Įvairenybės

Artimiausiu metu aplinkosaugininkai spręs dėl poveikio priemonių taikymo Kauno MBA

Aplinkos apsaugos departamento Kauno valdybos pareigūnai, reaguodami į besikartojančius gyventojų skundus dėl nemalonių kvapų, sklindančių iš VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui priklausančios Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamyklos (Kauno MBA), artimiausiu metu priims sprendimus dėl poveikio priemonių taikymo.

Gindamas visuomenės interesą, AAD paskutinę rugpjūčio savaitę kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą su prašymu įvertinti, ar, eksploatuojant Kauno MBA, nebuvo padaryta nusikalstama veika.

„Šiuo metu laukiame Aplinkos apsaugos agentūros atliekamų tyrimų rezultatų dėl galimos Aplinkos oro taršos. Įvertinę atsakymus, galėsime priimti sprendimus dėl poveikio priemonių taikymo“, – teigia AAD atstovas Jurgis Kazlauskas.

Taip pat, priklausomai nuo gautų rezultatų, bus sprendžiama dėl galimo Kauno MBA veiklos sustabdymo.

AAD pareigūnai, reaguodami į besikartojančius gyventojų skundus dėl VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui priklausančios Kauno MBA, šio objekto priežiūrai skiria nuolatinį dėmesį –  atlieka planinį ir neplaninius patikrinimus. VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui jau buvo įteiktas privalomasis nurodymas sutvarkyti įrenginius taip, kad juos eksploatuojant būtų laikomasi taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidime ir techniniame reglamente nustatytų sąlygų, galimai darančių įtaką ir nemalonių kvapų patekimui į aplinką.

Aplinkos apsaugos departamento informacija.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Parašykite komentarą