Kelionės,  Verslas

Atsigaunančią kelionių rinką augina ilgųjų savaitgalių kelionės

Draudikai ir kelionių agentūros teigia, kad artėjantį ilgąjį savaitgalį gerokai išaugs keliautojų į užsienį skaičius. „PZU Lietuva“ kelionių draudimo šiam savaitgaliui apimtys, palyginti su įprastu kovo mėnesio savaitgaliu, išaugo 35 proc. „PZU Lietuva“ atkreipia dėmesį, kad trečdalis visų apsidraudusiųjų patrauks į Baltarusiją.

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ Asmens rizikų vyriausios ekspertės Gitanos Beinorienės teigimu, populiariausios artėjančio ilgojo savaitgalio kryptys driekiasi į kaimynines šalis bei Europos sostines. Palyginti su praėjusių metų ilguoju kovo savaitgaliu, šiemet keliaujančiųjų skaičius išaugo apie 15 proc.

G.Beinorienė atkreipė dėmesį į naują kelionių draudimo tendenciją – 30 proc. visų apsidraudusių kelionės draudimų šį savaitgalį vyksta į Baltarusiją. „PZU Lietuva“ ekspertės manymu, tokių kelionių tikslas greičiausiai yra ekonominis – į kaimyninę šalį šį savaitgalį Lietuvos gyventojai nuvyks įsigyti pigesnio kuro, maisto ir pramoninių prekių.

Faktą, kad ilgieji savaitgaliai keliautojų ypač laukiami, patvirtina ir kelionių agentūros „Baltic Clipper“ duomenys. „Patyrę keliautojau jau žino, kad ilgieji savaitgaliai – tikras kelionių bumas, todėl daugelis jų keliones suskubo įsigyti gerokai iš anksto. Palyginus su 2010 m., poreikis ilgųjų savaitgalių kelionėms išaugo bemaž dešimtadaliu“, – sakė „Baltic Clipper“ rinkodaros vadybininkė Dana Miškinytė. „Baltic Clipper“ duomenimis šiais metais populiariausi yra didieji miestai – Stambulas, Roma, Barselona, Paryžius ir 2010 m. Europos kultūros sostinė Talinas.

Didžiausią keliautojų į Europą dalį, „Baltic Clipper“ duomenimis, sudaro poros, artėjantį ilgąjį savaitgalį nusprendusios praleisti pažintinėse ar pramoginėse kelionėse. Keliautojai užsienyje žada pažinti naujus miestus ar mėgautis trumpomis atostogomis jau pamėgtuose šalyse ir apsilankyti renginiuose – be lėktuvų ir keltų bilietų, viešbučių, žmonės įsigijo ir bilietų į teatrus, sporto renginius, užsakinėjo automobilių nuomos paslaugas.

„Pastebime tendenciją, kad kuo toliau žmonės keliauja ir planuoja turiningesnį poilsį, tuo platesnę draudimo apsaugą renkasi. Antai lankydami kaimynines šalis, vykdami apsipirkti, žmonės apsidraudžia kelionės medicininių išlaidų draudimu, tuo tarpu slidininkai savimi pasirūpina iš esmės – apsidraudžia asmens civilinės atsakomybės draudimu, nelaimingu atsitikimų draudimu, pasirenka bagažo, sportinio inventoriaus draudimus“, – sakė G. Beinorienė.

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ per 2010 m. yra išmokėjusi 84,2 mln. litų draudimo išmokų.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą