Laisvalaikis

Atvirų durų savaitė „amerikoniškoje“ Alytaus rajono mokykloje

Birželio 28 – liepos 4 dienomis kviečiame į Atvirų durų savaitę unikalioje Alytaus rajono Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykloje.

Alytaus rajono savivaldybė atnaujino kultūros paveldo statusą turinčios „amerikoniškos“ mokyklos kompleksą, čia vyks pažintiniai, edukaciniai, pramoginiai renginiai.

 „Atvirų durų savaitę Kurnėnų Lauryno Radziukyno mokykloje galima vadinti Amerika Alytaus rajone! Tai lyg įvadas į tai, kas mokykloje vyks ateityje. Edukacijos, švietimas, kultūra – tai pagrindinės planuojamos veiklos. Kviečiame atvykti į renginį ir praverti ypatingos Kurnėnų istorijos duris, prisiliesti prie išsaugotos autentikos, atplukdytos iš Amerikos prieš 85-erius metus“, – sako Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė.

Mokyklos komplekso pastatai yra netoli kelio Alytus–Simnas–Kalvarija, tarp Luksnėnų ežero ir Aniškio miško. Jos statybą tarpukaryje finansavo kraštietis Amerikos lietuvis Laurynas Radziukynas (1880–1966). Dauguma statybinių medžiagų – mediena, kriauklės, radiatoriai, langai, durys ir klasių suolai – buvo atplukdyta iš JAV. Į Alytų kroviniai buvo vežami traukiniu, toliau keliavo arklių traukiamais vežimais į Kurnėnus. Statyba buvo pradėta 1934 m. vasarą, truko dvejus metus. Mokyklos bokštą puošia keraminis Vytis. Sovietmečiu Vytis buvo užtinkuotas.

Atvirų durų savaitės metu kiekviena diena Kurnėnuose prasidės ekskursijomis po mokyklą. Jos vyks kas valandą nuo 9 iki 15 val. Nuo 16 val. autentiškoje klasėje bus vedama pamoka „Literatūriniai ir muzikiniai prisimatavimai Kurnėnuose“, o nuo 17 val. vyks dailyraščio rašymo žąsies plunksna „Žąsį pasikinkęs baltą dirvą aria…“ edukacija. Nuo 17 val. bus siūloma ir daugiau užsiėmimų: žvakių liejimo senoviniu būdu edukacija, žaidimai ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, kvėpavimo technikos mokymai, juoko joga, keramikos edukacija, streso įveikos treniruotė, tapyba ant vandens, dzūkiškų bulvinių bandų bei šiuškių kepimas. Vakarus vainikuos muzikiniai, literatūriniai „Skambantys Kurnėnų vakarai“ su linksma bei žaisminga programa.

Atvirų durų savaitė „Atviri Kurnėnai“ – tai nuostabi proga aplankyti vienintelę Lietuvoje „amerikonišką“ mokyklą, sužinoti jos ypatingą istoriją. Kviečiame apsilankyti! Telefonas pasiteirauti: (8 611) 30259.

                                                           Alytaus rajono savivaldybės informacija

Pranešimą paskelbė: Dalia Paulauskaitė, Alytaus rajono savivaldybė

Parašykite komentarą