjai nuperka kone 2 mln. vienetų gėlių, t. y. vidutiniškai virš 150 tūkst. vienetų per mėnesį.

„Pastebime, kad kambarinių gėlių ir lauko augalų poreikis tikrai keičiasi – želdinių žmonės ieško visus metus ir kasmet vis daugiau. Sausio ir vasario mėnesiais populiariausi yra narcizai ir hiacintai, tulpių žiedai – vasario 14-osios ir kovo 8-osios gėlės. Žinoma, spalio ir lapkričio mėnesiais pirkėjai daugiausiai renkasi chrizantemas, prieš didžiąsias žiemos šventes karaliauja puansetijos. Džiaugiamės galėdami patenkinti esančią paklausą ir galimybę augalus tiekti ištisus metus – modernūs šiltnamiai leidžia net ir žiemos metu užauginti pavasarines gėles vazonėliuose“, – sako Algimanto Žemaičio gėlininkystės ūkio, tiekiančio gėles prekybos tinklui „Maxima“, vadovė Vitalija Žemaitienė.

Ūkininkei antrina ir gėlininkystės ekspertė Rima Mikučionienė, kuri sako, kad lietuviai kur kas dažniau ir gausiau pradėjo žydinčiomis gėlėmis puošti namų kiemus, balkonus ir palanges. Tiek gėlių augintojai, tiek ir prekybininkai pastebi, jog į Lietuva ateina mada namus puošti gėlėmis, todėl vis dažniau pirkėjų krepšeliuose atsiduria skintų gėlių puokštė, kuri papuoš šeimos stalą.

„Jau daugelį metų auginame vienmetes vazonines gėles. Pastebime, kad jau keleri metai kaip žmonės nesirenka gėlių aklai – jie domisi mada, tendencijomis, populiariomis sezono spalvomis. Šie metai yra violetiniai metai, todėl žmonės ir gėlių ieško tokios spalvos, derina kelias rūšis tarpusavyje, kuria kompozicijas“, – sako gėlininkystės specialistė ūkininkė Rima Mikučionienė.

Pasak ūkininkės, kurios augalus yra pamėgę didžiausio šalies prekybos tinklo „Maxima“ pirkėjai, populiariausia gėlė išlieka pelargonija, tačiau žmonės atranda našlaites, kurios yra sodrių žiedų, puikiai tinka aplinkai puošti, taip pat itin mėgstamos petunijos, surfinijos, begonijos. O ir puoštis žmonės suskumba vos atšilus. Ūkininkė teigia, kad šiemet sezonas prasidėjo itin anksti.

Šiuo metu „Maximos“ asortimente galima rasti itin platų lauko ir kambarinių augalų asortimentą – tujų sodinukų, begonijų, našlaičių, pelargonijų, jurginų, rožių, kaktusų ir daugelį kitų – tiek mums puikiai pažįstamų, tiek retesnių ir egzotiškesnių augalų.

Šiais metais populiariausi lauko augalai yra našlaitės, tujos, begonijos ir serenčiai, o kambarinės gėlės – narcizai, skintos rožės bei augančios vazonėlyje, raktažolės ir tulpės.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 244 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Lilija Eizintienė, Fabula Hill+Knowlton Strategies

Parašykite komentarą