Bankai ir Draudimas,  Taupymo patarimai

Asmeniniai finansai ir greitos paskolos: suderinama?

Asmeninių finansų valdymas yra sudėtinga užduotis net ir ekonominį išsilavinimą turintiems asmenims. Nenuostabu, jog daug žmonių skundžiasi gyvenantys nuo atlyginimo iki atlyginimo ir iškilus finansiniams sunkumams ar prireikus didesnio pirkinio, žmonės kreipiasi į paskolas išduodančią įmonę ar banką ir tikisi gauti reikiamą pinigų sumą. Visgi, dažnai tenka girdėti, jog asmeninių finansų valdymas ir paskolos ėmimas, ypač greitos paskolos, yra nesuderinama. Tai mitas, kurį galima būtų paneigti paprastu faktu: kiekvienam  žmogui yra finansiškai naudingiau paėmus paskolą įsigyti prekę ar paslaugą ir pradėti ja naudotis nedelsiant, nei laukti, taupyti ir neturėti reikiamo daikto.

Paimkime paprasčiausią gyvenimišką pavyzdį. Žmogus tauposi šaldytuvui, kuris jau pakankamai senas ir gali bet kurią dieną „sugriūti“. Ir nespėjus susitaupyti reikiamos sumos šaldytuvas sugenda. Situacija tokia, jog žmogui dar reikia sulaukti sekančio atlyginimo, kad galėtų įsigyti šaldytuvą ir tuomet „suveržtais diržais“ laukti dar kito atlyginimo. Taigi mažiausiai be šaldytuvo šeima turėtų išgyventi puse mėnesio. Tai dar galima įsivaizduoti žiemos metu, kai pieno pakelį gali pastatyti ant apšalusios palangės ir tikėtis, jog šis nesurūgs, tačiau vasarą toks scenarijus neįsivaizduojamas. Ką daryti? Realiausia pasinaudoti greitos paskolos internetu galimybe ir įsigyti šaldytuvą dar tą pačią dieną.

Pamodeliuokime tą pačią situaciją ir iš kitos pusės, kuomet galima sutaupyti paėmus greitąją paskolą. Ar tai įmanoma? Taip, jei tinkamai valdote savo finansus ir stebite rinkos situaciją. Pavyzdžiui, planuojate įsigyti šaldytuvą ir el.parduotuvės gimtadienio proga matote nusižiūrėtą šaldytuvo modelį su 30 % proc. nuolaida. Sakykime šaldytuvas kainuoja 400 €, o su nuolaida jis kainuotų 280 €. Akcija gera, tačiau neturint sutaupytos šios sumos, prekės įsigyti nepavyks. Tačiau paėmus paskolą tai gali pavykti padaryti. Jei dėl paskolos kreipiatės pirmą kartą, tuomet greita paskola bus nemokamai (daugelis įmonių siūlo tokią akciją), taigi tiesiog pasiskolinate 280 €, grąžinate 280 €, o namuose turite 400 € vertės pirkinį, kurio nebūtumėte galėję įsigyti, kol nebūtumėte sutaupę tokios sumos. Net jeigu ir reikėtų mokėti palūkanas, pavyzdžiui, imant 300 € paskolą 3 mėnesiams, grąžinti turėsite 340 €, o tai yra vis tiek gerokai mažiau nei 400 €. Žinoma, imant paskolą su palūkanomis, reikia atidžiai skaičiuoti, jog nepermokėtumėte.

Vienas iš asmeninių finansų valdymo principų yra išmokti balansuoti tarp išlaidų ir pajamų bei ieškoti geriausio finansinio sprendimo. Kartais, kaip paminėtuose gyvenimiškuose pavyzdžiuose, paimti paskolą yra geresnis finansinis sprendimas nei tiesiog susiveržti diržus ir taupyti. Finansų valdyme pinigai nėra pats svarbiausias valdiklis, laikas – ne ką mažiau svarbus. Ir jei tinkamu laiku, turite tinkamą sumą pinigų (net jei tai reiškia, kad reikės paimti paskolą), galite labai nemažai sutaupyti ir pagerinti savo ir savo šeimos finansinę padėtį.

Parašykite komentarą