Nekilnojamas Turtas

Atsinaujinusioje Rotušėje – įspūdinga muzikos ir šviesų premjera

Atsinaujinusioje Vilniaus Rotušėje sostinės 700 metų jubiliejaus proga pristatyta išskirtinė premjera – atgimusi Jozefo Haidno oratorija Biblijos motyvais „Pasaulio sutvėrimas“. Simboliška, kad šis kūrinys prieš daugiau nei 200 metų pirmą kartą nuskambėjo ne bet kur, o istorinėje Vilniaus rotušėje ir tik vėliau atlikta kompozitoriaus gimtojoje Austrijoje, Vienoje.  

Vasario 1-osios premjeros metu Rotušės scenoje pasirodė per 70 muzikantų. Scenoje dainavo Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, operos solistai Lina Dambrauskaitė, Edgaras Davidovičius, Tadas Girininkas. Vadovaujami dirigento Modesto Barkausko grojo Vilniaus savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei jungtinė pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų grupė. Minimalistine scenografijja rūpinosi dizaineris Marius Puskunigis.

Vilniaus Rotušės valdytojas ir naujojo „Pasaulio sutvėrimo“ pastatymo idėjos iniciatorius Perlis Vaisieta džiaugiasi, kad ypatingą atmosferą renginio metu padėjo sukurti prieš pat premjerą Rotušėje įdiegta nauja, moderni apšvietimo sistema.

„Muzikologai šią oratoriją pagal muzikinę brandą lygina su „garsų tapyba“. Jos klausytojai gali išgirsti ir riaumojančius liūtus, ir suokiančią lakštingalą, taip pat pajausti įtaigų „nušvitimą“, kai Viešpats ištaria „tebūnie šviesa“. Smagu, kad mūsų premjeros metu žiūrovai ne tik pajuto šį „nušvitimą“, bet jį ir išvydo savo akimis“, – kalba P. Vaisieta.

Pasak Rotušės vadovo, norint lankytojus džiuginti profesionaliais kokybiškais renginiais, svarbi ne tik muzika, bet ir kūrinį supanti aura, kuriai didžiulę emocinę įtaką turi apšvietimas.

„Labai džiaugiuosi, kad mums pavyko įtikinti miesto vadovus ir Tarybos narius, jog Rotušės erdvės, pasitinkant Vilniaus 700 jubiliejaus renginius turi atgimti naujai šiuolaikinių šviesų technologijų pagalba,“ – sako Rotušės valdytojas.

Modernią apšvietimo sistemą Vilniaus Rotušėje įdiegė ilgametę patirtį šioje srityje turinti įmonė „Sonus exsertus“. Bendrovės įrengta apšvietimo sistema leidžia įvairiomis spalvomis nuspalvinti Rotušės skliautą, laiptus, kolonas ir kitas išskirtines architektūrines detales. Dalis integruotos apšvietimo sistemos yra belaidžiai prožektoriai, kurie Vilniaus Rotušei suteiks lankstumo režisuojant įvairaus pobūdžio renginius. Belaidžių įrenginių lengvas pritaikymas ir panaudojimas skirtingose erdvėse suteiks Rotušės interjerui meninės dinamikos. Taip pat pastatytas ir rūko generatorius, kuris padės kurti paslaptingą atmosferą renginių metu.

Pagrindinei Rotušės salei buvo specialiai pagaminti balto korpuso prožektoriai, kurie sklandžiai įsiliejo į šviesų Didžiosios salės skliauto interjerą. Visa moderni apšvietimo sistema lengvai valdoma planšetiniu kompiuteriu ir yra lengvai pritaikoma skirtingiems renginiams.

„Šių sprendimų pritaikomumas labai platus: nuo komercinių verslo renginių – iki tarptautinių konferencijų ir valstybinių ar savivaldos oficialių renginių. Pavyzdžiui, naujaisiais prožektoriais jau buvo nušviesta išorinė Rotušės dalis, kai pastato kolonos nušvito trispalvės spalvomis minint Laisvės Gynėjų dieną sausio 13-ąją“, – pasakoja Rotušės valdytojas P. Vaisieta.

Už Rotušėje įgyvendintą vidaus apšvietimo projektą atsakingas „Sonus exsertus“ apšvietimo technologijų vadovas Vytautas Vaišys neabejoja, kad nauji apšvietimo įrenginiai suteiks galimybę menininkams efektingiau įgyvendinti savo kūrybines idėjas ir suteiks galimybę žiūrovams giliau išjausti pasirodymus.

„Naujoji apšvietimo sistema įneš spalvų ir dinamikos į Rotušės salėje vykstančius renginius. Valdomo judesio prožektoriai suteiks dinamikos, o bateriniai šviestuvai leis patogiai sušviesti ir subtiliai pabrėžti  architektūrinius elementus – tokius, kaip kolonos, laiptai, langų kraštinės“, – pasakoja V. Vaišys.

Pasak Rotušės vadovo P. Vaisietos, pokyčius pajus ne tik žiūrovai. Jis neabejoja, kad atnaujinta moderni apšvietimo sistema padės ir kviečiant Rotušėje pasirodyti pasaulinio lygio artistus.

„Rotušėje planuoja koncertuoti aukščiausio lygio pasaulinio garso atlikėjai tiek iš Lietuvos, tiek ir užsienio. Suprantama, žymiausi muzikos atlikėjai kelia tam tikrus reikalavimus bei pageidavimus ir dėl sceninio apšvietimo. Iki šiol mes jiems galėdavome pasiūlyti tik paprastus kaitrinius baltai šviečiančius prožektorius ir standartines lempas, todėl kiekvieno sudėtingesnio renginio metu, papildomą įrangą tekdavo nuomotis kaskart sumokant nemenką pinigų sumą arba apsiriboti iki tol buvusiu „standartu“. Dabar turima profesionali įranga bus visada vietoje, tarnaus net ir tokiems renginiams, reikalaujantiems išskirtinio apšvietimo, kaip spektakliai. Susitikime rotušėje!“ – kviečia P. Vaisieta.

Fotografijos: Simonas Lankutis.

Pranešimą paskelbė: Šarūnė Vasiliauskaitė-Alenskienė, UAB Sonus exsertus

Parašykite komentarą