Verslas

Atidaroma pirmoji Universitetinė veterinarijos ligoninė Vilniuje

Pirmą kartą Lietuvoje – pirmaujantys veterinarijos gydytojai, plačiausia ligų diagnostika, chirurgija, gyvūnų hospitalizacija ir reabilitacija yra sutelkti po vienu stogu. 

 

Vilniuje, prieš didžiąsias pavasario šventes, balandžio 4 – ąją, duris atveria Universitetinė veterinarijos ligoninė “8 drambliai”. Naujausio sostinės veterinarijos centro ašis  – pirmaujantys visos Lietuvos veterinarijos gydytojai. Iš įvairių Lietuvos miestų sutelktos aukščiausios kvalifikacijos veterinarijos specialistų pajėgos – kardiologai, neurochirurgai, ortopedai, oftalmologai, odontologai, terapeutai, dermatologai, vaizdinės diagnostikos specialistai – savo žinias ir patirtį skirs keturkojų šeimos narių sveikatai. 

 

Nauja Vilniaus ligoninė, įsikūrusi Tolimojoje gatvėje 2B, turi plačiausią Lietuvoje smulkiųjų gyvūnų ligų diagnostikai reikalingą įrangą, magnetinio rezonanso tomografą (MRT), procedūrų kabinetus, laborotorijas, tarp kurių, vienintelė Lietuvoje histologinė laboratorija, skirta gyvūnų audinių tyrimams. Ligoninėje įrengtas operacinių blokas, erdvios palatos, atskiras infekcinių ligų skyrius, sėkmingam gyvūno gijimui reikalingas reabilitacijos centras. 

 

„Pagarbus elgesys su gyvūnu – šeimininkų ir gydytojų kasdienė pareiga. Keturkojai yra pilnaverčiai mūsų šeimų nariai. Prireikus, jie nusipelno profesionalios pagalbos. Atsakomybė – to tikimės iš mažųjų gyvūnų šeimininkų. Atsakomybės, kasdien siekiame ir patys”, – pabrėžia didžiausios sostinėje veterinarijos specialistų komandos vadovasvet. gydytojas Jovydas Bajorinas. 

 

Statistikos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje kas trečioje šeimoje gyvena registruotas augintinis.

„Matome, kaip evoliucionuoja žmonių santykis su gyvūnais. Juos priimame kaip tikruosius šeimos narius, draugus, kurie verti meilės, rūpesčio. Šiuos gyvenimo su gyvūnais pokyčius, natūralu, lydi ir kitas pokytis – pagarbios, kokybiškos, profesionalios priežiūros. Atverdami naujos ligoninės duris, suteikiame visas sąlygas atsakingiems šeimininkams rūpintis augintiniais”, – pabrėžia pirmosios Universitetinės veterinarijos ligoninės įkūrėjas „8 drambliai” direktorius Sidonijus Jokubynas.

 

Anot jo, pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos parengtą veterinarines paslaugas teikiančių įstaigų aprašą, kurios leidžia gyventojams aiškiau žinoti, kas ir kokias paslaugas gali suteikti jų augintiniui, naujoji ligoninė atitinka visus universitetinei veterinarijos klinikai keliamus reikalavimus.

 

“8 drambliai” klinikos jau eilę metų bendradarbiauja su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos Veterinarijos fakultetu būsimųjų veterinarijos specialistų mentorystės ir studijų praktikos srityse. Čia patirties semiasi būsimieji veterinarijos gydytojai, nuolat reziduoja užsienio šalių veterinarijos specialistai.

Vienas garsiausių Suomijos veterinarų neurochirurgas Sigitas Čižinauskas šią ligoninę vadina “laimingu bilietu Lietuvos smulkiesiems”.Šis specialistas taip pat dalinasi patirtimi ir žiniomis su naujos ligoninės veterinarais.  

“Gyvūnų, kaip ir žmonių, gydymui reikia gerų specialistų, naujausių įrenginių ir patikimų medikamentų. Jei dar pridėsite kasdienį  tobulėjimą, pagarbų rūpestį gyvūnais ir patogią ligoninės vietą  – gausime “8 dramblius”. Džiaugiuosi, kad veterinarija Lietuvoje pasivijo kaimynines Europos šalis. Tiek mūsų gydytojai, tiek klinikos gali drąsiai lygiuotis su geriausiais Europos ir pasaulio veterinarijos centrais. Ši ligoninė yra to įrodymas”, – sako veterinarijos gydytojas neurologas iš Suomijos S. Čižinauskas. 

 

Ypač svarbu – atsakingi šeimininkai ir jų augintiniai ligoninėje yra priimami visą parą. Ilgametė patirtis atskleidė, kad be kvalifikuotos pagalbos labai svarbus ir empatiškas dėmesys žmogaus bei gyvūno santykiui, ypač tose situacijose, kai medicina jau nebegali padėti.   

“Per devynetą darbo metų “8 drambliai” veterinarai patyrė, kad atėjus laikui, šeimininkams reikia pagalbos oriai ir ramiai išsiskirti su keturkoju šeimos draugu. Todėl naujojoje ligoninėje paruošėme atskirą atsisveikinimo su gyvūnu kambarį. Tai Lietuvoje  – naujovė”, – pasakoja ligoninės vadovas J.Bajorinas. 

 

“8 drambliai” buria didžiausią sostinėje, daugiau kaip pusės šimto, veterinarijos specialistų komandą. Universitetinė veterinarijos ligoninė yra viena iš keturių “8 dramblių” klinikų Vilniuje. Šiandien tai yra didžiausia ir moderniausia pagalbos smulkiesiems gyvūnams vieta sostinėje. 

 

Žiniasklaidos atstovus maloniai kviečiame į Universitetinės veterinarijos ligoninės oficialų atidarymo renginį. Jis vyks 2023 m. balandžio 4 dieną, antradienį, 15 val., Tolimoji g. 2B, Vilnius.

 Renginyje dalyvaus LSMU Veterinarijos akademijos Veterinarijos fakulteto dekanė prof. dr. Vita Riškevičienė. 

Atidarymo renginį ves ir kartu su veterinarais ligoninę pristatys, aktorius Mantas Stonkus. Jam teko išbandyti “8 drambliai” veterinaro darbą kaip TV laidos  “Ką žmonės dirba visą dieną” herojui. 

Žiniasklaidos atstovus supažindinsime su atidaroma Universitetine veterinarijos ligonine, jos specialistais, įranga, teikiamomis paslaugomis ir naujovėmis.  

 

Daugiau informacijos: “8 drambliai” direktorius S. Jokubynas  mob.tel. 8 659 58642   www.8drambliai.lt , antakalnis@8drambliai.lt

AtsakytiPersiųsti

Pranešimą paskelbė: Sidonijus Jokubynas, „8drambliai”, UAB

Parašykite komentarą