Transportas

Atnaujintuose sportiškiausiuose MINI modeliuose – įspūdingas galios šuolis

60-metį šiemet švenčianti britų „premium“ klasės automobilių gamintoja MINI pristatė atnaujintus „MINI John Cooper Works Clubman“ ir „MINI John Cooper Works Countryman“. Naujas variklis ir sportinė pavarų dėžė, atnaujinta visų ratų pavara, mechaniškai blokuojamas priekinės ašies diferencialas, modifikuota važiuoklė bei tvirtesnis kėbulas – tokiomis naujovėmis kultinių automobilių gerbėjus pasitinka galingiausi MINI modeliai.

Abiejuose automobiliuose montuojamas naujas dviejų litrų darbinio tūrio variklis su „TwinPower Turbo“ technologija dabar išvysto net 225 kW/306 AG galią arba 55 kW/75 AG daugiau nei pirmtake diegtos jėgainės. Maksimalus naujojo motoro sukimo momentas išaugo 100 Nm ir dabar siekia 450 Nm, kurie pasiekiami plačioje 1750-4500 aps./min. amplitudėje.

Tokia galia leidžia „MINI John Cooper Works Clubman“ nuo 0 iki 100 km/val. pagreitėti vos per 4,9 sek., o „MINI John Cooper Works Countryman“ – per 5,1 sek. Tai yra atitinkamai 1,4 ir 1,5 sek. greičiau nei galėjo ankstesnės versijos modeliai. Maksimalų automobilių greitį elektronika riboja ties 250 km/val. atžyma, o sparčiausiam įsibėgėjimui vairuotojai gali aktyvuoti starto kontrolės funkciją.

Visapusiškas atsinaujinimas

Abiejuose modeliuose galią ratams perduoda dabar standartiškai montuojama nauja 8 laipsnių sportinė automatinė pavarų dėžė „Steptronic“. Ją valdyti mechaniškai galima ant vairo montuojamomis pavarų perjungimo mentelėmis. Mechaniškai blokuojamas priekinis diferencialas, sujungtas su dinaminio stabilumo kontrolės sistema, užtikrina geresnį sukibimą įveikiant greitus posūkius, staigiai keičiant važiavimo kryptį ar važiuojant bekele ir sniegu.

Specialiai šiems modeliams buvo naujai sukurta dviguba sportinė dujų išmetimo sistema, kurioje taip pat įdiegti kietųjų dalelių filtrai. Vidutiniškai „MINI John Cooper Works Clubman“ šimtui kilometrų sunaudoja 7,1-7,4 litro benzino (CO2 emisija – 161-169 g/km), o „MINI John Cooper Works Countryman“ – 6,9-7,3 litro (CO2 emisija – 156-166 g/km).

„ALL4“ visų varomų ratų sistema abiejuose modeliuose montuojama jau standartinėje įrangoje ir buvo iš naujo suderinta būtent šiems automobiliams, atsižvelgiant į gerokai pakitusias jų galimybes. Sistemos elektronika nenutrūkstamai perskaičiuoja idealų galios paskirstymo santykį tarp abiejų ašių. Tai reiškia, kad didelė variklio galia visą laiką plūsta ten, kur gali būti efektyviausiai paversta važiavimo malonumu.

Daugiau tvirtumo

Išaugus automobilių galiai, visi pagrindiniai mazgai buvo sutvirtinti, o judančios detalės pakeistos atsparesnėmis didelėms apkrovoms. Abiejų modelių važiuoklės atitinkamai optimizuotos tvirtesniais komponentais, užtikrinant geresnį kinetinių jėgų ir svorio suvaldymą. Ilga ratų bazė, plati tarpvėžė, žemas svorio centras ir didelis kėbulo standumas didina šių automobilių tikslumą greituose posūkiuose.

Taip pat specialiai šiems modeliams pritaikyti amortizatoriai ir elektromechaninė vairo stiprintuvo sistema, be to, montuojamos naujos, galingesnės stabdžių sistemos.

Už papildomą mokestį galima pasirinkti adaptyvią pakabą, kurioje amortizatorių darbą kontroliuoja elektronika. Automobiliai siūlomi su lengvo lydinio „John Cooper Works“ kolekcijos 18 arba 19 colių skersmens ratlankiais.

Išsiskirti leidžiantis eksterjeras

Tarp kitų „John Cooper Works“ modelių išskirtinumų – originalūs eksterjero elementai. Tai ir tradiciškai siūlomas dažymas kontrastuojančiomis spalvomis, ir smulkios apdailos detalės, ir „John Cooper Works“ logotipai ant radiatoriaus grotelių bei bagažinės durelių. Įsėdus į vidų akį traukia specialaus dizaino „John Cooper Works“ sportinės sėdynės, multifunkcinis sportinis vairas ir pavarų dėžės svirtis.

Jau standartinėje abiejų modelių įrangoje montuojami priekiniai ir galiniai LED žibintai, multimedijos sistema su 6,5 colio įstrižainės centriniu lietimui jautriu ekranu, kurio grafika buvo taip pat atnaujinta. Integruota „Connected Media“ įranga leidžia naudotis įvairiomis „MINI Connected“ tinklo paslaugomis.

Papildomai galima užsakyti dar platesnį navigacijos ir multimedijos paslaugų paketus „Connected Navigation“ arba „Connected Navigation Plus“ su 8,8 colio įstrižainės ekranu, kuriame bus pateikiama realiu laiku atnaujinama eismo informacija, suteikiama galimybė naudotis „MINI Online“ paslaugų portalu, o navigacijos žemėlapiai atsinaujins automatiškai, naudojantis mobiliuoju internetu.

„Krasta Auto“ atstovybėse užsakymai naujiems „MINI John Cooper Works Clubman“ ir „MINI John Cooper Works Countryman“ priimami jau dabar, o Lietuvoje automobiliai pasirodys rugpjūčio mėnesį.

Parašykite komentarą